سی سال دیگه چه غذاهایی بیشتر باب خواهند بود؟

غذای سالم در برابر غذاهای جدید

2 پسندیده

امیدوارم از تولید محصولات تراریخته GMO جلوگیری بشه.
اگر سی سال دیگه این محصولات کاملا بازار رو بگیره وقتی میخوایم غذای سالم و طبیعی بخوریم ، به جای رستوران های “ارگانیک” امروزی، باید به رستوران های" کود شیمیایی" بریم.:cry:

2 پسندیده

من فکر میکنم محصولات غذایی بایو به شکل نیمه اماده برای پخت بیشتر باشه که هم سالم هست و هم سریع اماده میشه.

1 پسندیده

پرسش
ها. اینی که گفتی یعنی چه؟ نبفهمیدم. قسمت بیوش دقیقا چکار می کنن مواد غذایی رو؟

#کامنت
به نظرم با توجه به کم آبی خیلی از محصولات رو دیگه نخواهیم خورد یا کم میشه مقدار مصرفشون. یعنی الان با یه لذت خاصی هندونه می خورم. از حالا حس نوستالژیک دارم بهش.

1 پسندیده

غذاهای گیاهی.
غذاهای فشرده (ام پی تری)‌ که دوز بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن رو دارن.

البته الان در دنیا غذاهای گیاهی و رژیم غذایی گیاهی به اصطلاح باب هست، در ایران هنوز فراگیر نشده ولی میدونم جاهای دیگه مثل سوئد، در منوی رستوران حتما گزینه های گیاهی موجوده و از افراد هم قبل از سرو غذا حتما پرسیده میشه.

محصولات تراریخته با محصولاتی که با کود شیمیایی پرورش پیدا میکنن فرق دارن! محصولات تراریخته یعنی محصولاتی که اصلاح ژنی توشون شکل گرفته وگرنه خیالت راحت همین الانم تو کلی از میوه ها وسبزی های که میخوریم کود شیمیایی استفاده میکنن کشاورزا:) وکود شیمایی فقط یه بخش مشکله :slight_smile:
من دوست دارم به اینم فکر کنم که اگر بر فرض قرار باشه سی سال بعد ما یه سری غذا با میزان مواد مغذی بالا وحجم کم بخوریم آیا بازم چیزی به اسم لذت بردن از غذا و آشپزی و… وجود خواهد داشت یا اینا چیزایی خواهد بود برای قشر های خاص؟
کلا شما لذت بردن از غذا رو ترجیح میدید یا ارزش غذایی اونو؟

1 پسندیده

از این توضیحاتی که نوشتید، فکر میکنم شما منظور من رو درست متوجه نشدید.

فکر میکنم یکی از ویژگی‌های اصلی غذاهای 30سال آینده این باشه که سریع تهیه میشوند. سریع پخته میشوند! یا اتفاقی رخ میدهد که همین غذاهای فعلی به جای نیم ساعت و یک ساعت در عرض 5دقیقه تهیه بشود یا کاملا منوی غذای ما آدمها متفاوت میشود (مثل همین قضیه ورود فست فودها به برنامه غذایی ما که برای برخی بیشتر منوی غذای هفتگی‌شان را پر کرده)

نمیدونم چرا پیشرفت بشر به جای کاهش دادن سرعت دوندگی زندگی ، منجر به افزایش سرعت دوندگی زندگی شده. و مجبور میشویم که سریع‌تر زندگی کنیم و در نتیجه وقت کمتری برای غذا پختن گذاشته و به سمت تولید و مصرف موادغذایی برویم که سریع آماده میشوند. (و شاید برعکس سرعت زندگی کاهش یافته و افراد وقت بیشتری برای غذا پختن بگذارند در نتیجه کیفیت عالی مواد اولیه ملاک قرار گیرد و به سمت تغذیه سالم حرکت کند)

1 پسندیده