نوا 001، جلوگیری از هدر رفتن منابع حتی در خود نوآ

تو مراحل انجام دادن نوا۰۰۱ یکی از مواردی که خیلی ذهنمو درگیر کرده اینه “هدر رفتن”،

منظورم اینه که درسته که موضوع نوا۰۰۱ "هدر رفت غذا"ست، ولی این دلیل نمیشه که این وسط واسه درگیر کردن ذهن افراد خیلی از چیزای دیگه هدر بره!!!

مثلا تو این فاصله قرار بود ببن افراد تراکت پخش کنیم، اونم به تعداد بالا! فرض کن :confused:

اولین ایده ای که برا راحت کردن خیالمون به ذهنمون رسید این بود که خوب بیایم تراکت ها رو چند بار مصرف طراحی کنیم. و واسه اینکه افراد اونا رو برگردونن بیایم اینو توش قرار بدیم که به ازای هر ۴ تا تراکتی که برگرده ما تلاش میکنیم یه دونه غذا برسونیم به جایی که باید برسه.

ولی خوب الان از اینم بیشتر پیش رفتم و با خودم میگم اصلا چرا تراکت؟!

الان ولی دنبال ایده های جایگزینم! دنبال تجربیات بهتر! میخوام ببینم پادپرسیا چی تو چنته دارن واسه این قضیه: چه جوری میتونیم نوآ رو با کمترین هدررفت و بهترین خروجی، در جامعه ی دانشجوها و دغدغه دارها معرفی کنیم؟

در ضمن اگر به نظرتون جایی دیگری هم ممکنه منابعمون هدر بره بگین ،ممکنه ما نبینیم! و تو همین پست بیاین راجع بهش ابتکار جمعی کنیم پادپرسیا … .

نوآوری جمعی برای معرفی رویداد

3 پسندیده

تلگرام و اینستاگرام (یا شاید سایر گرام ها) گزینه های خوبی ن!: ی

1 پسندیده

خوبی تراکت اینه که میتونی دقیقا به جامعه هدفت بدی، یعنی با صرف کمترین زمان در محل گذر بیشترین تعداد افراد مورد نظرت قرار بگیری و اطلاعات رو بهشون نمایش بدی.

فرض کن یه کانال بخوایم برای دانشجوهای تهران. که در ضمن بتونه با سایر کانال هایی که دانشجوها ازش استفاده میکنن رقابت کنه، یعنی دانشجو به محتوای این کانال به اندازه کافی اهمیت بده.

خیلی دسترس پذیر نیست.

###پرسش
با فرض این که دانشجو بهترین کسی هست که میتونه بهبود رو ایجاد کنه (حداقل قسمت خلاقش رو):

• بهترین جای حقیقی که میشه قسمتی از توجه دانشجو رو در زمینه ی هدررفت غذا، به دست آورد کجاس؟

• بهترین جای مجازی که میشه قسمتی از توجه دانشجو رو در زمینه ی هدررفت غذا، به دست آورد کجاس؟

1 پسندیده

حرکت اوبر در این زمینه رو نگاه بفرمایین:

فکر میکنم بهتر باشه پادپُرس هم به فکر چنین راه حل های خلاقانه ای باشه.

بهترین مکان حقیقی برای مشغول کردن ذهن افراد با مسئله ی هدر رفت غذا، جایی هست که افراد به قصد خوردن حضور دارند، مکان رستوران ها و غذاخوری ها.

به عنوان مثال شما میتوانید به جای تعداد زیادی تراکت، یک تراکت تهیه کنید و در مکان تحویل غذا در غذاخوری نصب کنید.

1 پسندیده

صفحه های فیس بوک محیط زیستی و گروه های فعال تو این زمینه

با توجه به این که تراکت هزینه داره من یه پیشنهاد دارم. فیلم پخش کنیم و هزینه‌ای که قراره بابت پخش تراکت بپردازیم صرف پخش فیلم کنیم.

تعدادی از دانشگاه‌ها پخش فیلم هفتگی دارن. میشه از برگزار کننده‌ها خواهش کرد که یه کلیپ کوتاه نمایش بدن تا دانشجوها بیشتر در جریان فعالیت‌ها قرار بگیرن. نمایش‌گاه‌های علوم و سمینارهای علمی داخلی هم شاید جاهای خوبی باشن. سمینارهای هفتگی دانشگاه‌ها هم شاید جای خوبی باشه. مثلا باشگاه فیزیک رو در نظر بگیرید که هر هفته مهمان یک دانشگاه هست. میشه از اون‌ها خواهش کرد که کلیپ کوتاه ما رو پیش از شروع هر جلسه پخش کنن. با توجه به این که موضوع کلیپ به منافع ملی برمی‌گرده فکر نکنم مخالفتی کنن.

پژوهشکده‌های اقلیم از جمله پژوهشکده اقلیم علوم پایه زنجان به نظرم حتی کمک مادی و معنوی خواهند کرد.

3 پسندیده