بلد بودن و پز بلد بودن را دادن با هم چه فرقی داره؟

تا حالا شده یک چیزی را یاد بگیرید و سعی کنید همون چیزایی که از رو خوندید را به رخ بقیه بکشید. از حفظ تکرارش کنید. برای من که این شک پز دادن و ندادن خیلی اتفاق افتاده. یا اصلا کی میشه فهمید یک نفر واقعا چیزی را داره تحلیل میکنه یا داره طوطی وار چیزی را تکرار میکنه.

1 پسندیده

فرق بین تحلیل و تکرار تحلیل بقیه، سئوال به نسبت ساده‌ایه. در فرآیندی که شامل تعداد زیادی تحلیل متفاوت باشه، این مسئله به نظرم روشن میشه. بهتره اینجوری نگاه کنیم که چه جوری بفهمیم که یه نفر مفهوم جمع دو عدد رو فهمیده یا فقط حاصلجمع تمام اعداد رو حفظ کرده.

ولی اینکه تحلیل چیزی بیشتر از حفظ کردن باشه، خیلی واضح نیست. در خیلی از موارد، تحلیل براساس اصولی پایه‌ای رخ میده که فرد اون اصول و روش استتناج رو حفظ کرده. من به تحلیل به عنوان حفظ کردن اصول و روش استتناج نگاه میکنم. برای مثال جمع دو عدد، فرد حاصلجمع عددهای تک رقمی، و البته اینکه جمع عددهای چندرقمی به چه صورت به جمع عددهای تک رقمی کاهش پیدا میکنه، رو حفظ کرده!

2 پسندیده

معمولا افرادی که از کمبود اعتماد به نفس و باور به خود رنج میبرند اینگونه اند. تنها نیاز است که اصول نحوه رفتار و شخصیت شناسی رو مسلط بشید تا در لحظه بر اساس رفتار، گفتار، حرکات و نگاه ها بتونید تشخیص بدید.

هیچوقت همچین هدفی نداشتم

1 پسندیده