تا حالا کودکان از شما چه سوالاتی پرسیده‌اند؟

ایجاد بانک سوالات کودکان برای آموزش والدین

تا به حال کودک‌تان از شما چه سوالاتی پرسیده است؟ پاسخ شما چه بوده است؟

8 پسندیده

دخترداییم بچه که بود سوالایی از این جنس ازم میپرسید:

خدا چیه؟
چرا ادما رو قبر میکنن؟
پس من (خودش!) کی بچه به دنیا میارم؟!

یکی از بچه‌های دوستان هم این سوالا رو پرسیده بود که برام جالب بود و تو پادپُرس مطرح کردم:

چرا خفاش‌ها واروونه می‌خوابن؟ سرشون گیج نمیره؟!
سایه‌ها چرا اینقدر سردن؟

3 پسندیده

عموما سوالات برادر کوچکتر من رو میشه براحتی جواب داد
ولی وقتی این موضوع رو خواندم ازش خواستم سوالی که جوابش را نمیداند برای من شرح دهد تا جواب دهم

در کمال ناباوری ازم پرسید : "چرا ایرانی ها میرن جنگ!!! "
چه جوابی باید بدم؟!

5 پسندیده

یکی از سوالات بچگی خودم یادمه:
چرا آتش بخاری دود نداره؟
یکی از شاگردانم هم چنین سوالی پرسید:
خدا را چه کسی آفریده است؟

4 پسندیده

شما یک بچه به من بدهید من قول میدهم همه کنجکاویش را ارضا کنم :sweat_smile:

خودم را به خاطر دارم که همیشه پر از سوال بودم اما اکثرا نمیپرسیدم یکی از سوالا یادمه که هنوزم جوابشو نمیدونم :joy:

در شناسنامه افراد دوجنسیتی چه جنسیتی را مینویسند؟ این را که پرسیدم همه هاج و واج نگاهم میکردند :sweat_smile:

3 پسندیده

کنجکاوی را باید پروراند یا ارضا کرد؟ :wink: :face_with_raised_eyebrow:

2 پسندیده

کنجکاوی یکی از صفت هایی است که به مرور زمان هدفمند تر و ریزبینانه تر می شود. در گذر زمان افزاد یاد میگیرند که کنجکاوی را از فضولی یا دخالت تمایز دهند و گاهی اوقات سکوت را جایگزین صحبت کنند. کنجکاوی استاندارد سازی می شود و پروراندنش منجر به ظهور ذهن های خلاق و نکته بین می شود اما رک بگویم به نظر من همه نمی توانند خوب فکر کنند تا خلاقیتشان فوران کند. چون نمیخواهند و نمیدانند که از نخواستنشان است که اینچنین است و می اندازند تقصیر آموزش یا خانواده یا ژن بد! :sweat_smile:

2 پسندیده

سوال پسر ۶ سالم
چرا همه ی آدمها به یک اندازه پولدار نیستند
براش توضیح دادم چون بعضی ها بیشتر و سخت تر کار میکنند
پرسید چرا فلانی که بیشتر از بابا کار میکنه کمتر پولداره
گفتم بعضی آدم ها باهوشند و میدونند چطوری کار کنند و کمی از سرمایه گذاری و کار پدرش براش توضیح دادم
پرسید پس چرا پسر عمه که اینقدر درس خونده و حسابی کتابخون و همه چی میدونه پول نداره

هر سوالی بپرسه و هر جور جواب بدم یک سری سوالات پشت سر هم میاد و آخرش هم قانع نمیشه

1 پسندیده