یه استاد تازه کار چطور میتونه دانشجوهای مستعد و پیگیر رو به خودش جذب کنه؟

به عنوان یک استاد تازه کار مشغول در دانشگاه دولتی مطرح، و به عنوان استادی که گرایشش با گرایش اصلی رشته بسیار متفاوت است و دانشجویان دیدگاه درستی نسبت به آن گرایش ندارند، چگونه میتوانم دانشجویان مستعد و علاقه مند را با هدف انجام تحقیق و چاپ مقاله (که البته تا حدودی خودخواهانه به نظر میرسد) به خود جلب نمایم؟؟

#نمونه مشابه
من این مدل رو خودم از جانب یه استاد دیدم و برام جذاب بوده :
هر گرایشی مطمئنا مسئله های جذابی و سوالات بی جواب جذابی داره. زمینه ها و تحقیقات و مقالات جذابی که تو گرایشتون وجود داره رو طی جلساتی با بچه ها در میون بذارید.

###پرسش

دانشجو مقاله دادن و تحقیق درست حسابی رو دوست داره یا ترجیحش اینه که یه کار ساده انجام بده زود تموم شه بره؟

من و دوستام، تو دوره ی دانشجویی مون واقعا دنبال اساتیدی بودیم که بهتر کار میکردن و میتونستن پتانسیل مون رو ازاد کنن. و اساتیدی که خوب مقاله میدادن و یا مقاله های خوبی میدادن، معمولا جز اولویت بچه ها بودن.

به عنوان یک دانشجو ارشد تازه نفس، خیلی دوست داشتم به اساتید راحت تر دسترسی داشتم. دو روزه که ترممون شروع شده، جلسه معارفه ی ساده ای هم برامون گذاشته شد، ولی آشنایی خاصی با اساتید پیدا نکردیم.

از یه طرف خیلی دوست دارم با اساتید و نوع کار کردنشون و پروژه های تحقیقاتی شون به صورت مستقیم آشنا شم، و به قضاوت های بقیه دانشجوها اهمیت ندم. از طرف دیگه درب اتاق همه اساتید بسته س، و لازمه از قبل از ایشون وقت بگیریم. کاش یه ماه اول اساتید فقط متعلق به ورودی ها بودن! یا حداقل کاش اساتید اهل استفاده از لینکدین بودن و راجع به کارهاشون کمی بیشتر اونجا توضیح میدادن.

یکی از اساتید ما این اگهی رو پشت در اتاقشون زدن، ایشون از اساتید خوب دانشکده هستن و دانشجوهای زیادی مایل با کار با ایشون هستن:

خواندن این دو خط برای ما پیامی شفاف به همراه داشت: کارهایی که لازم است تا از نظر یک استاد خوب در نظر گرفته شویم، چه کارهایی لازم است انجام دهیم.

سلام.
موارد زیر به نظرم میتونه کمک کنه:
اخلاق خوب و دادن آزادی عمل به دانشجو
کیفیت کار و رزومه استاد
توانایی استاد تو مدیریت و تأمین مالی پروژه

سلام
پیشنهاد میکنم در مورد انتخاب استاد، به اندازه کافی دقت کنید. چون پایان نامه میتونه با تأثیر روی شغل شما، بخشی از زندگی آیندۀ شما رو تشکیل بده.