شنیده ها رو به نقاشی تبدیل کنیم!

ایده ای که فرشته جان مطرح کرده بود با این عنوان:
یکی از تصویرهای زیر را با جزئیات کافی توصیف کنید!
باعث شد فکر کنم جالب میشه اگه برعکس به مساله نگاه کنیم، به این صورت که:
یه شعر یا یه نوشته ی توصیفی رو انتخاب کنیم و تصویر ذهنی ای که خوندن اون شعر یا نوشته برای ما میسازه رو روی کاغذ نقاشی کنیم.

البته لازمه توضیح بدم که ایده ی اصلی از خودم نیست، یه استاد مینیاتور داشتم چند سال پیش ، یه خانم جوان که به اقتضای حرفه ش به شاهنامه خیلی علاقه داشت. هر جلسه سر کلاس یه قسمتهایی از شاهنامه رو انتخاب میکرد و برای ما میخوند،مثلا : پیکار رستم و سهراب و یا جلسات و بزم های دربار و یا ماجرای آشنایی بیژن و منیژه
بعد ازمون میخواست که اون شعر رو به تصویر بکشیم.خیلی جالب بود که هر جلسه که میگذشت بچه ها توی تصویر سازی ذهنی قوی تر میشدن
در واقع این کار دو تا مزیت داشت:
اول اینکه با داستانهای شاهنامه با همه ی جزئیاتش آشنا میشدیم و
دوم اینکه قدرت تخیل و تصویرسازی ذهنی مون رو پرورش میدادیم.

خب فکر کنم به دو صورت میشه این بازی رو انجام داد:
روش اول:یه شعر یا متن مشترک انتخاب بشه و هر کسی تصویری که از اون توصیف توی ذهنش هست رو نقاشی کنه.
روش دوم: هر کسی یه قسمت از شعر و یا توصیف دلخواه رو انتخاب کنه و برای اون نقاشی بکشه.

در آخر باید تاکید کنم که داشتن مهارت توی نقاشی برای شرکت توی این بازی لازم نیست . هدف فقط پرورش تخیل و خلاقیت هست.پس همه میتونن شرکت کنن.
حتی توی کلاس مینیاتور هم ما تصاویر کاملا ابتدایی میکشیدیم برای این کار. چون هدف چیز دیگه ای بود.

10 پسندیده

خیلی خوبه منتها نقاشیم اصلا خوب نیست دوستان زحمت نقاشی رو بکشند ما تماشا میکنیم و لذت میبریم

5 پسندیده

خب بدجنسی نکنید دیگه! این فقط یه بازیه!

5 پسندیده

چقدر موضوع خوب و کامل نوشته شده. بخصوص اضافه کردن عکس مناسب و توضیحات جالب، خیلی حرفه‌ای و جالبه :+1:

پیشنهاد:

• یک موضوع برای شروع انتخاب بشه!
  • :point_left: نفری که میاد نقاشی میکشه، یک موضوع هم تعیین کنه برای نفر بعدی و همینطور بازی ادامه داشته باشه!
  • :raised_hand:بازی جایی قطع میشه که برای یک روز کسی مشارکت نکنه!
  • :selfie:برنده هم با بیشترین مشارکت تعیین میشه! نظرتون چیه؟
4 پسندیده

طرحی که برای بازی پیشنهاد کردین خیلی جالبه
فقط توی مورد زیر:

چون یه مقدار وقتگیر هست و فکر میخواد ،بعیده که هر روز حداقل یک شرکت کننده داشته باشه .

4 پسندیده

نه دیگه اینقدر هم وقتگیر نیست. تازه میخواستم روی ساعت تنظیم کنم. نکته اینه که تعداد مشارکت هم مهمه. بنابراین اگر کسی میخواد برنده باشه باید دو تا کار مهم انجام بده:

• خودش شرکت کنه.
  • شرکت کننده جدید رو معرفی کنه چون خودش که نمیتونه به خودش جواب بده. از طرفی بهتره یک شرکت کننده جدید که امتیاز کمتری داره بهش جواب بده تا فرصت شرکت دوباره بهش برسه :grin:

پادپُرسی‌ها پایه باشن سیستم جالبیه برای بازی :thinking: چیزی شبیه به منچی که جلال بازی میکنه :grin:

