تو چه موقعیت هایی دست به تهدید طرف مقابل میزنی؟

لطفا به موقعیت ها و تجربه های واقعی خودت برگرد. ببین واقعا موقعیت چی کم یا زیاد داشته که ناچار شدی به تهدید مراجعه کنی؟ ایا جواب گرفتی؟ چی کار میکردی جواب میگرفتی؟

دلایل استفاده از تهدید

8 پسندیده

سوال جالبی بود، ممنون. جواب من به این سوال اینه که بله بارها این کار رو کردم و نتیجه ای که ازش گرفتم این بود که وقتی شروع به تهدید کردن می کنم که دچار خشم/ ترس شدیدی باشم(البته به نظر من خشم و ترس یه مفهوم رو دارن).
چه نتیجه ای گرفتم؟ راه به جایی نمیبره این کار.
چی کار میکردم جواب میداد؟ بدون ترس از هر چیزی تصمیم می گرفتم.

5 پسندیده

وقت هایی که بتونم تهدیدم رو عملی کنم
کلا از تهدید استفاده نمیکنم اما وقتی استفاده کنم مطمئنم که برنده مشاجره من هستم

3 پسندیده

و این جور وقتا در صورت نیاز، تهدید رو عملی میکنی؟ و تهش برنده میشی؟

1 پسندیده

تهدید هم بخشی از هنر معامله‌ست. فکر می‌کنم وقتی شخص مقابل معقول رفتار نکنه و تهدید من مانع از رفتار غیرعقلانی بشه، بهینه‌ترین زمان تهدیده. ولی خُب ما حیوانات ناطق هر چی هم تلاش کنیم خیلی معقول نیستم، درسته؟ خود من کم برام پیش می‌آد، سعی می‌کنم خیلی غیرمستقیم بگم که این‌ام - یعنی همون نقطۀ تهدید - هست و خلاصه حواست باشه امّا این جامعۀ خیلی تهدیدبردار نیست، ریسک خیلی بالاست :slight_smile:

5 پسندیده

نه بدون عملی کردن تهدید برنده میشم :grin:

1 پسندیده

وقتی لطفم برای طرف مقابل تبدیل به وظیفه شده باشه تهدید می‌کنم که قطعش می‌کنم…

من تا به حال کسی رو تهدید نکردم و فکر میکنم تهدید کردن نوعی ضعف هست که من تو خودم نمیبینم

1 پسندیده

در اون صورت که اصلا نباید تهدید کنید همیشه ضربه رو مخفیانه بزنید تا طرف نفهمه از کجا خورده

ضربه مخفیانه ! چرا باید به ضربه زدن به دیگران یا تهدید کردم اونها فکر کنیم اصلا
من تا حالا دعوا هم نکردم ؟
فکر میکنن ضعیف هستم ؟ مهم نیست برام

برای من مهم روحمه که هیچ وقت آسیب نبینه
من در مسیر دیگه ای سیر میکنم و هیچوقت به دشمنی کردن با دیگران بال و پر ندادم
دنیا به اندازه کافی آدم روانی داره بهتر سعی کنیم کا سالم باشیم و به همه مهر ورزی کنیم

2 پسندیده

منظورم با دوستمون Jalal Razavi بود که می‌گن وقتی که بتونم تهدیدم رو عملی کنم نه شما دوست عزیز

ضمن این که شما تصور کن یه نفر مادر و بچه‌هاتو بکشه و قسر در بره و شما بتونی تلافی کنی، در اون صورت شما ببخش و به فکر روحیه‌ی خودت باش نه به فکر دشمنی و انتقام

1 پسندیده

چرا مثل ورد پرس مشخص نیست که جواب مال کیه ؟

کلا سایت ساختار جالبی نداره ای کاش قالبی مشابه StackExchange یا حداقل Quora داشت

من خوشم میاد ازش ساده ست ولی این شبیه یه اشکال طراحیه