نوابغ یا نوابیغ؟

در یکی از مسائل مطرح شده در پادپرس برای پیدا کردن قوه ی خلاق، دوستان مطرح کرده بودند که ایا جزء نوابغی یانوابیغ؟!

چندین بار درمورد تفاوت انها مطالعه کردم ولی تفاوت چندانی بین انها پیدا نکردم.

علاوه براون در یک سایت به وضوح به گفته ی نویسنده روان پریش بودن و داشتن بیماری روانی را درمورد نوابیغ پیدا کردم. اگه میتونید تفاوت های کلی وجزئی انهارا توضیح بدید؟

من خودم به شخصه فکرمیکنم هم جز نوابغم هم نوابیغ! برای اطلاعات کامل تر توضیحی درمورد نوابیغ:

www.aliazadegan.com/2007/05/blog-post

http://gadgetnews.ir/110954

نوابیغ یا نابغه نماها دچار خود-بزرگ بینی مفرط هستند و خود را به مراتب بالاتر از دانشمندان جدید و قدیم میدانند و حاضر نیستند مسائل علمی را بررسی کنند، زیرا باور به اشتباه بودن ان دارند. نوعاً نوشته هاي آنها فاقد ارجاعات علمي است و منبع يافته هاي خود را شهود می نامند و … .

نوابیغ نابغه نماهایی به ظاهر اعصاب خورد کن هستند که حتی در یک مقاله که اسمش یادم نیست شیوه ی برخورد و سرکوب انها نوشته شده بود! :sob:

ویژگی های شخصیتی من:

1. خودم رو بزرگترین و بهترین فرد روی کره ی زمین و دانشمندی بزرگ میدونم!
  2. عاشق تجزیه و تحلیل مسائلم و معمولا زیاد سوال میپرسم.
  3. هوش بالایی دارم.
  4. برای نشان دادن کارم معمولا غلو میکنم {کاری که بیشتر نوابیغ میکنند}.
  5. از ایده های انتزاعی برای اختراع استفاده میکنم که درمواردی چندتاشون جواب داده.
  6. طبق گفته وینستون چرچیل سرسخت و سمج و پایدارم و هیچ وقت تسلیم نمیشم.
  7. به عنوان نخبه شناخته شدم ولی تاحالا نابغه معرفی نشدم.

میتونید بیشتر درمورد نوابغ و ویژگی های انها توضیح بدید. و ایا برای رسیدن به ارزوهای بزرگ از قبیل: دانشگاه عالی، وضعیت شغلی مناسب و… باید نابغه بود؟ و اینکه ایا نابغه و نخبه بودن تفاوت دارند باهم؟

3 پسندیده

ویژگی های شخصیتیت خیلی جالبه آدم باهوشی هستی
من هیجان زده میشم این موقعه ها
اگر دوست داشتی جواب سوال هام و نده فقط می خوام بهتر بشناسمت شاید بتونم بگم جز نوابغ هستی یا نه

چقدر حساس هستی و زور عصبانی میشی؟
بچه آخری یا یکی مونده با آخری یا؟
بین پدر و مادر ، مادر و خیلی بیشتر دوست داری؟
دوران کودکی رو چطور سپری کردی مشکل یا راحت یا خیلی خوب؟

1 پسندیده

چرا کسی تا حالا نیومده منو اینجوری کشف کنه واقعا؟

1 پسندیده