نظرسنجی برای موضوع میزگرد مجازی نُوآ۰۰۸

آمار صفحه اول سایت بروز هست؟؟!!

:slight_smile: بله. یه رفرش لازم داره تا اطلاعات جدید نظرسنجی نمایش داده بشه.

راجع به عکسی که برای موضوع اخلاق اجتماعی انتخاب کردید کمی توضیح لازمه، ارتباطش رو درک نمیکنم.

1 پسندیده

“ایران از نظر تکنولوژی در چه وضعیت هست یا اخلاق اجتماعی چقدر نیاز به بروز رسانی دارد” خیلی کلی هستن به نظرم. شاید بد نباشه ریزتر شد توی سوالها. (شایدم من خیلی پرت شدم از اینکه هدف اصلی نوآ چی هست مثلا وقتی گفته شده اخلاق اجتماعی، برداشت من از این دو کلمه اینه که اخلاق اومده که اجتماع رو محافظت کنه و طراحان نوآ هم این گزاره رو قبول دارن) پس اگه من به اخلاق اجتماعی رای بدم یعنی این گزاره رو پذیرفتم و حالا باید در همین چارچوب حرف بزنم. ولی خب من شخصا نمی تونم. چون خود اخلاق هنوز برام حل نشده چه برسه به فاز اجتماعیش…
یا مثلا تکنولوژی هم همینطور.

من هی چند روزه میخوام رای بدم مرددم :)) البته وزنه به سمت اخلاق میرفت. ولی اون کلمه اجتماعییش یک کم ترسناکه برای شخص من. چون تعریف مشترکی از اخلاق و هدف اخلاق اول بهتره داشته باشیم …

ولی مثلا اخلاق تکنولوژی برام جالبه مثلا اگه تکنولوژی رای بیاره، با توجه به علایق خودم باز میومدم تهش یه سوال اخلاقی هم مطرح می کردم.

برای همین هر کدوم رای بیاره مشارکت میکنم اما اینکه با هدف نوا یکی باشه این مشارکت یا نه رو مطمئن نیستم.

اصلا این دوتا موضوع خیلی تفکیک پذیر نیستن انگار :slight_smile: دچار بحران در معنا شدم :smile:

2 پسندیده

سوال‌های مشخص‌تر و جزئی‌تر رو میشه در قالب برنامه‌ای مثل چالش‌های هفتگی و به کمک پادپُرسی‌های پیگیر رفت سراغش، طوری که اصلا متمرکز برای یه سوال مشخص به سمت ارزش‌آفرینی بره.

نُوآ‌ یه کم هدفش کلی‌تر هست، و در ضمن در هر نُوآ ذی نفعان مختلف هم دعوت میشن به مشارکت (از خارج و داخل پادپُرس). مثلا الان در چه وضعیتی هستیم؟ و چه مشکلاتی در این وضعیت موجوده؟ برای این که متوجه این وضعیت شیم، در وب فارسی در خیلی از موضوعات منابع کافی در دسترس نیست.

رای دادن صرفا یعنی «من یه هفته صحبت در پادپُرس در قالب موضوع … رو مناسب می‌دونم» (حالا هر کی با افق زمانی خودش، یکی میخواد یه هفته مهمون پادپرس باشه و یکی نگاهش به بلندمدت و دورنما هست).

2 پسندیده

این هنرمندا هستن وقتی یکی ازشون میپرسه تابلوتون یعنی چی؟ میگن اگه تابلو رو معنا کنم هنرش میپره، الان همونجور :grin: :wink:

1 پسندیده

پس من خودم تعبیرش،میکنم به اینکه از بی اخلاقی اجتماع دود از کله شهر بلند میشه

2 پسندیده

تکنولوژی در ایران بسیار متنوع است به طوری که میتوانیم یک نوار سینوسی از آن ارائه دهیم.
تکنولوژی ماشین آلات 50 سال از دنیا عقبتریم.
تکنولوژی ساخت و ساز و مسکن 100 سال از جهان اول عقب تریم
تکنولوژی اسلحه سازی در نیمه بالای جدولیم
تکنولوژی ارتباطات علی رغم محدودیتهای زیاد در بالاترین حد خود قرار داریم

1 پسندیده

در خصوص اخلاق اجتماعی باید کل اخلاقیات جامع کنونی را سرند کرد.پلیدیها را دور ریخت و آنچه می ماند را به روز رسانی کرد.