برجسته ترین اخلاق انسان که مهمترین تاثیر رو در طول عمر داره؟

صفات اخلاقی، یا حتی سبک های زندگی زیادی هستن که باعث میشن عمر انسان بیشتر بشه، مثل زیاد ورزش کردن، غذاهای خوب خوردن، سریع از کوره در نرفتن و خیلی چیزای دیگه. به نظر شما اونی که از همه مهمتره چیه، شاید تو اطرافیانتون آدم سن بالایی هست که راز طول عمرش رو تو یه چیز میدونه، اون چیه؟؟؟

2 پسندیده

به نظر من عرض عمر مهمتره . طول عمر هر چه بیشتر آمال و آرزوها بیشتر ولذت لحظه درک نمی شود

1 پسندیده

حضرت علی تو نامه ی ۳۱، شرایط اجابت دعا فرمودند:( و از گنجینه های رحمت او چیزهایی را درخواست کن که جز او کسی نمیتواند عطا کند، مانند عمر بیشتر، تندرستی بدن و گشایش در روزی ). پس این طول عمر باید مهم باشه، شاید بتونیم نامه اعمال خوبمون رو سنگین تر کنیم، شاید فرصت خوبیهای بیشتری رو پیدا کنیم و شاید دنیا به وجود ما برای تغییرات بهتر احتیاج داشته باشه:relaxed:

2 پسندیده

ای علی که جمله عقل و دیده ای / شمه ای واگو از آنچه دیده ای
یا تو واگو آنچه عقلت یافتست / یا بگویم آنچه بر من تافتست
علی مرتضا صلوات الله و سلامه علیه انسان کاملست و تمام عمر من و همچو منی فدای یک لحظه از زندگی او
او دنیا را مزرعه ای برای برداشت محصول آخرت میدید ولی من چه به او که هر چه میگذرد جز گناه و توهم چیزی نصیب ندارم

پس چرا فرمودن از خدا عمر بیشتر بخواین، قربونشون برم یعنی با اون علم زیادی که داشتن مردم هر عصری رو نمیشناختن؟؟؟؟

3 پسندیده

ایشان برای پیروانشان و شیعیانشان گفتند ولی ما فقط اسممون شیعی است و مدعی شیعه هستیم حتم دارم ایشان از اینکه مدعیان شیعه اینقدر بیخیال هستن خیلی غصه میخورند.

ما همه آویزون ائمه هستیم هیچکدوم از دستورات ایشان را بجا نمیاریم اگه بجا میاوردیم اینقدر اوضاع اجتماعی وخیم نبود.
درسته به مدیریت اقتصادی بر میگرده ولی این برای جامعه شیعه عیب بزرگی محسوب میشه

با توجه به اینکه خیلی از بیماری های جسمی، ریشه روحی داره و خیلی از مسائل روحی روانی ما هم مربوط هست به نگرانی ها و استرس های ما به نظرم بهترین خصوصیتی که هر وقت در خودم بیدارش می کنم خیلی مسائل برام قابل هضم میشه: مراعات و کنار اومدن با شرایط و نجنگیدن با اطراف هست. اینکه بدونیم قرار نیست همه چیز بر وفق مراد ما باشه، رضایت درونی و رها بودن. به عبارتی دیگه: ویژگی سهل گیری.

البته این ویژگی باید با ویژگی تلاشگری و جنگندگی به تعادل برسه.

3 پسندیده

به نظرم فضولی نکردن مخصوصا تو جامعه ایرانی میتونه عمر جمعی جامعه رو بالا ببره. این موضوع رو از فضولی تو کار پسر و دختری که نزدیک سی سالگین ولی هنوز ازدواج نکردن یا کار نکردن میشههه بسطش داد به فضولی نکردن به زندگی خصوصی و زناشویی مردم.چیزی که الان من متوجه میشم وقتی ادمهاا تو زندگی و دلایل ادمهایی دیگه برا تصمیماتشون فضولی نکن همه افراد جامعه خیلی خیلی راحت زندگیشونو میکنن و دیگه اضطراب پاسخگو بودن بابت تصمیماتشون رو نخواهند داشت. این شاید باعث شه که مردم اونطوری که دوست دارن زندگی کنن و در نتیجه زندگی به هم خوش میگذره

1 پسندیده

در حالت شدید این اتفاق آزار دهنده هست ولی بدون فضولی و جریانی مثل شایعه (gossip) جامعه ممکنه به حالتی بسیار مجزا و گسسته در بیاد. مزایای این خصوصیت که صرفا مختص ایران نیست، شاید باعث بشه در مورد حذف کاملش و دیدگاه منفی بهش تجدیدنظر کنیم.

2 پسندیده

دوش با من گفت پنهان کار دانی تیز هوش / کز شما پنهان نشاید کرد سر می فروش
گفت آسان گیر بر خود کارها کز روی طبع / سخت می گردد جهان بر مردمان سخت کوش
وانگهم در داد جامی کز فروغش بر فلک / زهره در رقص آمد و بربط زنان می گفت نوش
گوش کن پند ای پسر وز بهر دنیا غم مخور/ گفتمت چون در حدیثی گر توانی داشت هوش
با دل خونین لب خندان بیاور همچو جام / نی گرت زخمی رسد آئی چو چنگ اندر خروش {حضرت حافظ}

حدیث شریف نبوی: صدقه عمر را زیاد میکنه

1 پسندیده

خب اگه یکی کارش جلوگیری از فضولی یکی دیگه باشه چی اون خوبه یا نه؟
درضمن بعضیها رو نمیشه به امان خدا رها کرد تا با رفتار و گفتار و کردارشون به بقیه آسیب بزنن