هدف چیه؟ به نظرتون داشتن هدف در زندگی الزامیه؟

هدف چیه؟ هدف داشتن چرا و چقدر مهمه؟ اندازه هدف و ارزشش رو چی تعیین می‌کنه؟ هدف داشتن یا نداشتن چقدر با زندگی کردن و نکردن ارتباط داره؟ آیا اونایی که برای اونایی که هدف دارن کار میکنن و پاداش می‌گیرن، خوشحال‌ترن یا زندگی بهتری دارن، یا اونایی که هدف دارن و دیگران برای هدفاشون کار می‌کنند و پاداش میدن؟ هدف‌دارها نقش اولان و کارگردانا و تهیه کننده‌هان و بی‌هدفا، هنرورا (قبلنا بهشون میگفتن سیاهی لشکر) ؟

پاداش هدفه؟ بزرگی و کوچکی پاداش، اندازه هدفو تعیین می‌کنه؟
اصلاً میشه هدف نباشه؟ بی هدفی مطلق داریم؟
هدف زندگیه؟ یا زندگی هدفه؟

مفهوم هدف در زندگی

مرتبط با موضوعات
چطور یک هدف مهم برای زندگی انتخاب کنیم؟
چطور تمرکزم روی هدفی که دارم رو زیاد کنم؟

4 پسندیده

هدف یک خواهش و خواسته ای روشن و دقیقی است که میخواهیم به خاطر آن به عملی اقدام کنیم، هر عمل را که انجام میدهیم برای یک هدف است کوچکترین عمل را در نظر بگیرید مثلا چرا غذا میخوریم؟ برای اینکه انرژی لازم را برای زندگی بدست بیاوریم اگر انرژی برای راه رفتن الزامی نمیبود لازم نبود ما تغذیه کنیم، چرا کار میکنیم؟ به خاطریکه دست مزد بگیریم امرار معاش کنیم برای معاش گرفتن و مزد گرفتن حتماً باید کار کنیم، و همینطور پیش میرویم… در حقیقت عقل است که هدفمند است و انسان آگاه همیشه هدفمند است، بی هدفی یعنی نا آگاهی و کسی که آگاهی عقلانی نداشته باشد هدفند نیست و کسی برای کاری هدفی دارد؛ که آگاهی عقلانی دارد من فکر نمیکنم در دنیا چیزی بدون هدف باشد که ما هدف را الزامی یا غیر الزامی بدانیم دنیا سراسر هدف است از نظر من هیچ چیزی بدون هدف وجود ندارد.

4 پسندیده

هدف راهنما و جهت دهنده زندگیست و در اولویت اولست.

بطوریکه زندگی بدون آن معنی خود را از دست میدهد.

هدف را نباید انتخاب کرد بلکه باید آنرا پیدا کرد.

بزرگترین پاداش هدف رسیدنست

4 پسندیده