تجربه شما در مورد نسبت میزان خواب و موفقیت دوره‌ای چیه؟

از یک طرف دانشمندا ۷ تا ۸ ساعت خواب رو لازم می‌دونن و در مورد خواب کم هشدار دادن و از طرف دیگه اکثر آدمای موفق با ۳ یا ۴ ساعت خواب کارهای بزرگ انجام دادن. دوست داشتم تجربه شخصی بقیه رو بدونم در این مورد. حد آستانه میزان خواب شما برای سرحال بودن چند ساعته؟

موفقیت و میزان خواب

4 پسندیده

من که کم بخوابم روز بعدش کامل گیجم! و از طرفی نظر شخصیم اینه که به جلی کم کردن ساعتهای خواب, ساعتهای بیداریم رو منیج کنم.

3 پسندیده

اگر بیش از حد بخوابم، دچار معضل خواب خواب میاره میشم. یعنی خواب بیش از حد خوب نیست. ولی حدود 6 تا 7 ساعت خواب کارکرد خوبی داره برای مغز و عملکردم.
بعضی وقت ها که کمبود خواب چندین شبه هست تا لنگ ظهر می خوابم که جبران شه.
اما یه چیزی که حس می کنم این هست که عادت بدن خیلی مهمه. زمانی بود که دانشجو بودم 4 ساعت می خوابیدم و اثر بدی هم نداشت. مهم اینه که مغز خسته نباشه. به نظرم کیفیت خواب مهم تر از کمیتش باشه.

3 پسندیده

من خودم به شخصه نیاز به خواب حداقل ۷ ساعت دارم. یعنی اگه کمتر بخوابم کل روز حالت گیجی دارم.

یه استادی در دانشگاه تهران داشتیم که خیلی موفق بود و همیشه کلی کار از ما میکشید و پروژه های سختی بهمون میداد. وقتی اعتراض میکردیم که درسها سنگینه و ما وقت کافی نداریم؛ می گفت یه آدم موفق باید فقط چهار ساعت درشبانه روز بخوابه. از خوابتون بزنید تا به کاراتون برسید.
ولی من هیچ وقت نتونستم چهارساعت بخوابم، اون گیجی ناشی از کم خوابی کل کارها و فعالیتم رو تحت تاثیر قرار میده؛ فکر کنم بدتر مانع پیشرفتم بشه.
نمیدونم شاید بعد از یه مدت بدن عادت کنه و کمتر احساس گیجی کنیم. درکل فکر میکنم بستگی به قدرت بدنی و شرایط جسمانی هر فرد داره که با چند ساعت خوابیدن از خواب سیر بشه.

2 پسندیده