فرض کن 30میلیون تومان امروز به حسابت واریز می شود، چه کارش میکنی؟

چطوری این پول و خرج میکنی؟ چه چیزهایی میخری؟

البته باید بگم که نمی تونی سرمایه گذاری کنی و فقط باید این پول رو خرجش کنی؛ و فقط 24ساعت زمان داری، در غیر این صورت حسابت خالی میشه.

مدیریت پول

9 پسندیده

پول خرج کردن جز سختترین سوال هایی هست که میشه از یه مشهدی پرسید :triumph:

چند تا چیز الان به ذهنم میرسه:

• چند کیلو نارنگی-پرتقال میخرم تا یه دورهمی نارنجی کوچیک با دوستانی که میدونن نارنگی بیشتر دوست دارن یا پرتقال؟ برگزار کنیم. نهایتا پونصد تومن هزینه بشه اینجا.

• یه پاراگلایدر دست دوم میخرم و البته یه بلیط رفت و برگشت به زنجان، و میرم کمی تفریح بالای کوه گاوه زنگ. با ۱۵ تومن فکر کنم بشه جمعش کرد این رو.

• یه تور روستایی شیراز از متخصص‌های گردشگری پادپُرس، @baratii.nazanin و سایر دوستان، تهیه میکنم که با @Mehrdad_Roshan و @bahram بریم. مطمئن نیستم ولی به نظرم میاد با ۵ تومن بشه این رو جمع و جور کرد. دوستان گردشگر بهتر میتونن راهنمایی کنن :wink:

• باقی پول رو هم یه بلیط رفت و برگشت به آلمان و کمی دلار میخرم و مدتی میرم دیدن بعضی دوستا و کسب آرامش. بالتبع بسته به پول باقیمونده زمان سفر مشخص میشه!

9 پسندیده

من یه چنگ میخرم (۱۰ میلیون) و پول یکسال یادگیریش هم میریزم به حساب معلمم و حدودای ۵ میلیون میمومه که باهاش یه تور دریایی با کشتی کروز رزرو می‌کنم.:star_struck:

8 پسندیده

منم احتمالا مسافرت با کروز

5 پسندیده

من یک گیتار و یک آمپلی‌فایر می‌خرم. با بقیه پولش هم میرم پیش یک استاد خوب. فکر کنم دیگه چیزی ازش باقی نمونه.

دغدغه‌های یک انسان مرفه :sweat_smile:

8 پسندیده

دقیقا. همه برای تفریح هزینه کردند… خداااااروشکر که دغدغه ی دیگری نیست :upside_down_face:

4 پسندیده

البته اگر بخواهم یک تصمیم منطقی بر اساس واقعیات بگیرم: این پول را در یک حساب بانکی قرار می‌دهم تا در دو سالی که به سربازی می‌روم، خودم و همسرم پول کافی برای امرار معاش داشته باشیم.

سربازی رفتن سر پیری باید جالب باشه :crazy_face:

4 پسندیده

البته حتی اگر قرار باشه تصمیم منطقی بگیرید، باید فرضیات و در نظر داشته باشید ؛ سرمایه گذاری و پس انداز ممنوع . فقط 24ساعت

1 پسندیده

تور کروز از دوازده ملیون شروع میشه ها

2 پسندیده

من یه دوربین و لنز خوب میخرم همین چون پول زیادی نیس

4 پسندیده

اینجا قیمتش به خیلی چیزا بستگی داره مثل مسافت و کلاس اتاقی که رزرو میکنی و … . بنابراین شدنی هست برای من :blush:

4 پسندیده

همه شو هدیه میدم به مامانم!: ی به مرور زمان (وقتایی که بیچاره میشم) بهم برمیگرده!: )))

5 پسندیده

یکی از اون سوالاییه که باید از هر کسی پرسید، اتفاقاً از رفقای قدیمی که الان سر کار اداری میرن و حقوق ثابت و بالایی میگیرن، در عین اینکه زندگی رفاهی-تفریحی شون فرقی نکرده، بارها مشابه این سوال رو پرسیدم.

