شوالیه‌ی عصر اطلاعات، کجایی؟

یادمه در بچگی یکی از رویاهام این بود، که در دوره اروپای قرون وسطی یه شوالیه بودم. کسی که واسه بهبود شرایط میجنگه. اسبی داشتم سیاه (کلا طرز فکرم سیاه و سفید بود و واسه بقیه رنگا اهمیتی قائل نبودم :grin:)، شمشیری داشتم اساطیری، یه خنجر، یه قمقمه که بیشتر توش شراب بود تا آب، یه کلاه خود که صورتمو میپوشوند و البته لباسی واسه پوشیدن :smile:.

در بین مردم یه زندگی متوسط داشتم، و وقتی نیاز به قدرت بازویی بود، میرفتم به مخفیگاهم تو جنگل و آماده میشدم برا جنگیدن. ولی خُب دیگه، از دار دنیا حتی اون قمقمه هم نصیبم نشد! :frowning_face::wink:

الان با زندگی در عصر خودمون، جنگجوها و کسایی که واسه بهتر شدن میجنگن، روش مبارزه و ادواتشون رو عوض کردن. یکی با صدا میجنگه، یکی با هک کردن، یکی با کلت، یکی با چاقو و صد البته یکی با قلم!

ولی من ذهنتیم نسبت به بچگیام عوض شده. دیگه به نظرم جنگیدن با ظالم کار لزوماً درستی نیست؛ بلکه باید با مظلوم جنگید. در واقع به نظرم شوالیه عصر اطلاعات باید بتونه ذهن مظلوما رو تقویت کنه و واسه اینکار هم باید بیشتر از هر کس دیگه ای دانش و تجربه اش رو ببره بالا. یعنی باید باهوش باشه، خردمند باشه، حوصله کنه و بشنوه.

به نظرم تو پادپُرس تعدادی از اعضا پتانسیل اینو دارن که نقش شوالیه رو بازی کنن. به نظرت کی تو پادپُرس شوالیه بهتری میشد؟

Untitled

21 پسندیده

من خودم میخواستم یوسف @yousef @lolmol رو بگم ولی تا جایی که اطلاع دارم یکیشون اسب سواریش افتضاحه، اون یکی هم قمقمه نداره. بجاش @ali_shakeri همیشه جزو یکه سوارایی بوده که به موقع شمشیر کشیده. :+1:

11 پسندیده

البته من گردنم از مو نازک‌تره و معمولا در جمع دوستان و نزدیکان مورد لطف قرار می‌گیرم. من خودم فکر می‌کنم که اگر یک شوالیه باشم، حتما شوالیه مخالفت هستم.

راستش من گاهی وقتا اصلا با چیزی مخالف نیستم و فقط مخالفتم را ابراز می‌کنم که بحث شکل بگیره :grin: اما معمولا به قدری در نقشم فرو می‌رم که خودم هم گاهی یادم میره که مخالفتم واقعی نیست.

بعضی وقت‌ها هم صرفا دوست دارم چیزی رو بگم که خلاف تفکر غالب باشه. این صفت نیک رو احتمالا از مسعود فراستی یاد گرفتم. وقتی همه به نفع یک فیلم حرف می‌زنند تو باید علیه‌اش حرف بزنی. مثلا در مورد این مستند اخیر که علیه احمد شاملو بود، من کسی بودم که از مستند دفاع می‌کردم و طبیعتا کلی هم فحش خوردم :pleading_face: به همین خاطر فکر می‌کنم که اگه همه با هم موافق باشن جهان جای خیلی بی‌مزه‌ای میشه.

گاهی هم صرفا برای تقویت طرف مقابلم باهاش مخالفت می‌کنم. اینجوری چون طرف می‌خواد منو قانع کنه، قدرت استدلالش بالاتر می‌ره :sunglasses:

15 پسندیده

افراد مختلفی هستن که وقتی تو پادپرس می‌بینمشون شاد میشم و سریع میرم میخونم ببینم چی نوشتن. چون مطمئنم شنیدن طرز نگاه این دوستان به مسئله ها و گفتگوها، نه تنها کلی اطلاعات خوب حول موضوع مورد بحث برام داره، بلکه حتما یه تریک گفتگو و بروز دانش و تجربه رو هم در خلال حرفاشون میتونم ازشون یاد بگیرم.

همین الان میتونم حداقل ۵ تا رو نام ببرم. ولی این کار رو نمیکنم :wink:

:joy: :rofl: این تیکه خیلی خوب و عالی بود علی. پادپرس حتما شوالیه‌های کلاه سیاهی با چنین جدیتی نیاز داره :+1:

13 پسندیده

من چون شناخت کافی ندارم نمیتونم دقیق بگم بقیه بگن …

6 پسندیده

من میتونم به عنوان جوجه ای که وارد پادپرس شده بیام و اظهار نظر کنم ؟:grinning::hatched_chick:
کلا اینجا برام این شکلی شده که یک قسمتی ازشبم را بهش اختصاص دادم و میتونم تمام خستگی های روزمو این جا به در کنم :slight_smile: و زره فولادی ام را همینجا بپوشم و برای جنگ فردا آماده شم اینجا خیلیا با نوشتناشون به آدم نیرو میبخشن و من شمشیر بر دو شانه ی @lolmol و @somo849 و @11141 و @Ali_Shakeri میزنم و آنهارا شوالیه می ناااااامم :unicorn:

13 پسندیده

ممنون @sabaaa که لطف کردی منو تو لیستت آوردی برام جالبه بدونم چه ویژگی در من دیدی که من رو مناسب این جایگاه دونستی :slightly_smiling_face::thinking:

4 پسندیده

من معمولا وقتی میام کامنت بزارم نظرات بقیه رو هم میخونم و چیزی که متوجه شدم این بود که با کلمات روشن و صریح بدون شاخه و برگ نظرتونو میگین و در عین سادگی بیانش میکنین و این باعث میشه مستقیما در مغز خواننده متن شما قرار بگیرد مثل وقتی که گفتین چجوری خودمو دوست داشته باشم ؟یا زمانی که خوابتونو تعریف کردین من تمامشو داشتم تصور می کردم :grinning:

8 پسندیده

و این باعث میشه شما با کلماتتون اون پتانسیل تاثیر گذاری رو داشته باشین و این لقب را بگیرید

3 پسندیده

خوش حالم که اینطوریه🙂 … درسته من ساده میگم و مثل حرف زدن می نویسم.

