راه های خلاقانه برای تعمیر لباس

روی جیب شلوار جینم بعد از دو سال و نیم استفاده پاره شده، ولی بقیه جاهاش سالمه. چه طرح قشنگی پیشنهاد میدین که روش بدوزم و تا چند سال دیگه بتونم ازش استفاده کنم؟

5 پسندیده

سلام دوست عزیز .
پاره مد هستش الان . تعمیر نیاز نداره اصلا . بپوش حالشو ببر .

یه راه دیگه هم هست این که با یه چرخ خیاطی جدید یه دوخت پرپشت بزنی رو سوراخ .

یه راه دیگه هم اینه که یه پارچه جین بزاری پشت پارگی و خودت دستی چند تا کوک بزنی

بهترین راه هم اینه که ببری لباس رو بدی به یه تعمیر کار برات بدوزه .

راه حل از اون بهتر هم اینه که کلا یه شلوار جدید بخری ! به نظر من عمرشو کرده .

7 پسندیده

من فک میکنم که یه مارک یا شکل خلاقانه کوچیک پیدا کنید(از روی لباس های قدیمی بردارید و یا حتی لوازم خیاطی فروشی هم انواع اشکال مارک ها و اشکال تزییناتی رو دارن) و روی اون بدوزید

مثل این:

البته این مدل دخترانه هست و شما سعی کنید از مدل مردونه استفاده کنید :rofl:

به نظرم میل به تعمیر به جای میل به تعویض، خیلی بهتر و خلاقانه تر هست و همین میل به تعمیر هست که خلاقیت رو زنده نگه میداره و باعث میشه که آدم بیشتر دووم بیاره و حتی اگر آدم بسیار ثروتمند هم که باشه باید این حس رو توی خودش نگه داره تا بتونه توی این دنیا زندگی کنه

7 پسندیده

اگه شلوارتون پارچه اضافه داره یا پارچه مشابه شلوارتون رو دارید میتونید یه تیکه کوچیک از این قطعه ببرید و روی درز سابق بچسبونین :slight_smile: برای این کار مقداری چسب مناسب پارچه لازم دارین و با توجه به سایز پارگی، یه انبر ظریف یا موچین.

دقت کنین سایز بریده شده پارچه هم اندازه پارگی باشه و مشابه وصله نشه.

3 پسندیده

این الگوی کره زمین رو پیدا کردم. میخوام با گلدوزی درستش کنم و بدوزم روی شلوارم.
البته باید از مامانم کمک بگیرم :slightly_smiling_face:

5 پسندیده

این پیج توی اینستاگرام بعضا ایده‌های باحالی برای ترمیم لباس‌ها داره. 5MinutesCraft

1 پسندیده

میتونید یه پل که برای کمر بند استفاده میشه روش بدوزید و برای آویزان کردن دسته کلید ازش استفاده کنید

1 پسندیده

جیب بزار برای موبایلت :slightly_smiling_face: