حسی در مگس ها برای شناسایی میزان هوشیاری انسان ها

هوشیاری مگس ها

برای خیلی از ماها پیش اومده که در حین انجام کاری که حواسمون به اطرافمون نیست یا در مواقع خواب ، مگس ها از این حالت غفلتمون سوء استفاده کرده و روی هر قسمتی از بدن ما که دوست دارن میشینن و حرکتشون باعث اذیت میشه …

ولی موقعی که شما حواستونو جمع میکنید دیگه به سمت شما نمیاد یا زمانیکه مگس کش رو برمیدارد مگس از حالت بیداری و هوشیاری ما مطلع میشه !

راستی این چه حسیه در مگس ها که در زمان عدم هوشیاری و دقت ما زود متوجه آن شده و خودشونو با خیالت راحت به ما میرسونن چه فرکانسی از بدن ما به مگس ها این اجازه رو میده ؟

شاید این موضوع خنده دار باشه ولی کشف این فرکانس از بدن انسان در زمان جنگ ها کمک بزرگی به نیروی ارتش در تخمین میزان هوشیاری دشمن مقابل خواهد گذاشت مخصوصا برای عملیات های نظامی حساس !!!

5 پسندیده

خنده دار نبود، اتفاقا جالب بود. پاسخ سوال رو نمیدونم، ولی اگه چنین چیزی قابل آشکارسازی باشه، میشه در این مورد هم ازش بهره برد:

و در ضمن بعضی جانورها مثل کوسه حس هفتم هم دارن، شاید مگس ها هم دارای سنسورهای حسی اضافی هستن که به کمکش میتونن هشیاری انسان رو متوجه شن.

فقط یه سوال برام ایجاد شده:

مگس ها متوجه هشیاری مون میشن که نمیشینن یا ما به دلیل هشیاری متوجهشون میشیم و با تکون دست یا بدن پسشون میزنیم؟

3 پسندیده

مگس هایی که هوشیاری ما رو می سنجند و با توجه به مطئمن بودن از سطح هوشیاری کامل ما باز هم ریسک میکنند و خودشونو به ما می رسونن در بعضی موارد انگیزه ای بالاتر از زنده ماندن دارند …

آیا وقتی که حرکتی ندارید و از هوشیاری برخوردارید باز هم مگس ها مزاحم نمیشن؟ میخوام ببینم آیا از حرکت ناشی میشه؟ آخه خودم تا به حال دقت نکردم

1 پسندیده

شما حواستون باشه ولی تحرکی نداشته باشید به ندرت مزاحم میشن

1 پسندیده

فکر نمی کنم که حسی در مگسها وجود داشته باشه که هشیاری انسانها رو بسنجند. (این یه حسه ممکنه غلط باشه)

اما چیزی که در موردش مطمئن هستم اینه که اکثر حشرات که قدرت پرواز دارن سنسورهای خیلی قوی نسبت به تغییرات جریان هوای ناگهانی دارند برای همین شما همین که مگس کش رو به سمتشون ببرید می پرن. این سنسورها موهای خیلی ظریفی هست که توی پاهاشون هست و سریع بهشون خبر میده که یه خبری هست جیم شو از اینجا . حتی این سنسورها انقدر دقیق هستن که جهت دقیق جریان هوا رو هم تشخیص میدن.

#تجربه
تجربه شخصیم وقتی توی ایستگاه اتوبوس منتظر اتوبوس هستم و یه اشغالی هم نزدیک این ایستگاه هست که مگسها رو اونجا جمع می کنه، این مگسها خیلی بی ادب تر از مگسهایی هستن که میان توی خونه. ساکت که میشینم نگاهشون می کنم قشنگ دلشون می خواد رژه برن هر طوری که دلشون می خواد . حواسم هم بهشون هست اما ندیدم که به خاطر حواس جمعی من ازار ندن!

1 پسندیده

فکر نمیکنم اینجوری باشه…
یعنی فکر نکنم حسی در مگس وجود داشته باشه که میزان هشیاری مارو تشخیص بده. نهایتا چون چشم مرکب خیلی خفنی داره میتونه میزان حرکتارو تشخیص بده. یعنی روی چیزی که مدت زمان بیشتریه در حالت سکون مونده ترجیح بیشتری برای نشستن داشته باشه.

3 پسندیده