به نظرتون نمایش اطلاعات ویرایش نوشته‌ها اهمیت داره؟

چرا آخرین بار ویرایش هر پست، بالای اون نمایش داده میشه؟

آیا اهمیتی داره، بدونید یک پست چندبار و به چه طریقی ویرایش شده؟

2 پسندیده

کمی دقیقتر میتونی بگی. منظور از نمایش، مداد بالای پسته؟

1 پسندیده

اره. مثلا اینکه چرا تعداد دفعات ویرایش و زمانش نشون داده میشه؟ چه اهمیتی داره؟

1 پسندیده

خوب اهمیت زیادی داره. مهمترینش اینه که فردی که نوشته‌ش ویرایش شده بتونه مقایسه کنه و ببینه ویرایش به کیفیت نوشته کمک کرده یا نه.

1 پسندیده

بنظرت تعدادش هم مهمه؟

1 پسندیده

کمی تکنیکیه این داستان شاید لاله بتونه بهتر توضیح بده. ولی دو تا جنبه میبینم:

• میزان اهمیت موضوع برای افراد که احساس کردن بارها ویرایش بشه (نکته مثبت)

• میزان عدم دقت در هر بار ویرایش و در کار نویسنده (نکته منفی)

1 پسندیده

خب همین که یکی مثل من کیبوردش داغونه و خود به خود بعضی کلماتو اشتباه می نویسه باعث میشه گاهی یکی دوبار ویرایش کنم و اگر یادم رفت بقیه نمیگن مشکل کیبورده فکر میکنن من بی سوادم

2 پسندیده

خوب مورد شما خیلی خاصه و خوبه که هم برای رفع مشکل اقدام کنید هم در اینجا بروز دادید.

در خیلی موارد، حداقل من میتونم حدس بزنم که اشتباهات تکراری ناشی از سخت افزار نویسنده‌ست نه عدم دقت. ولی در کل وجود اطلاعات بد نیست و منظور من نگران شدن افراد نبود.

1 پسندیده

بله درسته … … …

1 پسندیده

علت ویرایش چی؟
من گاهی ویرایش میکنم و علتشو مینویسم. گاهیم نمینویسم.
کی مینویسه؟ برای چی مینویسیم؟

2 پسندیده

علت ویرایش، بخصوص وقتی حجم ویرایش زیاده یا ویرایش چندان به چشم نمیاد (مثلا در مورد عکسها و کارهای تکنیکی‌تر)، این خوبی رو داره که سرنخ به دست آدمها میده که بدونن به کجا نگاه کنن و چه چیزی تغییر کرده.

در مورد ویراستارها توصیه میکنم حتما دلیل ویرایش رو بنویسن چون اجازه میده که هم فرد صاحب پست و موضوع، و هم افرادی که مسئول بررسی اهمیت ویرایش هستن سریعتر بتونن دیدگاهی از ویرایش به دست بیارن.

2 پسندیده

نمایش ویرایش های مختلفی که روی یه پست خورده، شفافیت ایجاد میکنه. چنین سبک ایجاد شفافیتی بیشتر در سیستم‌های فنی و بین مهندسین کامپیوتر رایج هست. دو نمونه ی مهم‌ترش که در وب قابل جستجو هست:

• اولی در گیت‌هاب هست، جایی که هر تغییری که مهندسین در کدها میدن خیلی شفاف و تمیز مستند میشه. در همین گیت‌هاب هر تغییری توسط یه کامنت هم اسم گذاری و توصیف میگیره. این طوری شفافیت و مستندسازی رو به بهترین نحو انجام میدن تا در کار تیمی مشکل و یا اشتباهی پیش نیاد.

• دومی در ویکی‌پدیا و ویکی‌نویسی هست، جایی که افراد مختلف میتونن یه محتوا رو دستکاری و ویرایش کنن.

در هر دو مورد، نکته استفاده ی یه جمع و قابلیت دسترسی ایشون به محتوا (کد یا نوشته) هست و این شفافیت اگه نباشه باعث گیجی افراد میشه.

تعداد بارهای ویرایش نمایش‌دهنده وسواس ویراستارها و نویسنده و ارزشی که ایشون برای نوشته قائل هستن، هست.

3 پسندیده