متن آگهی تسلیت خودتون رو بنویسید!

موضوع بدی نیست درسته که شاید کمی خَز به نظر بیاد، ولی قصد پرسنده اش اینه که آدم متوجه بشه که دوست داره بعد از مرگش بقیه چجوری راجع بهش صحبت کنند:

"متن آگهی تسلیت خود را بنویسد، دقیقاً به همان صورت که میخواهید بعد از مرگتان در مورد شما و در مراسم عزاداری شما خوانده شود و از شما یاد شود"

در واقع این سوال شما رو با ارزشهاتون بیشتر آشنا میکنه.

"اینجا گرد هم جمع شده ایم تا یاد سهیل رو زنده نگه داریم. سهیل مردی بود آزاد و با جسارت که اشتیاق زیادی برای تجربه کردن و یادگرفتن داشت، از حمایت اطرافیانش خیلی خوشحال میشد و تاثیرشو در جامعه ی اطرافش میذاشت. نبودنش الهام بخش ما خواهد بود! باشد که همیشه در آزادی و آرامش ناشی از هیجان باشد، آمین :sweat_smile: "

image

12 پسندیده

:joy::joy::joy::rofl: خداییش خیلی اگهی تسلیت خوبی بود. لذت بردم. «نبودنش الهام بخش ما خواهد بود!» آمین.

آگهی مرگم ترجیح میدم تو یه نفس قابل خوندن باشه:

در حال «بازی کردن» مرد.

image

9 پسندیده

سهیل دمت گرم چقدر خندیدم با این متنت :joy::joy::joy:

"اکنون که بدن جسمانی آرمان در پیش شما نیست ولی فقط از صورتی به صورت دیگر تبدیل شده.و جوهر او همچنان باقی است و شاید هم الان در کالبد دیگری فعال است :grin: فردی بود که دوست داشت خودش باشه و دنبال حقیقت بود و هست پس جای اینکه شیون و گریه کنید حال خود رو خوش کنید که اگر این چنین کنید او در قلب هایتان خواهد بود. حاضر نیست هیچ مراسم و تشریفات و خرجی برایش انجام شود. پس بیهوده رنج نکشید و بخندید و شاد باشید :joy:

6 پسندیده

بذارید همین جا از @Jalal_Razavi و @Naser_Eslami و @moalem و
@yousef هم بخوایم که متن تسلیتشون رو بگن :joy::grin:

7 پسندیده

خوب کمی طنز کمی جدیه:

«آخرین کلام این مرحوم: از کسانی که این رو میخونن، تعداد اندکی را ارزشمند دیدم و هرچند فرصتی اندک برای تعامل با عد‌ه‌ای از این افراد را داشتم! اگر همنشینی لذتبخش با هم داشتیم به یاد من گاهی قهوه‌ای تلخ با لبخندی ساده بزن! به جایی بر نمیخوره! برای خودت میگم، من که دیگه نیستم :grin:»

به نظرتون وقتی یه نفر این رو میخونه، چه حسی بهش دس میده؟ :grin:

6 پسندیده

یاد توصیه های خیام افتادم که میگه در لحظه باش و می بنوش ! مثلا این بیت ؛
اکنون که گل سعادتت پربار است
دست تو ز جام می چرا بیکار است
می‌خور که زمانه دشمنی غدار است
دریافتن روز چنین دشوار است

یا یاد تعریف کردنهای سعدی از خودش که میگه ؛
به چه کار آیدت از گل طبقی
از گلستان من ببر ورقی

و هم چنین یاد شعر ایرج :grin:
گرچه امروز به خاکم ماواست
چشم من باز بدنبال شماست
بنشینید بر این خاک دمی
بگذارید به خاکم قدمی
گاهی از من به سخن یاد کنید
در دل خاک دلم شاد کنید

4 پسندیده

متن آگهی تسلیت من،تو وصیت نامم میارمش😁:
دور هم جمع شدیم تا اندوهمون برای نبود حنا رو به هم نشون بدیم!
هر چند که چندین روز بعد دوباره دور هم جمع میشیم و انگار نه انگار کسی دیگه بینمون نیست.
آدم ها سریع فراموش میشن و شاید گاهی در خاطره ای و یادی برامون دوباره زنده بشن.
به امید این که یادش همیشه با خوشی باشه و لبخند به لب هامون بیاره.

