نظرتون در مورد گردشگری غذایی در ایران چیست؟

سلام من میخوام یک استارتاپ در مورد گردشگری غذاهای ایرانی تاسیس کنم ولی یکسری مشکلات دارم مثلا:

• گردشگری غذایی در ایران مورد استقبال قرار میگیرد؟
  • چه آپشن ها میتونیم برای جذب گردشگر بیشتر به کار ببریم؟
  • نظرتون در مورد گردشگری غذایی چیست؟
  • چگونه ما میتونیم سود بیشتری دریافت کنیم؟

خوشحال میشم که نظرتون رو مطرح کنید.

6 پسندیده

آیا قرار است که گردشگرانی برای تجربه غذاهای ایرانی، به ایران بیایند؟

کمی منظورتان از گردشگری غذایی را بیشتر توضیح می‌دهید؟

3 پسندیده

گردشگری غذا برای معرفی غذاهای محلی فراموش شده چه برای افراد داخل کشور و توریست ها می باشد

2 پسندیده

آیا این صرفا معرفی است یا قرار است مثلا تحت تاثیر استارتاپ شما برای خوردن غذای یزدی به یزد بروم؟ آیا قرار است سفری واقعا صورت بگیرد یا صرفا غذاها در اینترنت معرفی می‌شوند؟

اگر کمی بیشتر درباره فکرتان توضیح دهید بقیه هم می‌توانند کمک کنند. اگر نگران به اشتراک‌گذاری ایده‌تان هستید خواندن این موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنم:

چطور با خیالی آسوده تر ایده هامون رو با افراد غریبه به اشتراک بگذاریم؟

2 پسندیده

چند تا از تجربیات شخصیم
اول از همه میخوام بدونم که جامعه هدف شما برایی گردشگریه غذاییه کدومه؟ چون مثلا اگه کشورهایی اروپایی غریی باشه به اینکه غذایی گیاهی باشه خیلی اهمیت میدن و البته کم چرب باشه یا مثلا اگه به گردشگر امریکایی فکر میکنید باید فرمهایی کبابتون بیشتر تو ذهن بمونه‌.
در مورد گردشگریه غذایی واقعیت من ندیدم که ادمهاا به خاطر یک غذا به کشوری برن مگر اینکه اون رستوران بیش از اندازه تو مقیاس جهانی سروصدا کرده باشه. این هم مختص افراد متمول غربیه والا ادمهایی عادی سعی میکنن تا جایی که میتونن هزینه غذاشون رو کم کنن.
اما در کل در مورد غذا در ایران واقعیت ما تو یه پست دیگه هم در مورد برند سازی غذاهایی ایرانی صحبت کرده بودیم. ببیند اینکه شما بخوایید غذایی ایرانی رو به کشورهایی غربی بشناسونید نیازمند اینکه اونو با یه ویژگی معرفی کنید. مثلا غذاهایی ایرانی جنبه دارویی سنتیش خیلی باید مشخص باشه و همچنین بویی غذا. شاید اگه ایده تون رو به اشتراک بذارید بشه روش بیشتر کار کرد

3 پسندیده

واسه من رستوران هاي يه شهر تو انتخاب مقصد سفرم هميشه تاثير داشته
مثلا تنها دليلي كه دلم ميخواد يزد برم، نوع كباب هاشون و رستوران هاي بي نظيرشه وگرنه كليات شهر يزد واسه من جذاب نيست
يا با اينكه عاشق كيش هستم، هميشه قبل از سفر بهش يكم دلم ميگيره چون قراره غذاهاي بي كيفيت با قيمت بسيار بالا بخورم
بوشهر رو به خاطر بيرون برهاش دوست دارم و اونجا اصلا فست فود نميخورم
برعكس اصفهان كه فست فودهاش بي نظيره البته كله پزي هاي عالي هم داره
رستوران هاي كردستان و كرمانشاه هم كباب ها و پخت برنجشون بي نظيره
عطر برنج و سير هم كه شمال رو واسم زيبا ميكنه
مشهد هم كه شهر گوشته :sunglasses::sunglasses::sunglasses: ولي فست فودهاش اصلاااا رضايت بخش نيست
به نظرم ساخت چنين اپليكيشني كه بتونه كمك كنه كه بتونم رستوران خوب رو پيدا كنم عاليه…

2 پسندیده