بهترین واقعیت و حقیقت درباره ایران چیه؟

بهترین واقعیت درباره‌ی ایران چیه؟
بهترین حقیقت درباره‌ی ایران چیه؟

بعد از اینکه به ناراحت‌کننده‌ترین‌ واقعیت‌های ایران پرداختیم، خوبه شادی‌آورترین‌ها رو هم بیابیم! این لیست بد و خوب کمک میکنه آدم راحت‌تر بدونه چی داره و چی نداره و احتمالا چیزهایی که از چشم خودش جا افتاده رو متوجه شه و برای مسیر آينده‌ش تصمیم بگیره.

image

14 پسندیده

برخلاف خیلی از اطرافیانم من به آینده ایران خیلی امیدوار هستم. چرا که من تحولات مثبت آینده را خطی نمی‌بینم بلکه نمایی می‌بینم. نسل جوانی که تا حد خوبی آموزش دیده‌اند بزرگترین سرمایه ایران در دهه‌های آینده خواهند بود و تصمیمات امروز همین نسل (دهه‌های پنجاه، شصت و هفتاد) آینده را رقم خواهد زد.

3 پسندیده

بهترین واقعیتش تاریخ پر پیچ و خم و باشکوهشه که کلی میشه ازش درس گرفت

4 پسندیده

یکی از بهترین واقعیت‌های ایران مفاهیم فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی است که توسط سخنوران و نویسندگان توانایی مانند سعدی ، مولوی ، عطار ، حافظ و دیگران ثبت شدند و به یادگار ماندند. مفاهیمی که گاهی ذهن اندیشه‌وران غربی رو هم تحت تاثیر قرار داده. گاهی برخی از مفاهیم انسانی این اندیشه‌وران با زمانه خودشان سنخیتی نداره و جلوتر از زمان خودشان و حتی جلوتر از آینده بودند. یکی از کارهای خوبی که ما میتونیم انجام بدیم حفظ و حتی بسط و توسعه این مفاهیم است.

5 پسندیده

بهترین حقیقت اینه که ایرانی هستیم و توی ایران سرزمین مادری زندگی میکنم؟؟؟
به قول حبیب اگه غربت قشنگه، واسه خودش قشنگه
من افتخار میکنم هر روز صبح که توی کشور خودم بیدار میشم حتی اگه این کشور تو شرایط الان هست و فردایی نداره
واقعا به نظرم وحشتناکه جایی زندگی کنم که غروب هاش شبیه شهر خودم و کشور خودم نباشه

5 پسندیده

اینکه اگر بزارن، ایران میتونه خیلی بهتراز اینا باشه!

2 پسندیده

بهترین واقعیت اینه که ایران با بازسازی ارکان قدرت دوباره داره به سابقه و مرزهای امپراتوری با شکوه هخامنشی میرسه

2 پسندیده

تنوع جغرافیایی و تاریخیش که در صورت حفظ و عدم تخریب جاهلانه (توسط مردم عادی و مسئولین) می تونه نقطه قوتی باشه برای درآمد حاصل از گردشگری

1 پسندیده

به قول عهدیه که می گه:
من از این آشیان
که بود وطنم
به کجا بروم؟

1 پسندیده

الان هم همین طرز فکر رو درباره ایران دارید؟؟ خدا وکیلی!!

اره خدا وکیلی همچنان به نظرم ایران زیباست و دوست داشتنی