زیبایی با جراحی یا بدون جراحی؟

به نظرتون این دخترایی که انواع جراحی پلاستیک می کنن (به طور کلی) خوشگل ترند از اونایی که جراحی نکردن؟

1 پسندیده

راستش به نظر خودم، بعضیها با جراحی واقعا زیباتر شدن. (بگذریم از اونایی که با جراحی های افراطی و ژل و … قیافه های غیرعادی پیدا کردن) اما اتفاق بدی که افتاده اینه که حالا خیلیها فکر می کنن که مثلا یه بینی معمولی، دیگه زیبا نیست. چون خانمها معمولا خودشونو با همدیگه مقایسه می کنن.
بدتر از اون آرایشهای خیییلی خییلی سنگین ه که مسلما خیلی ها رو زیباتر می کنه. اما در کنار همه این زیبارویانی که با جراحی و آرایش های سنگین، خیلی به چشم میان!، بقیه دخترهایی که صورتهای معمولی و با حداقل آرایش دارن، کاملا رنگ پریده به نظر می رسن و حتی گاهی نامریی می شن.
خیلی باعث تاسفمه که تعداد آدمهایی که جراحی می کنن هم روز به روز هم بیشتر میشه و اعتماد به نفس دخترهای خوب معمولی، روز به روز کمتر میشه. شاید این دخترها، همونایی هستن که به خاطر جو جامعه، در نهایت برای اینکه دیگه نامریی نباشن، تنها چاره شون این میشه که شبیه دیگران بشن.

5 پسندیده

به نظرم جواب این سوال تو ایران اینکه بله دخترا با جراحی خیلی زیباتر میشن در صورتی ک واقعا این ذهن ماست که از بس درگیر زیبایی و جراحی و ژل و …هست باعث میشه اعتماد ب نفسمون رو وابسته به همچین چیز سطحی بدونیم در صورتی که جونی تو بازه ی سنی 20 تا 30 واقعا باید فراتر از این سطحی نگری ها باشه.

1 پسندیده

به نظرت آیا واقعا راهی برای تغییر این فرهنگ پر از آسیب هست؟

این فرهنگ پر آسیب از جامعه به وجود اومده و جامعه هم یعنی من شما و…خودمون باید یادبگیریم به چی بیشتر اهمیت بدیم و درک کنیم جراحی زیبایی دغدغه ی اصلی زندگیه ما نبوده و نیست

1 پسندیده

دوستی در این زمینه مشاهده‌ی جالبی داشتن که دلیل اینکه به عمل های جراحی زیبایی رو آوردیم مقایسه خودمون با اروپایی هاست. تا حدی با نظر ایشون موافقم، و فکر میکنم یه راه اینکه یواش یواش جراحی زیبایی ارزش خودش رو از دست بده اینه که به یه روشی، زیبایی نژاد خودمون (با اجزای صورت و بدن با همین سایزی که الان هست) رو بروز بدیم.

مثلا به کمک سلبریتی ها (که معمولا در این زمینه‌ها الگوبرداری میشن).

1 پسندیده

راستش خیلی از سلبریتی های ایرانی هم جراحی داشتن! و خیلیهاشون هم آرایشهای سنگین دارن…
این شاید مسئولیت سلبریتی هایی باشه که دغدغه شو دارن که روی فرهنگ عامه تاثیر بذارن. که راستش فک نکنم به تعداد انگشتهای یه دست هم برسن.
ما چه کاری ازمون بر میاد. ما به عنوان آدمهای معمولی. آدمهای متوسط.

1 پسندیده

زیر مجموعه این سوال، یه سوال دیگه هم هست. چرا زن فکر می کنه باید زیبا باشه. با جراحی یا بدون جراحی. چرا جامعه انتظار داره زن زیبا باشه. یعنی حتی اگه نابغه باشه، اولش میگن: خوشگل نیست، ولی خیلی باهوش ه.
:roll_eyes:

2 پسندیده

واقعا چرا؟
مردا مگه فکر نمیکنن؟ مثلا براشون مهم نیست خوشگل باشن یا زشت؟
آقایون پاسخگو باشید لطفا

1 پسندیده

من به شخصه يه خانم بدون جراحي معمولي رو به يه نفر كه با جراحي و ارايش خوشگل شده ترجيه ميدم
كلا يه حس چندش نسبت به جراحي و تزريق ژل و اين حرفا دارم

1 پسندیده

چيزي كه خيلي وقته منو درگير كرده اينه كه سينما و تلويزيون خيلي در اين قضيه مقصره

شما ببين همه شخصيت اول فيلما و ادماي خوب رو ادماي خوش قيافه و خوش تيپ انتخاب ميكنن و ادماي معمولي و بد قيافه ميشن شخصيت منفي فيلما

به طوري كه تو اجتماع جا افتاده كه كسي كه خوش تيپ تره حتما خوش قلب و مهربون و ادم خوبه تو زندگيه و ادم معمولي تر احتمالا قصد فريب شما رو داره

در صورتي كه چيزي كه در واقعيت در جامعه من ديدم اين بوده كه ادماي سختي كشيده و افتاب سوخته خيلي صاف و ساده و مهربون تر از ادماي افتاب مهتاب نديده است

اين همون قضيه اي يه ادما رو به سمت خوشگل و خوش تيپ شدن سوق ميده كه برن سراغ عمل جراحي

3 پسندیده

با این دیدگاه موافقم ولی اغلب طبیعی بهتر هست.

من نوعی دوست دارم دارای صفات زیبا و آگاهی مفید باشم .

البته به اون صورت هم نیست و گاهی هم همان افراد زیبا بخاطر حسادت اطرافیانشون آدم بدی دیده میشن و اگر از نزدیک برخورد کنید شاید آدم خوبی باشن مثل همون قضیه سیندرلا و خواهراش :sweat_smile: و هستند انسانهای معمولی که از اخلاق هم تقریبا تهی هستند. گاهی هم بله انسان زیبایی هست که غرور کاذب دارد. من زیبایی دوستانم رو در اخلاق و بعد در ظاهر آرام آنها میبینم . بارها شده دیده ام فلانی جذابیت ظاهری داشته ولی نتوانسته ام با او هم کلام شوم و به نوعی هر یک در دنیای دیگری بودیم . و برعکس افرادی با ظاهر خوب و آرام بوده اند که من راحت میتونستم باهاشون حرف بزنم. ممکن هست کسی جذاب باشه ولی آگاهی پایینی داشته باشه بله، من این آدمها رو دوست ندارم.