برای یک خانواده مذهبی چه کشور خارجی برای مسافرت مناسب است؟

سلام وقت همگی تون بخیر، میخواستم بدونم بین کشورهای خارجی، کدوم کشور برای مسافرت خانوادگی مناسب تره؟ با توجه به این که یک خانواده مذهبی هستیم.

3 پسندیده

راستش تو هر جامعه‌ای حتی غربی مردم به اندازه سوادشون نگاهشون به آدم‌ها عوض می‌شه. من خودم قبل از اینکه به آلمان بیام شنیده‌ بودم که آلمانی‌ها آدم‌های نژاد پرستی هستند ولی الان بعد از سه سال اینو می‌تونم به جرئت بگم که تعداد آدمهایی که تحصیل‌کرده هستند و به آزادی (مثل آزادی دین و عقیده) به معنی تمام عقیده دارند بسیار زیاده. توی کشورهای اروپایی حتی اگر هم طرف با حجابت مخالفت داشته باشه توی تجمعات و اعتراضات سراسری که معمولا در همه زمینه ‌ها هست شرکت می‌کنند و شعار می‌دن (مثلا در dresden در آلمان اعضای حزب ضد اسلامی پگیدا هفته‌ای یکبار تظاهرات می‌کنند به صورت مسالمت‌آمیز) ولی اصلا این طوری نیست که به من طور مستقیم به خاطر عقایدم توهین کنند چیزی که من شخصا در ایران بسیار بسیار بیشتر دیدم. ولی چیزی به نظرم بیشتر الان اروپایی ها رو از مهاجر یکم ناامید کرده اول اینه تعداد زیادی از مهاجر ها تلاش برای ورود به جامعه اون کشور نمی‌کنن که مهمترین مولفه‌اش یادگیری زبان اون کشوره دوم اینکه به جای اینکه وارد زمینه تخصصی بشن بیشتر کارهای خدماتی رو انجام ‌می‌دن.
در کل خیلی به خود آدم بستگی داره، نگاه‌ها بعضی جاها سنگینه ولی آدم باید اینو قبول کنه وقتی تو هر جایی اقلیت باشی، نگاه‌های کنجکاو بیشتری رو جلب می‌کنی.
خلاصه اینکه اروپایی ها مخصوصا کشورهای صنعتی‌شون خیلی مذهب براشون فاکتور نیست از همه مهم‌تر اینه که یه خارجی بتونه خودش رو تو اون جامعه وارد کنه (integration).

7 پسندیده

کاش بیشتر توضیح بدین. انتظار دارین با چه چیزهایی مواجه بشین یا نشین؟
مثلن استانبول واقن تبدیل شده به محل تقاطع فرهنگ‌ها. از کشور خودمون خانم‌هایی رو می‌بینید که با چادر توی پاساژها مشغول خرید هستن، مسلمون‌های ترک اونجا تقریبن همه نماز می‌خونن (مستقل از نوع پوشش‌شون) و نماز جمعه هم خیلی براشون مهمه. کاخ_موزه تاپکپی شاید براتون جالب باشه، چون وسایل پیامبران رو توش دارن و کلن موزه مذهبی‌یی هست.
ولی خب ساحل‌هاش مردم راحتند دیگه. شب‌هاشم شاید خیلی مناسب نباشه با خانواده از خیابون‌هایی که بار دو طرفشونه عبور کنید. ولی در کل شهر امنی‌ه و آدم مست یا عجیب غریب تقریبن توش نمی‌بینید. احتمالن ساحل‌های تفکیک شده هم داشته باشه چون مسلمون زیاده. بخش آسیایی‌ش چون مسکونی تره آروم تره.
من لبنان نرفتم ولی اونم نباید خیلی با استانبول فرق داشته باشه. تفاوت‌هاش شاید فروشگاه‌ها و ایرانی‌های کمتر باشن!: ))

8 پسندیده

این برام جالب شد مثلا چه وسایلی؟
ناخونگیر حضرت داوود مثلا؟ :sweat_smile:

1 پسندیده

مالزی، لبنان، چین، روسیه، جمهوری آذربایجان ( این گزینه بسیار کم هزینه و بسیار هم سرگرم کننده هست)، تاجیکستان، پاکستان، کویت…
حقیقتش نمیدونم چطور باید یک گزینه رو انتخاب کنم چون همه جا برای دیدن واقعا ارزش های مخصوص به خودش رو داره
اگر بیشتر دلیل بیان “مناسب برای خانواده مذهبی” این بوده که با مناظر مقایر با شئونات اسلامی مواجه نشید که
خب کار بسیار سختیست که مسافرت های خارج از کشور داشته باشید، مخصوصا اگر مسافرت های خارجیتون زیاد باشه
ولی من پیشنهاد میکنم حتی به کشور های ضد مذهب هم سفر کنید، چرا که شما میتونید سفیر صلح و همزیستی ملل از طرف شعیان نزد این جوامع باشید و ممکنه بسیاری افراد بعد از شناخت نسبی شما نظرشون نسبت به پیروان این مذهب بسیار دچار تغییر بشه
بنظرم زیباترین مواردی که در سفر ها میشه دید و ازش لذت برد و مشغولش بود تفکرات حاکم بر جوامع هست

بر اساس اعتقادات شما، اگر به یک کشور با آزادی کامل در زمینه های جنسی و شرب خمر هم برید قطعا مشتری این بخش هاش نخواهید بود، پس مقوله مذهب رو در انتخاب مقصد چندان تاثیر ندین
مگر اینکه بخوایید یک سفر زیارتی داشته باشید که خب ماجراش مشخصه

راستی من پیشنهاد میکنم اگر میخوایید در مقادیری که "زیاد"محسوب میشه برای یک سفر خارجی هزینه کنید به مناطق قطبی یک سر بزنید
سفر های ساده بدور از تجملات بی فایده و با جلوه های بسری و ادراکی فوق العاده که میتونه باعث درک بهتر شما از بزرگی، پیچیدگی و سازگاری بیهمتا در خلقت جهان بشه

2 پسندیده