خودم وقتی به این موضوع فکر میکنم میبینم همین الان هم دارم با ماهی نهایت 300 تا 400 تومن زندگی میکنم و اتفاقاً بهم خوش میگذره. چشم اندازم از داشتن پول بیشتر چیه؟ اینه که واسه قرون به قرونش بتونم برنامه داشته باشم که البته هنوز به این درجه از برنامه ریزی نرسیدم.

اگه فقط 24 ساعت واسه خرج 30 میلیون پول وقت داشتم از دو حالت خارج نبود:

1. میگشتم یه جمعی رو پیدا میکردم که اهل پوکر باشن و پولم رو صرف اینکار میکردم. :roll_eyes:
  2. پول رو به حساب نفر بعدی واریز میکردم(احتمالاً یکی که نیاز مبرم به این پول داره یا یکی که حداقل بدونم برنامه ای واسه خرجش داره، مثلاً میدادمش @sepinoud.keshaavarz بدن به مادرشون بخوابونه به حسابمون :grin:)

تم سوال جوریه که آدم ناخودآگاه میخواد خرج کارای بی برنامه و یه دفعه ای بکنش. اگه بهمون فرصت به موقع استفاده کردن از این پول رو میدادین اون وقت این پول صرف کارای دیگه ای میشد. حالا کی قراره بریزین به حسابمون؟ :sunglasses:

6 پسندیده

من اگه سی تومن بهم بدن و بگن زودی خرجش کن، برای خرید پس باس برم سمت چیزی که بخرم تا شرط دریافت رو بدست بیارم ولی بعدش بتونم بفروشم تا روش فکر کنم و زمان بدست بیارم.

پس میرم طلا میخرم.

3 پسندیده

من بدون هیچ وقت تلف کردنی به محض اینکه پول به دستم برسه به اندازه ۳۰ ملیون هر چند متر بشه تو یکی از روستاهای مازندران زمین میخرم :heart_eyes:

4 پسندیده

والا 30 ملیون عدد بزرگی نیست پس راحت تصمیم می گیرم.
یه ماشین که مناسب کمپر باشه میگیرم و بقیه رو ابزار هایی که لازمه تا اون کمپر رو درست کنم. بعد با دوستام میزنیم به دل جاده و میریم ایران گردی. حالا اگه این مقدار نرسید که میرسه یه سری وسایل آزمایشگاهی می خرم و آزمایشگاهک خودم رو درست می کنم.

خیلی خوش می گذره و فکر کنم بدون این پول هم بشه این سفر رو استارت زد. و یه نکته ای که در ادامه بحثتون هست فکر کنم کل مبلغ برای سفر آلمان لازم باشه.

4 پسندیده

سپاس از نکته بینی شما واقعن داشتم فکر میکردم :thinking: :thinking::thinking::thinking: که کروز شاید اون چیزی که من فکر می کنم نباشه.:grin::grin::grin::grin:

1 پسندیده

یه کنسول با تلویزیرون و چهارتا دسته و چند تا بازی میگرفتم که فکر کنم ده تومن بشه
یه تور کویر مینوشتم که فکر کنم نهایتا دو میلیون خرج برداره ( کیسه خواب و تجهیزات ندارم )
یه موتور برقی میخریدم که فکر کنم پنج تومن بشه
یه درخواست اقامت در کشوری که میخوام ثبت میکردم و با هزینه و رفت و آمد و انجام کارای لازم با این قیمت دلار میشه ده یازده میلیون تومن
سه چهارتومن باقی مونده رو هم میدم به افرادی که میدونم بهش خیلی بیشتر از من نیاز دارند

3 پسندیده

ايده خوبي بود اما مناسفانه كروز الان زير ٢٠ ميليون نيست😕

1 پسندیده

اگه قراره باهاش تفريح كنم كه قطعااااا يه تور برزيل ميگيرم و بعد از ٥ روز پولم تموم ميشه :confused:
ولي اگه قراره باهاش خريد كنم ميرم تو يه پاساژ و حدود ١٠ تومانش رو لباس ميخرم، با ١٠ تومانش واسه مامانم خريد ميكنم و ١٠ تومان بقيش هم كه خدا خودش شاهده نميدونم چه جوري خرج ميشه ولي ميدونم نهايت ١٥ روز واسم ميمونه :face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow:

3 پسندیده