شب بیداری، مشکل یا موهبت؟

Day people and night people

مردم روز و مردم شب
چقدر با این مفاهیم آشنایی دارید؟
ترجیح میدهید شب ها بیدار بمانید یا بخوابید؟
چقدر این پیش بینی را درست میدانید؟
در آینده ساعات کاری به ساعات شب تغییر خواهد کرد و افراد زمان بیداری بیشتری را در شب میگذرانند

10 پسندیده

اگه چیزی که براش بیدار میمونیم ارزشمند باشه, موهبته
اگه نه, مشکل.

6 پسندیده

شبا که شما میخوابید سوالای من بی جواب میمونه شما خواب خوش میبینید (من که شخصا صبحا خواب میبینم :sweat_smile:) من دنبال جوابم!
آقا یوسفه زرنگه! با سوالا میجنگه!
تا ادامه ندادم بیاید نقطه نظراتتون رو بگید چطور میتونید انقدر راحت بخوابید وقتی همسایتون (توی پادپرس) سوالش بی جواب مونده؟
از همین تریبون از عرفان عزیز تشکر میکنم که مارو تنها نگذاشتن و حمایت بی دريغشون رو از ما دریغ نکردن :thinking:

7 پسندیده

آدم سالم باید شب ها بخوابه و تا سرش گذاشت خوابش ببره و صبح ها خودش بدون دخالت ساعت بیدار بشه.

از هر نظر که فکرش و بکنید فیزیولوژیک و بیولوژیک انسان باید شب ها که نور نیست بخوابه.

حالا اون شخصی که شب ها بیدار می مونه باید دید دلیلش چیه

بعضی ها شب ها بیدار می مونند چون وقتی می خوان بخوابند تا یکی دو ساعت باید تو فکر باشند و این ور اون ور بشن
بعضی ها شب ها بیدار می مونند چون از روز و مسئولیت دارند فرار می کنند
بعضی ها شب ها بیدار می مونند چون استرس و اضطراب ولشون نمی کنه و خوابشون هم سبکه و رویاهاشون هم یادشون میاد
بعضی ها از مشکلات روز و حرف های این و اون فرار می کنند
در کل روز و نور خورشید برای سلامتی روانی خیلی خوبه.

در آینده فکر نمی کنم چنین چیزی اتفاق بیافته

4 پسندیده

از نظر طبیعی ممکنه جغد شب باشی البته لزوما شب بیدار بودن به معنی طبیعی بودن این حالت نیست ولی در کل چندان نگران کننده به نظر نمیاد. در این صورت بیشتر موهبته و دارید به روال طبیعی فردی زندگی می‌کنید. هرچند همانطور که @Naser_Eslami گفت فعالیتهای روزانه و نور خورشید برای سلامت ذهنی و جسمی لازمه و بهتره برای این هم فکری بکنید. یک نکته هم اینکه ممکنه مردم از این وضعیت انتقاد کنن که بیشتر به عدم پذیرش رفتار غیرنرمال در جامعه ما برمیگرده!

البته برای کسانی که حساسیت بالایی به عواملی بیرونی دارن، ممکنه شب نخوابیدن در اثر احساس ناخوشایند و نگرانی از وضعیت کلی زندگی فردی و اجتماعی باشه. یعنی دغدغه‌های شدید و فراگیر بدون اونکه خودتون متوجه باشید باعث بیخوابی بشه ولی این نوع بیخوابی معمولا با کلافگی همراهه و با «جغد شب» این تفاوت رو داره که در مورد جغد شب، شب بیداری لذت بخشه.

6 پسندیده

شب حامل و منبع و منشا اسرار الهیست .
هر چه دزدی میشود در شب است
هرچه کامجوئی و کامروائیست در شبست
هرچه عشقبازیست در شبست
چو در نیمه شب سر بر آرم زخواب / ترا خوانم و ریزم از دیده آب
از یکطرف شبها کاباره ها و کازینو های لاس وگاس تا صبح غوغاست از طرفی در گوشه ای عده ای بی خانمان به دنبال یک تکه کارتن که بر روی آن بخوابند ساعتها میگردند
از یکطرف عده ای شبهائی را تا صبح در حسینیه ها و مساجد قران به سر میگیرند و تا صبح بیدارند از یکطرف عده ای شب را غنیمت شمرده و به مصداق : یافتم خلوت زنم از شکر بانگ / رسته ام از چار دانگ و از دو دانگ خلوت خود را غنیمت میدانند.
این بستگی به خود ما دارد که تو کدام تیم بازی کنیم .
یکی مثل مرحوم رهی معیری : در آن شبهای طوفانی که عالم زیر و رو میشدشبهای پر هیجانی را تجربه میکند
یکی مثل مرحوم معینی کرمانشاهی : یک شب آخر دامن آه سحر خواهم گرفت / کام خود را زان مه بیدادگر خواهم گرفت شب پر حسرتی را سپری میکند
یکی مثل حضرت سعدی : شب عاشقان بی دل چه شب دراز باشد / تو بیا کز اول شب در صبح باز باشد به خوبی با مختصات شب آشناست و منتظر.
یکی مثل حضرت حافظ : آن شب قدری که گویند اهل خلوت امشبست / یارب این تاثیر دولت در کدامین کوکبست
از تاثیراتش شگفت زده
و…

5 پسندیده

شب بیداری‌های من با کلافگی همراهه. نه خوابم میبره،نه تمرکز دارم کتابی بخونم. مخصوصا اگر پادپرسی‌هام خواب باشن که دیگ هیچی! :persevere:

7 پسندیده

بعضی شبا میخوابم و بعضی شبا که تعدادش خیلی کمتره تا سه چهار صبح بیدار میمونم
ولی معمولا از بیدار بودنم در شب لذت بردم و خوابم عمیق تر شده

3 پسندیده

من بار ها امتحان کردم شب های که بیدار بودم تا صبح ولی روز خوابیدم آنروز تا آخر روز سرم گیج بوده و حالت خوبی نداشتم، من فکر میکنم شب برای خواب بهتر است از نگاه روانی چون هم تاریک است و هم سر و وصدا کم است و در محیط تاریک و بی سر و صدا خواب بهتر است.
ولی شب های که با دوستان گرد هم بودیم تا دو سه بجه بیدار بودیم صبح آنروز واقعا گیج بودم واز خواب لذت نبردم.

3 پسندیده

این اتفاق توی خیلی از کشور ها داره اتفاق میوفته برای مثال اگر اشتباه نکنم توکیو یه مثال هستش.
من شب بیدار و روز بیدار هستم و خواب زمان درست و دقیقی نداره.

4 پسندیده