تابحال تلاش کرده اید یک کسب و کار بین المللی داشته باشید؟

تقریبا هر فردی حامل و عامل محصولی هست
این محصول میتواند خدمات یا کالا باشد
افراد همگی چیزی برای ارائه دارند و دقیقا از ارائه همین محصول فردیشان امرار معاش میکنند
این محصولات بگونه ای هستند که برخی مستقلا امکان ارائه به مشتری نهایی را داشته و برخی دیگه نیازمندی های ایجاد یک محصول برای ارائه به مشتری نهایی هستند

شما تدریس میکنید، شما طراحی، شما مدیر شبکه های اجتماعی هستید، شما تولید کننده صابون هستید، شما یک نرم افزار حسابداری دارید و …
اینها محصولات فراوانیست که به اشکال مختلف ارائه میشود

اما تا بحال تلاش کرده اید که محصولتان را در بازارهای بین المللی عرضه کنید؟
راهی وجود داشته؟
اصلی ترین مشکل برای کار در فضای بین المللی برای ایرانی ها از نظر شما چیست؟
اینکار باعث تقویت محصولات کشور میشود یا رقابتیست که در نهایت به نابودی میانجامد؟
درآمد شما با ورود به بازارهای بین المللی چه تغییری میکند؟

5 پسندیده

خیلی به موضوع این سوال علاقه مندم.:ok_hand:

من فکر میکنم تحریم آمریکا علیه ایران امروزه اصلی ترین مشکل برای داشتن یک کسب و کار بین المللیِ بی دردسره.

پرسش
آیا کسب و کارهایی هستن که با وجود تحریم تونسته باشن همچنان بازار بین المللی کسب یا حفظ کنن؟
:thinking:
کسب و کار در زمینه چه محصولات یا خدماتی بیشتر از این مشکل ضربه می بینن؟

2 پسندیده

به شخصه خیر ولی راه های زیادی هست!
شرکت هایی رو میشناسم که یک نفر خارج از ایران (یک شرکت) دارن و یه شرکت داخل ایران، از اون طرف کار میگیرن و اینجا کار رو انجام میدن.
هم هلند هستن هم آمریکا.
یه جور بازی برد برد هست، هزینه کار توی ایران خیلی پایین تره و با دادن یه حقوق معقول میتونی نیرو های خوبی رو جذب کنی و از اون طرف با درآمد دلاری حقوقشون رو بدی و خودتم سود کنی.
اگر توی اردر های کوچک تر بخوای سرویس هایی مثل فریلنسر هستن که میتونی خدماتت رو با درآمد دلاری تحویل بدی ولی خب مقداری پیچیدگی میتونه داشته باشه با توجه به تحریما!

4 پسندیده

ممکنه بگین شرکتِ توی ایران کارش چیه؟
این حالتی که گفتین به نظر میاد از یه شرکت خارجی (که خارج از ایران تاسیس شده) صحبت میکنین که صرفا از نیروی کار ارزان در ایران استفاده میکنه. درسته؟
این هم البته مدل جالبیه و همچنان این سوال برای من باقیه که این شرکت ها ریسک ناشی از تحریم ایران رو چه طور برطرف میکنن؟

اما آیا داخل ایران شرکت هایی سراغ دارین که بازار بین المللی موفقی داشته باشن؟

2 پسندیده

اکثر نرم افزاری هستن و بازم اکثرا طراحی وب سایت و نرم افزار مرتبط باهاش. یکی هم هست که کار نرم افزاری صنعتی انجام میده واسه مانیتورینگ یا چیز های مشابه.

با تقریب خوبی همینطور هست، یعنی سود اصلی تعلق میگیره به صاحب شرکت.

3 پسندیده