تلگرام چه تاثیری بر جنبه‌های مختلف زندگی شما داشته؟

دنیای ما با تلگرام چقدر تغییر کرد؟ چه تاثیری در جنبه‌های مختلف زندگی ما داشته؟

4 پسندیده

موضوع فقط به تلگرام مربوط نیست

ما قبل از تلگرام، وایبر، و حتی خیلی قبل تر (نزدیک ۱۰ سال پیش وقتی ۵۸۰۰ نوکیا گوشی تاپ بازار بود) واتس اپ رو میشناختیم
این وسط ها کلی اپلیکیشن دیگه اومدن و رفتن یا حتی موندن مثل وی چت و بی تاک
باز هم به قبل تر برگردیم، وقتی اندروید فراگیر نبود و سیستم عامل سیمبین بود و با جاوا اپ مینوشتن: اقلن ۱۵ سال پیش که نیم باز بود روی گوشی ها
اگر بخاین میتونیم باز هم عقب برگردیم و به چت یاهو برسیم- توی چت یاهو هم امکاناتی بود مثل گروه و چت خصوصی- امکان ارسال صوت و تصویر هم بود بقیه انواع فایل ها رو امتحان نکرده بودم
ممکنه و حتمن قبل از این هم تکنولوژی مشابهی بوده اما من دیگه یادم نمیاد و من نمیشناسم

این که الان استفاده ما از تلگرام اینقدر وسیع شده به خاطر جامعه درون تلگرامه! جامعه ای که قبلش در وایبر بود بعد فیلتر شدن وایبر من این کوچ از وایبر رو یادمه.
تلگرام فراگیر شده، و خیلی ها دارن ازش استفاده می کنن.
چرا فراگیر شده؟ یکی از دلایل میتونه این باشه که زیرساخت ها رشد کردن، اگر اینترنت همراه اینقدر خوب نبود، پیام رسان ها هم به این اندازه موفق به جلب توجه نمیشدن.

البته اکثر پیام رسان ها امکانات متفاوتی هم دارند، مثل گونه های مختلف رمزنگاری پیام ها که توی پیام رسانای مختلف فرق داره.
اما امکانات پایه ای که اکثر کابرها استفاده می کنن رو تقریبن همه پیام رسان ها ارایه میدن و کاربرها هم معمولن خودشون رو درگیر پردازش های تخصصی نمی کنند (حتی به اندازه دونستن فرایندها)

خب با این حساب، اگر تلگرام نباشه هم یه چیز دیگه به سرعت جایگزینش میشه.
و سوال عملن باید این به این موارد اشاره کنه که «پیام رسانها با امکاناتی که امروزه از آنها می شناسیم (سهولت در استفاده و فراگیر بودن در جامعه) چه تاثیری در زندگی ما داشته اند؟».

برای من که عالی بودن، به حدی ارتباط برقرار کردن با آدم ها راحت و سریع شده و شما میتونید با قیمت ارزون ارتباط برقرار کنین با بقیه که من در این شب های عزیز جام جهانی انگار دارم با همه دوستای همه ی دوره های زندگیم تو یه اتاق بازی ها رو میبینیم. کل کل می کنیم و …
حتی اونایی که فاصله مکانی باهاشون خیلی زیاد شده،
اگر اتفاق خاصی نیفته عملن جای خالی فیزیکیشون به چشم نمیاد! و همه تعامل های گفتاری وجود داره!

5 پسندیده

من اصلا حتی یه بار هم از تلگرام استفاده نکردم.میدونم وسعتش بیشتر و اعتیادش بیشتر هر چند اموزش های خوبی داره و خیلی میتونه برای یه سری اموزه ها کمک کنه اما از اینکه من وقتم و همه اموزش هام در دنیای مجازی هدر بره حتی یه بار استفاده نکردم

4 پسندیده

درود بر تو … خیلی باحاله حتی یک بارم استفاده نکردی ااا … ی دونه ای زری جان :astonished:
من از لحظه ی ورود تا دو سال پیش استفاده می کردم. اما بالاخره ترکش کردم. خیلی عالی بود، فقط خیلی وقت گیر بود بنده خدا … بیشتر از خودم، دوستام غصه خوردن! فرشته گروه ها سوت و کور شده… برگرد! کجایی! مطمئنی می تونی ترک کنی!
الان فکر می کنم نسبت به پادپرس معتاد شدم :smile:

3 پسندیده

مرسی فرشته عزیز :grin:
ولی خیلی خوب کاری کردی که ترک کردی …بنظرم حدو واسط هر چیزی خوبه اما بعضی وقتا واقعا به ترک احتیاجه…چون من مدیریت زمان خیلی برام مهمه.شاید برای شما هم این مدیریت زمان و بهترین استفاده و لذت زندگی باعث شده که این راه رو پیش بری…

اره منم همینطور :joy::grin:

2 پسندیده

من با تلگرام کار می کنم.
ولی از وقتی خفه اش کرند کمی مراجعه کمتر شده ولی همچنان داره برام کار می کنه.
خودم زیاد تو گروه ها نیستم از همون اول برای کار از تلگرام استفاده می کردم

3 پسندیده

من روزانه از تلگرام استفاده میکنم. هم برای چت با عزیزانم در داخل و خارج کشور، هم برای بالاتر بردن اطلاعات عمومی، تفریح، آموزش و در نهایت مراودات کاری.

همه جوره ازش استفاده می کنم و راضی هستم. ارتباط امن، سریع، امکانات بالا و کاربرپسند از دلایلی هست که از تلگرام استفاده میکنم. بسیاری از این امکانات، نه در وایبر و نه در واتس آپ و امثالهم موجود نیست. اما با این وجود من از واتس آپ هم استفاده میکنم تا دایره ارتباطیم بیشتر باشه.

2 پسندیده

شاید شما ها خیلی پر طرفدار و شامل تفکرات فوق العاده و دوستدار خیلیا هستید :sweat_smile::joy:
من اگر بخوام روزی از تلگرام استفاده کنم برای کار و ارتباط با عزیزان خارج از کشوره :smile:
البته نمیدونم شاید کلا ذهنم نسبت به این موضوع تغییر کرد ولی تا مدتی که مدنظرم هست قدغن هس :wink::wink:

2 پسندیده