طرح اقتصادی تلگرام چگونه است؟

یه تصور عجیبی توی من شکل گرفته کلاً به روس‌ها حساسم، خدا نبخش‌اتت جان اولیور. امّا خُب کی گول همچین چیزی رو می‌خوره؟ من خودم یه‌مدتی از بس از توهم توطئه ضربه خورده بودیم که از اون‌ور بام افتاده بودم، ولی بعد از گند تأثیر روسیه توی انتخابات ایالات متحده واقعاً سوال می‌شه برای آدم.

5 پسندیده

سوال جالبی رو مطرح کردین. در زمینه اعتماد کاربر و رمزگذاری شدن پیام ها به نظر میرسه واتز‌اپ نسبت به تلگرام جلوتر هست، و در ضمن از نظر تعداد کاربر هم واتزاپ از تلگرام جلوتر هست، هر چند عمر واتزاپ بیشتره. مرجع: پستی از اکسپرس‌وی‌پی‌ان.

با توجه به این موضوع در اینوستوپدیا واتزاپ (رقیب اصلی تلگرام) تا ۲۰۱۶ از دانلود یه دلاری و یا هزینه استفاده بعد از سال اول درامدزایی میکنه. ولی این اپلیکیشن هم الان دنبال روش های بهتری برای درامدزایی هست، از جمله تبلیغ درون برنامه.

3 پسندیده

خب اون مطلب رو هنوز مطالعه نکردم ولی خب یه موضوع مهم اینه که وقتی یه سایتی از یه تعداد مشخص اعضاش بیشتر میشه میتونه هزینه سایت رو از سرویس دهنده های اینترنت دریافت کنه و به شکلی میشه گفتش که شما به من پول میدی که اینترنت شما رو بفروشم…یه مثال واضح ترش قراردادیه که فیلیمو با بعضی از isp ها میبنده و حجم نت رو رایگان میکنه چرا که کاربران فیلیمو(مثل من) رو به سمت اون سرویس دهنده میفرسته و همچنین فیلیمو رو با کاربران اون سرویس دهنده آشنا میکنه…

از طرف دیگه فکر کنم تلگرام یه ارز دیجیتالی رو پیش فروش کرده بود که احتمالا پول زیادی به جیب زده…

واتساپ هم تبلیغات زیادی رو در فیلم ها و مکان های عمومی انجام داده و به کل داستانش با تلگرام فرق میکنه…

1 پسندیده