ترندهای پیشِ روی دیجیتال مارکتینگ چی هستن؟

در سال ۲۰۲۰ و همین طور دهه‌ی پیشِ رو شاهد چه ترندهای مهمی در دنیای بازاریابی دیجیتال خواهیم بود و چه تغییراتی در دنیای تکنولوژی عامل ایجاد این ترندها در بازاریابی دیجیتال هستند؟

مثلا از وقتی اینستاگرام فراگیر شد و تونست تو شبکه‌های اجتماعی از فیس‌بوک جلو بزنه، اینفلوئنسر مارکتینگ و یا بازاریابی به کمک افراد تاثیرگذار به یکی از قدرتمندترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها شد.

2020-Marketing-Trends_Image

در ادامه‌ی موضوع دیجیتال مارکتینگ از دید و برداشت شما چیه؟

1 پسندیده

به نظرم دنبال کردن ترند ها به این شکل خیلی برای اکثریت مفید نیست
منظورم چی هست دقیقا؟

ببینید همین الان شما در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار صحبت کردید.
این بحث زمانی که اینستاگرام جون گرفت و محبوب شد بیشتر بلد شد و خودش رو نشون داد
حرف من هم دقیقا همینه
“در زمان حال بودن”
ما یک کشور پیشرفته و اشباع شده نیستیم که برای بقا و پیشرفت نیاز داشته باشیم خیلی اینده رو بدونیم
همین که بتونیم نیاز های حال حاضر مردم خودمون رو درست درک کنیم و طبق اون پیش بریم کافی که هست هیچ ، خیلی هم عالیه

باز بر میگردم به اینفلوئنسر مارکتینگ
همین بحث وقتی که اینستاگرام محبوبیت پیدا کرد قدرت گرفت و الان هم کلی موقعیت هست که ما باید پیداشون کنیم و از قدرتشون استفاده کنیم

برای پیدا کردن اینکه مردم در حال حاضر و در بازه های زمانی مختلف دارن به چه سمتی میرن از ابزار گوگل ترند استفاده میکنیم

در عکس بالا من ترند جوملا و وردپرس رو از سال 2004 تا الان با هم مقایسه کردم و برای شما قرار دادم
کسی که در کار طراحی سایت بوده و با جوملا کار میکرده ، اگر ترند ها رو دنبال میکرد میتونست متوجه بشه که محبوبیت وردپرس در حال افزایش هست و وقتشه که خودش رو بروز کنه و کم کم دست از جوملا بکشه و بره سمت وردپرس با کسب و کارش خدای نکرده تعطیل نشه

قطعا فقط گوگل ترند ابزار این کار نیست
شاید در موارد مختلف حتی بهترین گزینه هم نباشه
راه های زیادی هست که در صورت خواست دوستان میتونیم بازشون کنیم
مثلا SEM یا بازاریابی موتورهای جستجو (با SEO یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو متفاوت هست) هم

پس دیگه بحث رو طولانی تر از این نکنم
خلاصه حرفم اینه که باید ترند ها رو در لحظه دنبال کنیم و ببینیم مردم به کدوم سمت میرن و ما هم خودمون رو به همون سمت سوق بدیم تا از موج بازار عقب نمونیم
زیادی هم اینده رو دنبال کردن باعث میشه موقعیت های فوق العاده زمان حال رو از دست بدیم
مخصوصا ماهایی که در ایران هستیم و کلی کار نکرده داریم که در دنیا انجام شده و نتیجه گرفته

3 پسندیده