نکات طلایی یه سفر خوب چه چیزهایی هست؟

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

خیلی وقتا که دارم آماده میشم برای سفر، حس می کنم کلی کار دارم برای هماهنگی که بدون اونها از سفر لذت و بهره کمتری خواهم داشت. بار آخری که یه سفر تفریحی- سیاحتی رفتم به یه شهر تاریخی 4 روز قرارمون بود تو شهر باشیم و ما تازه روز سوم سفر یه نقشه از شهر پیدا کردیم و تا اون زمان کلی وقتمون تلف شده بود برای اینکه از کجا شروع کنیم. در صورتی که اگر زودتر و قبل از سفر همچین نقشه ای داشتیم خیلی بهتر می تونستیم برنامه بریزیم.

• شما چه نکات مقدماتی دیگه ای برای سفر کردن سراغ دارین تا در انتهای سفر، احساس خوبی داشته باشیم؟

• چه نکاتی بهتر هست چک بشه؟

• چکار می کنید که هزینه سفرتون به حداقل برسه؟

سفرهای نوروزی

7 پسندیده
  • خوندن سفرنامه‌ یا داستان سفر سایرین قبل از یه سفر، میتونه خیلی موثر باشه، مخصوصا اگه برای اولین بار به جایی سفر میکنید و هدفتون توریستی هست. کمک میکنه بتونید زوایایی از مقصدتون رو از چشم شخص دیگری که تجربه ی مشابه سفر شما رو داشته، ببینید.

• برای کاهش هزینه، پیشنهاد میکنم حتما با مردم جایی که بهش سفر کردید، دوست شید و از خود مردم محلی تا حد امکان پرس و جو کنید. خیلی وقت ها همین پرس و جوها منجر به یه دوستی ناگهانی و پیدا کردن میزبانی صمیمی میشه.

6 پسندیده

اولین نکته یک سفر خوب این است که کاملا بدانیم که در طول سفر در امنیت کامل قرار داریم و ازین ناحیه خاطر مان آسوده باشد، و دوم اینکه دوست و همراه سفر مان انسانی شاد رفیق و هم طبع باشد چون از قدیم الایام گفته اند که وقتی سفر میکنی دوستی خوش طبع بگزین، که خاطرت را به خوشی وا بدارد چون سفر با دوست خوش سیما و سیرت میفارد.

4 پسندیده

چرا اينقدر سختش ميكنيد؟؟؟
واسه سفر فقط و فقط و فقط شما به يه چند دست لباس و مسواك و مقداري پول نياز داريد
همين…
نقشه اون شهر؟؟؟
چرا بايد نقشه اون شهر رو داشت در حالي كه توي اون شهر حداقل هزاران نفر آدم مهربون هستن كه كمكتون ميكنن تا به بهترين جاها و بهترين رستوران ها بريد؟؟؟
من بدون وجود نقشه مجبور ميشم با مردم شهر بيشتر تعامل كنم و فرهنگسون رو بيشتر ميشناسم
اصلا شايد بهتر باشه مرور كنيم كه هدفمون از سفر چيه؟؟

5 پسندیده

بهترین کار اینه مقصد سفر رو بشناسین و با توجه به نوع سفر و مدت زمان، یه لیست از وسایل ضروری رو آماده کنین.
البته برای سفرهای خارجی بهتر اینه از تجربه بلاگرا استفاده کنین

1 پسندیده