بازی فکری خوب برای کلاس ریاضی چی سراغ دارید؟

جایی اومدم که آدما بازی کردن و بازی دادن رو دوست دارن.
اگه بخوایم چنتا بازی فکری فردی یا گروهی خوب ببریم تو کلاس که حاشیه آموزش ریاضی هم داشته باشه، پیشنهادتون چیه؟ خوبی بازی پیشنهادی‌تون چیه؟

بازی فکری کلاس ریاضی
بعضی بازی فکریا خیلی گرون هستن، و ممکنه پولمون نرسه، اما میشه بعضیاشون رو ساخت.

@lolmol
و @ghanbarzadeh

تو چالش طراحی کلاس درس فردا اشاره‌های داشتن، اینجا می‌تونن تکمیلش کنن.

3 پسندیده

برای چه سنینی؟ تو چه سبکی ؟ تحرک داشته باشه یا نه؟

1 پسندیده

برای ۱۳ سال، آروم اما جذاب باشه.

1 پسندیده

من یکی از توصیه‌هام جنگا هست البته بیشتر فیزیک داره تا ریاضی

اگر هم به دنبال پازل‌های تک‌نفره مثل سودوکو هستید من این مجموعه پازل رو توصیه می‌کنم. ممکنه برای همه ۱۳ ساله ها جذاب نباشه (امیدوارم باشه). بعضی از اینها رو میتونید مثل سودوکو پرینت کنید و بدید که حل کنن. پاسخ تمام این پازلها یکتاست پس اصولا باید افراد برای هر گام که بر میدارن دلیل داشته باشن (به نظرم قدرت استنتاج و استدلال و منطق رو افزایش میده).

من چند تا رو اینجا معرفی می‌کنم:

Map

یک قضیه ریاضی هست که هر نقشه دوبعدی رو میشه با چهار رنگ طوری رنگ‌آمیزی کرد که هیچ دو ناحیه مجاور هم‌رنگ نباشن. تو این بازی دقیقا همین کار رو می‌کنید.

Keen

تو هر ناحیه باید اعدادی بذارید که با عمل ریاضی داده شده حاصل داده شده به دست بیاد. اعداد هر سطر یا ستون نباید تکراری باشن.

Galaxies

تو این بازی باید صفحه رو به نواحی افراز کنید که نسبت به نقطه‌ها تقارن دارن.

Tents

تو این بازی باید چادرها رو کنار درخت قرار بدید طوری که هیچ دو چادری مجاور نباشن و تعداد چادرهای هر سطر و ستون برابر اعداد داده شده باشن. هر درخت فقط متعلق به یک چادر هست.

Loopy

یک حلقه ساده بسته بکشید طوری که تعداد اضلاع هر خونه با عدد داده شده برابر باشه.

Bridges

طوری پلهای افقی و عمودی بین جزایر بکشید که تعداد پل واردشده به هر جزیره عدد داده شده باشه. پلها نباید همدیگر رو قطع کنن.

Unequal

اعداد را طوری در جدول قرار بدید که نامساوی‌ها رعایت بشه و تو هیچ سطر و ستونی عدد تکراری نباشه.

پ ن: من خیلی از اینا رو دوست دارم و انتخاب بینشون سخت بود. اگر در مورد سایر بازی‌ها راهنمایی خواستید بگید.

2 پسندیده