در هنگام مطالعه کتاب، وضعیت بدن چطوری باشه بهتره؟

وضعیت بدن هنگام مطالعه

حتما از ضرر نگاه کردن به گوشی برای گردن زیاد شنیدید و جوکش هم که می‌گفت
یکی نبود از بچگی همین رو در باره کتاب بگه

برخی راه‌حل‌ها پیشنهاد شده، اما وقتی تعداد ساعت مطالعه از یه حدی بالاتر می‌ره، نمی‌شه از اون‌ها پیروی کرد چون نسبتا غیرعملی هستند یا انجام واقعی اون‌ها برای دراز مدت واقعا سخته.
حتی برای چشم هم تمریناتی وجود داره که بتونیم با کمترین ضرر مطالعه کنیم.

شما وقتی می‌خواهید زیاد مطالعه کنید چه می‌کنید؟

1 پسندیده

زیاد یعنی چه میزان زمان؟
فیزیک آدمها با هم فرق داره برای یه نفر یک ساعت نشستن خیلی راحت اما یه نفر دیگه نیم ساعت نشستن براش سخته.
این زیاد رو باید دقیق تر مشخص کرد.

توصیه یه پزشک:آنقدر بشین که خسته نشی، آنقدر سر پا وایستا که اذیت نشی، آنقدر دراز بکش که اذیت نشی، منظورش این بود که هی تغییر حالت بدی تا خون راحت تر جریان پیدا کنه.
تجربه شخصیم: خونه باشم راحت ترم که دراز کشیده بخونم اما اگه بخوام یادداشت بردارم سخته این مدلی
و هر یه ساعت یه بار هم یه دوری میزنم، مخصوصا اگه کتابش دوست داشتنی نباشه بیشتر گریز از کتاب پیدا میکنم.

2 پسندیده

یکی از مشکلات منم همینە!!من کە خودم روی میز مطالعه م به هر نحوی که امکان داشته باشه میشینم مثلا یکی از چرخای صندلیمو ورداشتم جوری که میز به عقب تر میوفته کتاب رو هم از فاصله سی چهل سانتی بالای سرم میگیرم خیلیم استاندارد و مجلسیه! در کل بهترە تو حالتی نباشیم کە بە گردن یا پشت فشار بیاد. البتە بە کتابم بستگی دارە مثلا اگه ژرمینال رو بخونی روی سنگم که باشی خسته نمیشی😉

2 پسندیده