به نظرتون یادگیری موسیقی فایده خاصی داره؟

یادگیری موسیقی چه فایده‌هایی داره؟ اینکه بتونی سازخاصی رو با مهارت بنوازی چه چیزی به جز لذت ممکنه بهت اضافه کنه؟

9 پسندیده

فوایدی که به شخصه تجربه کردم:

لذت باورنکردنی
آرامش روحی خود و اطرافیان
تلطیف روح
بهبود شنوایی
بهبود همزمان دست و چشم و گوش و بالاتر رفتن هماهنگی میان حواس و اعضای بدن
فاصله گرفتن از سطح زمین! :sweat_smile:
تقویت اراده فردی (یادگیری ساز زمان طولانیی رو میطلبه)
هدف گذاری و آینده نگری

دیگه همینا فکر کنم کافیه واسه اینکه دست هرکسی یه ساز باشه :grin:

7 پسندیده

در حد ۲ ۳ سانت فاصله ما را بس است اونقدرا دور نمیشیم :grin:

2 پسندیده

به نظر من نه تنها موسیقی بلکه همه زمینه های هنری راه بهتری برای کمال پیش پای انسان قرار میدهند. یه نقاش دید بهتری دارد خطوطی را در چهره شما می بیند که شما با اینکه هر روز خودتان را در آینه می بینید هرگز به آن توجه نکرده اید .یه نویسنده به نکاتی در نوشتن توجه میکند که یه آدم معمولی هیچگاه به آن با آن دقت توجه نداشته یه خطاط به مفهوم کلمات طوری توجه دارد که یه آدم معمولی هیچگاه از آن زاویه توجه ندارد و…

3 پسندیده

من به عنوان یک آدمی که موسیقی بلد نیستم :upside_down_face: و افرادی رو دیدم که موسیقی (حالا هر سازی با انگشت) یاد گرفتن افزایش هماهنگی بین دست و مغز رو حس میکنم :call_me_hand: :deer:

3 پسندیده

یکی از مهمترین چیزهایی که میدونم، پیشرفت تخیل و خلاقیت شخصه
و دوم، لذت خودش خیلی چیزهاست. در اون لحظه لذت نواختن موسیقی، ضمیر ناخودآگاه خوب، صدای شما را بهتر میشنود و میتوانید با او صحبت کنید. حال آنکه ذهن شما هنرمندانه تر درخواست میکند و هنرمندانه تر میخواهد.

1 پسندیده

از جنبه یادگیری و هماهنگی و سرعت بین چشم و دست و نیمکره مربوطه فرد
پیشرفت میکنه ولی تقریبا خیلی کم موسیقی بصورت خاص گوش میدم (داخل کلام و شعر ،داخل فیلم، داخل طبیعت و حیوانات و موسیقی درون متن و مستندات و… هم موسیقی هست که اینها عادی هستند.) چون احساس میکنم که گوش دادن زیاد به موسیقی بصورت خاص علاوه بر بار هیجانی و غلبه اون بر منطق در طولانی مدت ممکنه برای گوش یا مغز خسته کننده باشه .
از فوایدش بخوام بگم یه چیز محرک یا آرامبخش مثل مواد مخدر میتونه باشه
ولی موقتیه مثلا موسیقی حماسی در کوتاه مدت میتونه اعضای فوتبال یک تیم رو مصمم تر کنه یا کسی که احساس تنهایی میکنه رو آروم کنه چون فرد در اون لحظه با توجه به موسیقی و متن احساس میکنه که تنها نیست .

1 پسندیده

میگن یادگیری موسیقی در هر سنی هفت درجه ضریب هوشی رو بالا می‌بره و حتی گوش دادن به موسیقی کلاسیک هم باعث افزایش هوش میشه