4 پسندیده

او رفته است. شما هم روزی می روید. تا هستید قدر بدانید و تا هستید انسان بمانید.

9 پسندیده

گلچین روزگار عجب بد سلیقه است …

8 پسندیده

متن آگهی تسلیت من… :thinking: دوست دارم خلاصه باشه.
دوست دارم چکیده‌ی زندگیم باشه. لذا هر ساعت ممکنه متفاوت باشه و بهتره چند دقیقه قبل از مرگم بنویسم.
پس پاسخ این پرسش رو تا لحظاتی قبل از مرگ به تعویق میندازم

3 پسندیده

دور از جونت مرگ که خبر نمیکنه
جوری زندگی کن که همیشه آماده اش باشی

3 پسندیده

پدرم رفتی و دلها همه در سوز تو میسوزد :sneezing_face:

بدین وسیله اعلام میکنیم مرحوم مغفور …

و شما را به مراسم ختم / سوم / هفتم / چهلم / سالگرد …

به صرف شیرینی و شکلات …

خانواده‌های داغدار فلانی و بهمانی و اقوام وابسته

3 پسندیده

یعنی پیر شدم!
من فکر کنم احتمالا اگر دچار مرگ ناگهانی نشم، هنوز تا مخم کار می‌کنه خودمو خلاص می‌کنم :grin: یا یک نفر زحمت شو بکشه. :thinking: ممکن هم هست باز یه ویروسی بفرستن تا اون زحمتشو بکشه :sob:

1 پسندیده

نه از الان بنویس بهتره :grin:

1 پسندیده

خاله ریزه؟ :pleading_face:
تا من هستم چرا ویروس؟
یعنی فک میکنی کم قراره حرصت بدم؟

انا لله و انا الیه راجعون :grin:
عمه/خاله ی عزیزم
روحت شاد و یادت گرامی :crazy_face:
من ک شکر خدا از مادر شدن و همسر بودن خوشم نمیاد
اما دوس دارم عمه یا خاله خوبی باشم ک هرجا رفتن جامو خالی کنن دوس دارم بقیه بگن فلانی رو ببین چ خاله خوبی داره :joy: :ok_hand:
بعدم باید عکس خودم رو اعلامیه و سنگ قبرم باشه :rage:
اخه ی دختر سی ساله ( سی سالم نیست سی سالم شه میمیرم=|)با چهره وحشتناک کسی رو سکته نده ک هیچی تحریک میکنه به خدا :woman_shrugging:t4:عکس گل و مل بذارن من حلالشون نمیکنم :pleading_face: :broken_heart:

تو خودت قصد کشتنشو داری؟ :joy:

چه پرسش بجایی! اینقدر درگیر شادی و دست افشانی شده ایم که دانمارکی ها باید لُنگ بیندازند پس کمی هم مرگ اندیشی بد نیست :unamused:

والا من که علاقه به چنین کارهایی ندارم، اصلا هم دوست ندارم بدانم بعد مرگم ملت درباره ام چه می گویند، من که رفته ام حالا چه فایده که بد بگویند یا خوب یا بی تفاوت؟ گرچه طبیعت مرده پرست ما ایرانیان بیشتر خوبی آدم ها را بعد مرگ می بیند، حداقل در ظاهر!
در نهایت من در زندهگی خود علاقه ای به دانستن نظر مردم درباره ی خودم ندارم چه رسد به مُردهگی ام! همینقدر که سعی کنم دست به ناپاکی های رایج زمانه و مملکت آلوده نکنم، من را بس! بد گویند یا خوب!

1 پسندیده

2 پسندیده