5 پسندیده

عالیه :blush:
هر کس خوب مشارکت کنه یه جایزه ی دیگه هم از طرف من داره .البته الان نمیگم چیه :wink: اینم برای افزایش انگیزه :blush:

4 پسندیده

چقدر این روزها اسپانسر داریم :sweat_smile:

4 پسندیده

جایزه ی من به قشنگی پاک کن عروسکی فرشته نیست البته ، ولی خب وقتی پادپرس جایزه ی اصلی رو بده ،اینم کنارش بد نیست

4 پسندیده

این بازی خوراک منه! نقاش باشی ام که هستم، از هر انگشتم یک هنر می باره :vulcan_salute:
فقط در مورد دو قانون آخر منم یک مقدار تردید دارم .
تو این بازی هر نفر یک بار فک نکنم بتونه شرکت کنه، بیشترین مشارکت و چجوری میخواد کسب کنه، مخصوصا اینکه افراد قراره دعوت بشن توسط نفر قبلی!
قانون ها رو خلاصه طوری بچینین که من برنده بشم… این دو مورد قابل قبول نیست

6 پسندیده

دعوت اختیاریه. هر کسی خواست میتونه جواب بده! فقط گفتم بهتره افراد باهوش از این استفاده کنن برای برنده شدن!

4 پسندیده

فرشته جون نظرت در مورد موضوعات انتخابی چیه؟ چند تا پیشنهاد بده که شرکت کننده ها ایده بگیرن.
به نظر من حتی شعرهای کتاب های درسیمون که همه حفظ هستند هم میتونه یکی از گزینه ها باشه.
یه مثال از تصویرسازی شعرهای کتاب درسی شعر روباه و زاغ چهارم دبستانه
88
و یا مثلا اگه نثر بخوایم : چوپان دروغگو

77

قرار نیست همه شعر مولوی و حافظ رو تصویر کنند که نگران فسفرهای مغزشونن :wink:

5 پسندیده

این برداشت من از کامنت های این موضوع بود.
جایزمو بدید من برم :thinking: با دست نکشیدم :sweat_smile: اما خودم ساختاردهی کردمش :thinking: اینکه شاید ربطی نداشته باشه دیگه به من مربوط نیست تصویر ذهنمه :joy:

راستی نرم افزارشو معرفی کنم شاید به کارتون بیاد
Sketch برای اندروید

4 پسندیده

خلاقیت و البته مهارتتون توی پیچوندن تحسین برانگیزه :ok_hand:
ولی چون میدونم هنری هستین حیفه که نقاشی با دست خودتون نزارید اینجا

5 پسندیده

شمارو نمی دونم ولی خودم از نقاشیم راضی ام.
نیچه:

• جزیره ایست در دریا نه چندان دور از جزایر شادکامان زرتشت
  • که بر آن کوه آتش فشانی پیوسته دود میکند.
  • مردم به ویژه پیرزنان مردم می گویند جزیره مانند تخته سنگیست نهاد بر دوازه های عالم ارواح

6 پسندیده

نقاشیم زیاد خوب نیست اما قرار شد یه موضوعی باشه تا نقاشی کنیم موضوع بدید چشم :grin:

4 پسندیده

چقدر پیرزنش رو بانمک کشیدین :blush:. علاوه بر تصویر سازی جالبتون، استعداد نقاشیتون هم خیلی خوبه :ok_hand:
به عنوان اولین شرکت کننده یه موضوع تعریف کنید برای نفر بعدی ،آقا جلال هم منتظر موضوعه

4 پسندیده

ممنون

به نظرم انتخاب موضوع با خوده شخص باشه. هر کسی هر متنی هر شعری که دوست داره.
ولی حالا من این موضوع رو هم میگم شاید بدرد جلال بخوره

• آسايش دو گيتی تفسير اين دو حرف است
  • با دوستان مروت با دشمنان مدارا
4 پسندیده

حالا جایزمو میدید برم؟ :thinking:

6 پسندیده

یکم فکر کردم :thinking: ، هرکس دوست داره با نرم افزار هم نقاشی بزاره قبوله،اینم یه روش خیلی جالب و سریعه ،ممنون بخاطر ایده ی جالبتون.:pray:

3 پسندیده