نظرتون در مورد نوبلهای 2016 چیه؟ برای کسانی که در علوم دستی دارن

قبل از اعلام انتظار داشتید در شاخه خودتون چه کارائی برنده بشن؟
برای دیدن اطلاعات کامل خود سایت نوبل در مورد هر جایزه کامل توضیح میده.
برای خود من جایزه فیزیک امسال خیلی غیرمنتظره بود. چون خودم توی کارای مربوط به اون کار کرده بودم و انتظار نداشتم یه روزی به این کار نوبل بدن. بیشتر کارهای اشکارسازی موج گرانشی و بعضی کارای مرتبط با CERN رو فکر میکردم در نظر بگیرن. جایزه پزشکی و شیمی فوق العاده جالب بود ولی جایزه ادبیات و اقتصاد شوک اور (به نحوی نواوری در معیارها توش بود بخصوص در مورد ادبیات که اساسا ادم انتظار داره به نویسنده بدن تا اینکه به یه آهنگ نویس)

2 پسندیده

سایتی معرفی می کنیدکه مثلا دست آورد “محققین زمینه فیزیک” رو جمع و جور و به روز بیاره؟ فقط می دونم کی هر سال می بره. بعد میرم می بینم چکارکرده. تلنگر خوبی بود واسه خودم که پیگیرتر باشم زین پس :disappointed_relieved:

انتظار خودتون چی بود؟

برای یه مقاله کامل در مورد 100 سال جایزه نوبل این مقاله رو ببنید. خیلی کامل و ساده همه نوبلها رو کنار هم گذاشته!

2 پسندیده

در مورد فیزیک چیزی نمی‌تونم بگم چون خیلی وقته که به اجبار گذاشتمش کنار.
اما در مورد ادبیات من فکر می‌کنم دادن نوبل ادبیات به باب دیلن خیلی عجیب نبود. ویسلاوا شیمبورسکا هم شاعری بود که جایزه نوبل ادبیات رو دریافت کرده. شاید شعرهای باب دیلن با شیمبورسکا فاصله زیادی داشته باشه اما به هر حال تاثیر گذار بوده. از طرفی بقیه نویسنده‌ها اثر فاخر و تاثیر گذاری چاپ نکرده بودند یا اگه کرده بودند تو رده سنی نوجوانان بوده.

2 پسندیده