بهترین گل های آپارتمانی كدام ها هستن؟

دنبال گل هایی هستم که مناسب خونه های کم نور و بی هوای ما باشه. فعلا فقط بامبو دارم و چند گل دیگه که متاسفانه دارند زرد میشن.

شما به گل علاقه دارید؟ به کدام گل؟ چرا انتخاب اش کردی؟

7 پسندیده

من عاشق سرو مطبقم، اما متاسفانه یکی داشتم که زرد شد.
الان کاکتوس دارم، به نظرم گل قشنگیه و اینکه شنیدم امواج وای فای و موبایلو جذب میکنه.

3 پسندیده

گل‌هایی که رنگ برگشون سبز پررنگ هست بیشتر توانایی موندن توی سایه رو دارن. مثل پاپیتال. برعکسش، گل‌هایی هستن که رگه‌های کم‌رنگ و سفید دارن. اونها نور بیشتری نیاز دارن.
همین‌طور گل‌هایی که برگ‌های گوشتی دارن هم به نور بیشتری نیاز دارن و مناسب آپارتمان نیستن.

2 پسندیده

بله خیلی هم زیاد

فرقی نمی کنه از نگهداری و تکثیرش خوشم میاد از حسی که به آدم میده وقتی یک گیاهی جوانه میزنه دلم روشن میشه البته بیشتر گیاهان پهن برگ را نگهداری میکنم چون نور کافی دارم

3 پسندیده

نخل مرداب

نیاز به آفتاب زیاد نداره و فقط باید حسابی خیس و مرطوب باشه و چیزی که بیشتر جذابش می‌کنه رشد سریعش هست و قد کشیدنش

2 پسندیده

گل یخ … این گل هم توی سایه رشد خوبی داره اما برای گل دادن نور لازم داره ولی خودش برگ های گوشتی داره و رشدش هم سریعه … وقتی هم زیاد بلند شد میشه چیدش و توی یه گلدون دیگه توی خاک فرو کرد و خودش رشد می کنه

1 پسندیده

شاید بهتر باشه قبل از هر چیز، کمی دیدمون رو عوض کرده و به گیاهان، صرفاً به چشم یک موجود ایستاده در گلدون نگاه نکنیم که فقط باید هرازگاهی بهش آب بدیم و دیگر هیچ. گیاهان قابلیت‌های پررنگ‌تری در زندگی دارن. مثلاً [برای خودم] وجود همین گیاهان و لذت آخر هفته‌ای که ساعت‌ها باهاشون سروکله می‌زنم باعث میشه بتونم بسیاری از ناملایمات دنیای اطراف رو تحمل کنم.

در مورد علت زرد شدن گیاهانتون، عوامل مختلفی دخیلن. ازجمله:
جنس خاک گلدون که در حالت کلی، اکثر گیاهان آپارتمانی باید خاک گلدونشون، دارای زهکشی بالایی باشه. یعنی وقتی که آب میدیم سریع از زیرگلدونی خارج بشه و اگه مدت زیادی طول بکشه، باید خاک رو اصلاح یا تعویض کنیم.

کود: که برای گیاهان مختلف، متفاوته. بعضیا دوهفته‌ای یک بار باید کود کامل (مثل 20-20-20) بهشون داده بشه. بعضی از گیاهان هم دوز پایین‌تر کود و بعضیا هم نیازمند کود با فرمول متفاوت هستن. ضمن اینکه اکثر گیاهان آپارتمانی در نیمه دوم سال نیاز به کود ندارن.

رطوبت: برخلاف اینکه بهش توجه نمی‌کنیم، اما نقش تعیین‌کننده‌ای در میزان رشد گیاه داره. بعضی وقتا شاید نیاز باشه یه کتری بذاریم روی گاز واسه ایجاد رطوبت یا بعضی گیاهان رو در محیط حمام قرار بدیم یا گلخونه مصنوعی براشون ایجاد کنیم یانهایتاً با آبپاشی رطوبت لازم گیاهان رو تا حدی تامین کنیم.

درنهایت، گیاه زیبا، دوست‌داشتنی و قانعی مثل پتوس که اصلاً در مورد شرایط زندگیش سخت‌گیر نیست، میتونه یک انتخاب خیلی خوب برای محیط‌های کم‌نور باشه.

3 پسندیده