جذاب‌ترین شغل هایی که میشناسین چی هستن؟

عجیب‌ترین و جذاب‌ترین شغل هایی که درباره ش شنیدین چی هست و چرا به نظرتون جذابه؟

دنباله‌ی موضوع‌های

10 پسندیده

خوانندگی / نوازندگی / برنامه نویسی/ مربی گری/ فروشندگی بزرگ البسه و الکترونیک و…

5 پسندیده

بکوش که عظمت در نگاه تو باشد نه در آن چیزی که به آن مینگری

من باور داشتم و دارم که هر شغلی جذابیت ها و چالش های خودش رو داره و فقط کافیه نوع نگاه درستی به اون شغل داشت
این تویی که باید نکته جالب و جذابی برای کارت پیدا کنی

سال گذشته کتابی میخوندم به اسم «کار»[1]، خاطره ای از دوستی تعریف میکرد که همزمان با دوره دانشجویی کاری نیمه وقت در اداره پست داشت که باید نامه های جمع آوری شده را بر اساس آدرس گیرنده در دسته های مختلفی قرار می داد (دسته بندی ای که کار رسوندن رو راحت تر میکنه). این آدم از کارش ناراضی بود، کار رو شبیه شکنجه ای میدید، نامه ها هیچ وقت تموم نمیشدن و بعد از هر کیسه، کیسه بعدی منتظر دسته بندی شدن بود. این آدم به سمت افسردگی رفت، پرخاشگر شد به جایی رسیدکه یا دعوا داشت یا گریه؛ فقط برای اینکه از نظرش کاری بی معنی انجام میده و نمیتونست نکته مثبت و جالبی برای خودش در این کار ببینه و فقط برای پولش مجبور بود ادامه بده-
مثلن اگر این آدم گهگاهی به قصه هر کدو از نامه ها یا بسته ها فکر میکرد- اینکه کسی برای خونوادش نوشته- برای عشقش نوشته و … احتمالن جذابیت بیشتری به کارش اضافه می شد و راحت تر می تونست فضا رو تحمل کنه- کار همون کاره اما نوع نگاه کردن بهش فرق کرده که تحملش رو راحت تر می کنه

در ضمن خوندن کتاب کار رو به همه توصیه می کنم، کتاب خوبیه،
(جز اون کتاب هاییه که من فقط توی مترو و اتوبوس خوندمش)

[1] کار؛ نوشته لارس اسوندسون، ترجمه فرزانه سالمی، نشر گمان

8 پسندیده

واقعا میک و مسترینگ موزیک جذاب ترین شغل از نظر منه

هر روز با یه پروژه جدید روبه رویی

5 پسندیده

به این لیست مستند سازی و بازیگری رو هم اضافه کنین
چون دست انسان در این مشاغل بسیار بازه و راه برای خلاقیتش بسیار زیاد و همچنین دارای درآمد بالایی هستن

5 پسندیده

طراح لباس
طراحی دکوراسیون داخلی
طراح رقص
موزیسین
کارگردان و ادیتور
مربی بدنسازی
جهانگردی و گردشگری
هتل داری
مشاوره
من اگر هر کدوم اینا رو داشتم خوشبخترین ادم روی زمین خودمو حس میکردم!

9 پسندیده

شغل های نوآورانه که یکنواخت نباشن رو دوست دارم و البته هیچ فیلتر انسانی جلوی راهم نباشه مثلا همین کارگردان یا طراح لباس و نویسنده و موزیسین و بعضی مشاغل هنری و ورزشی

7 پسندیده

به نظر من جذاب ترین و بهترین شغل دنیا وکالت

هست و کارهای مرتبط باهاش مثل نوشتن مقالات

حقوقی،لایحه نویسی، تحلیل آراء… و سخن گفتن مثل

دفاع در جلسهدادرسي، ارايه در همايش ها و …

در واقع زبان و قلم رو خيلي دوست دارم چون می

تونم با آفرینش در راستای تحقق عدالت گام

بردارم…

البته کار بسیار سختیه چه از نظر فنی و تخصصی چه از

نظر برقراری عدالت…

6 پسندیده

فکر میکنم خیلی شخصی و سلیقه‌ای باشه جذاب‌ترین شغل دنیا. به نظر من جذاب‌ترین مشاغل رو دیرینه‌شناس‌ها و باستان‌شناس‌ها دارند.

5 پسندیده

براي منم خيلي خيلي جذابه به نوعي كشف و آفرينش توش هست اتفاقا يكي از رشته هايي بود كه بهش فكر كردم ولي انتخاب نكردم به خاطر بازار كارش

به طور كلي به سليقه افراد بايد احترام گذاشت به قول شما سليقه ايه

2 پسندیده

فروش کانابیس تو هلند
میتونی قانونی کلی گل بکشی تو کافه‌ت و پول دربیاری

3 پسندیده

جذاب ترین چیزی که میتونم بهش فکر کنم نوازندگیه
اینکه شغلت مستقیما با والا ترین هنر دنیا مرتبط باشه عالیه

4 پسندیده

فقیران بهر روزی طفلشان را کور می خواهند
طبیبان جمله مخلوق را آزرده میخواهند
مرده شوران راضی اند بر مردن مردم
بنازم مطربان مردم را مسرور می خواهند

هر کاری که در آن خلاقیت و عشق باشه و تعالی هم داشته باشه خوبه
هر کاری که دولتی نباشه خوبه…
طراحی نقاشی ماشین سازی تراشکاری قالب سازی گچ بری کاشیکاری از همه مهمتر کشاورزی

2 پسندیده

بسیار عالی من هم از کارهای خلاقانه خوشم میاد . الان چیزی به ذهنم رسید که اینجور کارها چند نوع هستند؛ یکی تا حدودی دست انسان برای طراحی باز هست مثل کاشی کاری و معلمی(در مدرسه) که در این مشاغل
با توجه به این که قسمتی از کار می بایست انجام بشه مثلا معلم در هر حال کتاب را باید تدریس کند و یا کاشی کار باید در یک محدوده خاص و حداکثر با تغییرات کوچک در اندازه و رنگ مطابق نظر کارفرما پیش برود .ولی هنری مثل نقاشی یا ساختن فیلم بدون طرح قبلی یا نویسندگی و کشاورزی دست برای تغییرات بازتر است و من دومی رو بیشتر میپسندم

قاچاق اعضای بدن!
سن کمی داشتم و ارزوم این شغل بود :joy:
هنوزم یه آرزوعه ! خیلی پر هیجان و جذاب :drooling_face:

1 پسندیده

پادپرس داره جای خطرناکی میشه… :frowning_with_open_mouth: :grinning:

3 پسندیده

:relieved: :unamused:این وصله ها ب ما نمیچسبه

راستی! بدنت سالمه؟ :wink: :sweat_smile:

1 پسندیده

هر شغلی که تعاملش با آدم‌ها کمتر باشه، بهتره :sweat_smile:. یک زمانی برنامه نویسی اینجوری بود ولی حالا آدم باید کلی با پروداکت منیجر و دیزاینر و … سر و کله بزنه.

2 پسندیده

قاچاق اعضای بدن با ادما تعامل نداره…
با بدن ادما تعامل داره :relieved:

1 پسندیده

این موضوع برمیگرده به علاقه شخص
به نظر من عمران
چون تو ذات هر کسی علاقه به ساخت و ساز وجود داره و وقتی یه چیزی رو میسازه یا اختراع میکنی کلی کیف میکنه و حاضر نیست اون رو با هیچی عوض کنه

3 پسندیده