فرق نان پنیر و پلو خورش چیه؟

که یکی رو با لذت هر روز به عنوان صبحانه میخوریم؛ و دیگری رو اگه دو-سه روز پشت سر هم بخوریم، احتمالا دلمون رو میزنه.

3 پسندیده

شما پلو خورش رو سه روز پشت سر هم بخورید دلتون رو میزنه؟
درسته چون اگه ادمها همیشه یه مدل غذا در منوی اصلیشون باشه به مرور مولکولهای شادی /لذت که در مغز در اثر عوامل مختلف که یکیش خوردن غذا هست مقدار ترشحش پایین میاد. برای همین تمایل داریم که غذاهای مختلف رو برای نهار انتخاب کنیم.

نون پنیر رو هر روز می خورید؟ یا در کنارش برای صبحانه گزینه های دیگه هم دارید؟
مثلا تخم مرغ اب پز، کره و مربا و ؟
حدسم اینه که چون ما خودمون تصمیم گرفتیم منوی صبحانه مون گسترده نباشه و در ضمن وعده کم حجمی هم هست با همین منوی محدود لذت کافی رو می بریم. در کنار این که نان خودش سرشار از نشاسته هست و اگه چایی تون رو هم شیرین کنید که دیگه برای مغز پاداش بزرگیه . خوشحال تر میشه البته نمیشه به همه تعمیمیش داد اما اکثر ادمها اینطوری هستن .

یک سری از ادمها هستن که اگه هر روز پلو نخورن خیلی غصه دار میشن. ادمهایی هم می شناسم که حاضرند صبحانه هم پلو بخورند :slight_smile:

1 پسندیده

تا اونجایی که شنیدم قدیما هرروز ظهر غذا آبگوشت بوده و شب گوشت کوبیده. به ندرت برنج مصرف می شده و وقتی برای وعده شب برنج داشتن میگفتن شام داریم! یعنی غذای برنجی داریم.
همه اش به انتخاب ذهنی برمیگرده.
شما خودتون انتخاب میکنید که چه چیزی رو بتونید هر روز میل کنید و چه چیزی رو نتونید.
مثلا من میتونم به مدت ۵۰ هزار سال همه وعده هامو نون پنیر گردو بخورم چون خودم انتخابش کردم و بر اساس سلیقه من خیلی جذاب و خوردنی به نظر میرسه برام. اما نمیتونم در روز ۲ بار برنج بخورم. دلیلش هم فقط سلیقه اس و اینکه لذت کافی رو نمیبرم.

سلیقه و انتخاب پاسخ سوال شماست.

1 پسندیده