بزرگترین خوش شانسی که تجربه کردین چی بوده؟

بزرگترین شانسی که آوردین چی بوده؟
خوش شانس تر از شما هم اطرافتون هست؟
تا حالا جایی چیزی برنده شدین؟
دلیل اینکه بعضی‌ها اینقدر خوش شانس‌اند چیه؟

شانس

4 پسندیده

از دانشگاه انصراف دادم و چند سال بعدش بخاطر انصرافم شامل قوانین خرید سربازی شدم ، انقدر حال داد که نگو ، یعنی مثلا چند ماه دیرتر انصراف داده بودم اصلا نمیشد سربازی و بخرم ، هم انصراف هم تاریخ انصراف خیلی خوب بود.

3 پسندیده

اخرین خوش‌شانسی من این بود که رفتم سر کلاس درس زبان تخصصی (یه سال قبل!). اولین حضورم بود و آخرای ترم. استاد اومد و گفت امتحانه (گویا چندین هفته قبل گفته بود وهمه با امادگی اومده بودند)
منم که دیدم هیچی بلد نیستم گفتم بی‌خیال ته کلاس بشینیم یه آهنگی گوش بدیم. آخرای امتحان بغل دستیم گفت «داداش هیچی نوشتی!؟» گفتم«نه داداش». برگه‌ش رو کج کرد و گفت «داداش بیا بنویس». منم همه جوابها رو نوشتم. جلسه بعدی از 10 ، 10 گرفتم و خیلی جالب بود!
سر امتحان پایان ترم هم دقیقا همین شد و دوباره با بچه‌ها کنار هم بودیم و تکرار مکالمات که «داداش هیچی نوشتی؟!» و … :grin:

آخرین خوش‌شانسی جدی و مهم من همین بود !!

2 پسندیده

پدر و مادر خیلی خوبی داشتم نسبت به اطرافیانم…

بله ولی در موارد دیگه (مثل عشق که من اصلا کاریزما ندارم و کسی جذبم نمی‌شه)

نه متاسفانه از این شانس‌ها ندارم من :slight_smile:

سوال آخر بسیار پیچیده‌اس پاسخش و اصلا همچین چیزی نیست…

کسی که شما می‌بینی خوش‌شناسه به خاطر اینه که بدشانسی‌هاش رو شما نمی‌بینی :slight_smile:

چند تا خوش شانسی دارم که دوستشون دارم

۱- ایرانی هستم
۲- زبانم فارسیه
۳- عشق رو بار ها و با ابعاد مختلف تجربه کردم و همیشه عاشق بودم
۴- خالق همیشه دوست داشته منو و مسیر خوبی رو بهم نشون داده هیجوقت گرسنه نبودم و هیچوقت سردرگم نشدم و یاد داده بهم که قانع باشم

1 پسندیده

این‌ها همه‌اش بدشانسیه… خالقی که نام بردین اصلا دوستتون نداشته که شما رو توی کشوری فاسد با بدترین اقتصاد دنیا آورده، این که بارها شکست عشقی خورده‌این… هیچوقت گرسنه نبودن تعریف خوشبختی که نیست هیچ، توی کشورهای توسعه‌یافته‌ی اروپای و آسیای شرقی و آمریکایی کاملا نشانه‌ی فقره و این به خاطر اینه که توی ایران به دنیا اومده‌ای و دکانداران دین شما رو قانع به همین مقدار کرده‌ان که با همه مدل تحریم به خاطر عقایدی که توی ذهن شما به زور فرو کرده‌ان بسازین و قانع باشین و قدرت رو به ایشان واگذار کنین تا پول نفت را بخورند… اگه منظورتون از سردرگم شدن ایمان کورکورانه‌اس که اون هم نه سخته نه شاهکار هر کسی می‌تونه ایمان کورکورانه داشته باشه، تفکر انتقادی نشانه‌ی خوش‌شانسیه… خدا یادتون نداده که قانع باشین، بلکه این کار ملاهایی بوده که خودشون قانع به پیکان و پراید نیستن و اسلام رو پله کرده‌ان و ملت رو ذله…

نمی‌دونم این گفتاورد درسته یا نه ولی در مورد امثال شما کاملا صدق می‌کنه:

در زمانی که برده‌داری در آمریکا رایج بود، زن سیاهپوستی به نام هریت تابمن (Harriet Tubman) گروهی مخفی راه اندخته بود و بردگان را فراری می‌داد. بعدها از او پرسیدند: سخت‌ترین مرحله‌ی کار شما برای نجات بردگان چه بود؟ او عمیقا به فکر فرو رفت و گفت: قانع کردن یک برده به این که تو برده نیستی و باید آزاد باشی!

شما هم نباید با این شرایط احساس خوشبختی کنی، شما هم حقته توی کشوری باشی که داروها رو نباید به ۵ برابر قیمت آزاد از ناصرخسرو تهیه کنی، وقتی سیل می‌آد مدیریت بحران نباشه و هیچ کمک خارجی‌ای نشه، فراوانی بیکاری و خط فقر مثال‌زدنی باشه، از امتیازها و اختیارات بین‌المللی برای شهروندان کشورهای دیگه برخوردار باشی مثل کشورهای منبع اسلام، شما هم حقته با درآمد عادی بتونی سفر دور دنیا به کشورهای توریستی بری، اخبار دنیا سوهانی روی روانت نباشه، هر روز تحریم‌های بیشتر نداشته باشی و…

نگاه بالا به پایین‌ات اصلا زیبا نیست.

چرا نباید؟ مگر بایدها و نبایدها رو شما تعیین می‌کنی؟

اگر آلمانی‌ها سال ۱۹۴۰ که شرایط بسیار دشوارتری از امروز ما داشتند، مثل شما فکر می‌کردند، همه باید دست از کار می‌کشیدند و کشورشان را تخلیه می‌کردند.

عصبانیت‌ات قابل درک هست اما این نباید باعث بشه که حرف بدون سند بزنی و برای بقیه باید و نباید تعیین کنی.

اتفاقا آلمان مثال خوبی در تایید حرف منه چون قانع بودن به داشته‌ها مانع پیشرفته…

آلمان پیشرفت کرد چون مردمش قانع به شکم سیر نبودند و گرسنه نبودن رو خوش‌شانسی نمی‌دونستن…

شما آلمان رو با ما مقایسه می‌کنین؟

آلمان زیمنس ساخت، ایران حرم
آلمان بیمارستان ساخت، ایران مسجد
آلمان کارخونه ساخت، ایران حسینیه
آلمان دانشگاه ساخت، ایران هیئت
آلمان مدارس فنی ساخت، ایران فاطمیه و زینبیه
آلمان به اختراع و مهندسی پرداخت، ایران به سینه‌زنی، تظاهرات و شعار مرگ بر فرستادن، نماز جماعت، عزاداری و راهپیمایی اربعین
آلمان سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های خصوصی داخلی کرد، ایران حرم امام علی رو از پول بیت‌المال ۲۰ برابر بزرگتر

در نهایت آلمان ساخت، ایران با پول نفت وارد کرد…

حکومت آلمان که به فکر پیشرفت و رفاه مردمشه رو مقایسه کنین با حکومت به شدت فاسد و شکنجه‌گر ما…

آلمان کجا انقدر توی تحریم بوده و روابط اقتصادیش با دنیا قطع بوده؟

//

طرز تفکر شما اینه که من چون سواد در حد ابتدایی دارم دیگه کافیه و قانع هستم نیاز نیست پیشرفت کنم و دانشگاه برم…