بوی جوراب و کفش خجالت آوره

من این مشکل رو داشتم دیگه ندارم چند تا دلیل داره.

۱. روزانه پاهاتون رو شست و شو کنید. صبح و شب که از سرویس بهداشتی استفاده میکنید حتما پاهاتون رو بشورید.

۲. یه جوراب رو بیشتر از ۲ روز نپوشید.

۳. برای شروع بی بو شدن پاهاتون کفش نو بگیرید یا کفش قبلی رو به خوبی بشورید یا اگر قابل شست و شو نیست چند روزی استفاده نکنید.

تجمع باکتری ها باعث به وجود اومدن بو میشه وگرنه الان پای من عرق میکنه اما دیگه بو نمیده :grin:
داخل کفش جاییه که خیلی دیر به دیر تمیز میشه بعضا اصلا تمیز نمیشه. پس بهتره که جوراب و پای تمیز داخلش بره تا فضای داخلی آلوده نشه. مصرف مداوم یک جوراب یا رعایت نکردن نظافت پا از دلایلش هست. من به صورت ۱۰۰% با همین ۳ کار برطرفش کردم.

4 پسندیده

من خودم همیشه جوراب نانو میپوشم که خیلیم موثره . امتحان کنید شاید فایده داشت !

2 پسندیده

فکتور مهم و ارزنده در بو گرفتن پا ها جنس کفش است، اگر کفش شما از جنس مرغوب ساخته شده باشد که تعریق پا را جذب کند پا بو نمیگیرد و یا هم کمتر بو میگیرد جنس های پلاستیکی و نازک خواص جذب را ندارند اگر جنس کفش چرم خالص طبیعی که از پوست حیوانات درست میشود، باشد پا بو نمیگیرد.
من بار ها امتحان کردم کفش چرمی و اصیل هیچ گاه پا بو نمیگیرد و لی کمی گران قیمت تر است از کفش های معمولی، به پول اغانستانی حدود 2000 Af و به پول ایران حدود 300 هزار تومان میشود.

2 پسندیده

به نظرم این اصول رعایت شن پاها بو نمیدن و خیلی کم تعریق میکنن؛

:bulb:رعایت بهداشت ناخن ها و شستن پاها پس از دو سه ساعت استفاده از کفش
:bulb:خشک بودن کف کفش و برای این کار باید یا پس از دو سه ساعت مدتی استفاده نشه یا کفی ش خشک بشه .
:bulb:استفاده از جنس مناسب کفش و اندازه مناسب و راحت برای پاها در پای افزار و کفش
:bulb:کنترل تغذیه (شاید بر اثر کمبود آب یا یکسری مواد ضروری پا بو میده)
:bulb:تعویض جوراب یا شستنش یا خارج کردنش پس از سه چهار ساعت استفاده
که گزینه اول بهتره. البته جوراب مناسب و اندازه و با جنس خوبی باشه

چون میدونم بعضی ها مثل کارمندان و کارگران و معلمان و مدیران مجبورن یک کفش بپوشن و هفت هشت ساعت با همون سر کنند پس بهتره با خودشون یک جوراب یا دو جوراب اضافه همراه ببرن و اگر امکان پاشویه هست پا رو پس از سه چهار ساعت بشویند و کفی کفش رو با دستمال خشک کنن یا چند دقیقه در معرض هوا یا نور خورشید قرار بدن و بعد جوراب تمیز رو بپوشن.