2 پسندیده

من هم در این مدت کوتاهی که بودم فعالیتهای خیلی خوبی از آدمهای قوی دیدم. جدا از تیم، @Ali_Shakeri جز خوبها بوده، همینطور:
@leilay فعالیتهای به نسبت خوبی داره
@moalem که موضوعات جالبی رو اخیرا مطرح کرده!
@Amirali خیلی عالی و منطقی بحث میکنه. لذت میبرم از خوندن پاسخهای جامعی که میده.
@11141 خیلی مفید و ساده موضوعات رو مطرح میکنه. نکته خوبش اینه که من حس میکنم بدون غرض خاصی در موارد مختلف نظر میده.
از موضوعات گذشته هم که دنبال میکردم افرادی هستن که خیلی خوب می‌نوشتن و کمی به نظر میاد کمتر فعالیت میکنن:
@najme که خیلی مبسوط و البته با ساختار نوشتاری قوی می‌نویسه
@Fatemeh-law به نسبت از جنبه متفاوتی به موضوعات نگاه میکنه و البته این نگاه در نوشته‌هاش هست که به سادگی نباید مطلبی رو پذیرفت.
@Emad_Mohammadpoor با اطلاعات زیاد مینویسه هرچند کمی احساس گیج بودن به آدم دست میده.

اینها کسانی بودن که در ذهن مونده بودن و مطمئنم افراد قوی بیشتری هم هستن که شایسته شوالیه شدن باشن.

13 پسندیده

از شوالیه‌ی مخالفتمون تقاضا دارم بدون اینکه با من مخالفتی بکنه :cold_sweat: خودش هم شوالیه های مد نظرشو بهمون معرفی کنه.

4 پسندیده

امیدوارم پیدا بشه ولی نه در حد یک شوالیه .

1 پسندیده

با توجه به معیاری که گفتین، یعنی باهوش و باحوصله بودن، میشه خیلی راحت به لیست پادپرسی‌هایی که در یه ماه اخیر بیشترین نوشته ها رو پسندیدن، نگاهی انداخت. ده نفر اول به ترتیب:

1. @11141
  2. @Amirali
  3. @yousef
  4. @somo849
  5. @lolmol
  6. @leilay
  7. @zari
  8. @Ali_Shakeri
  9. @moalem
  10. @najme

اگه به جای ماه، در بازه ی هفته لیست رو بچینیم، تقریبا به افراد مشابهی میرسیم و البته دو نفر دیگه هم حضور دارن:

خیلی خوب و ارزشمنده که چنین افرادی در فضای وب فارسی حضور دارن، چه از نسل قدیمی و چه نسل جدید پادپرسی‌ها.

راستی تصورم اینه که افراد هر چیزی رو نمیپسندن و فقط وقتی مناسب باشه از دکمه ی :heart: استفاده میکنن. با توجه به مشاهداتم در پادپرس تصور درستیه.

پرسش

اسب و شمشیر والرین هم در اختیار شوالیه های پادپرس میذارین؟ :sunglasses:

10 پسندیده

منم مخالف این موضوع شاملو بودم که تی وی پخش کرد و خیلی درباره اش و درموردش کنجکاوشدم که چه کسی وبا چه سابقه ای میاد همچین چیزی میسازه و تی وی بهش اجازه پخش میده؟خب من همینطور آدمایی که الکی و یه شبه مستندشون پخش میشه …
و اینکه من کی رو شوالیه میبینم : @yousef @lolmol و @Ali_Shakeri @Amirali البته بیشتر هستند آدمهایی که حوصله خوبی داشتند و دقت خوبی اما خب اینا بهتر تو ذهنم نقش بستن!
خب اگر من شوالیه بودم فقط اسب سواری خیلی خوبی دارم وگرنه تیراندازیم اصلا خوب نیست :smile:

7 پسندیده

خُب خُب خُب! آقایان و خانمهای عزیز! داریم به زمان موعود نزدیک میشویم (چه پُر طمطراق :grin:)

% کسی از در وارد نمی‌شود %
                                                      % هیچ صدایی نمی‌آید %
                                                           % نه شیهه اسبی %
                                       % و نه صدای قدمهای ناشی از چکمه‌های فولادی %

% سکوتی مح‍ــــــــــــــض %

شمایی که پشت سیستم هستید، از این سکوت شوکه می‌شوید. شوکه شو!

:tada: :firecracker::firecracker::confetti_ball: این شما و این

شوالیه‌های بعد از ظهر ارتباطات!

سرانجام موضوع بسته می‌شود. دیگر کسی قادر نخواهد بود چیزی بگوید.

و در پشت صحنه شوالیه‌ها خود را برای ورود به پاتوق شوالیه‌ها آماده می‌کنند.

موسیقی متن:

وسط آهنگ گوش دادنتون به این فکر کنید که:

• چطور میتونی شوالیه باشی؟
6 پسندیده