هر روز به چند تا سوال تو پادپرس جواب بدیم، خوبه؟

در روز به چند تا سوال در پادپرس میتونیم جواب بدیم؟

آیا میشه جوری برنامه ریزی کرد که تعداد سوال مناسبی در روز بالا باشه تا همشون حداقل یک جواب رو بگیرن و پایین نرن؟

به نظرتون فعالیت ربات اونقدری زیاد نیست که سوالات جدید مطرح شده رو زود از مطالب بالاتر خارج کنه؟

دنباله‌ی موضوع طرحی برای رشد کیفیت پرسش‌ها و پاسخ‌ها در پادپُرس

9 پسندیده

بدون شرح

2 پسندیده

من خیلی کم دیدم سئوالاتی که بی‌جواب موندن. دو تا نکته مهم در این داستان وجود داره که شاید بهتره همه دقت کنن:

• در خیلی از موارد، سئوالی که جواب نمیگیره، یا خوب پرسیده نشده، یا اونقدر تخصصیه که به سختی میشه کسی رو پیدا کرد که بتونه جواب بده.

• سئوالاتی که بات بالا میاره، اتفاقا همین سئوالات با پاسخ کم یا بی‌پاسخه. یعنی بات دقیقا برای رفع مشکل بی‌جواب ماندن وارد عمل میشه.

در این موارد، بالا موندن سئوال، کمکی به جواب خوب گرفتن نمیکنه. اگر دقت کنید تقریبا همه سئوالات حداقل 10 بازدید دریافت میکنن. وقتی بازدید در این حد وجود داره، ولی جوابی داده نمیشه، یعنی سئوال بهتره به شکل متفاوتی پرسیده بشه. توصیه عملی برای رفع این مشکل اینه که، اگر سئوالی می‌پرسید

• با خلاقیت و کار روی سئوال، به ویژه توضیح مناسب (نه کوتاه و نه خیلی بلند) به آدمها کمک کنید تا به سئوالتون فکر کنن و مشارکت داشته باشن.

• اگر سئوال تخصصی می‌پرسید، سعی کنید با کمی جستجو بین کاربرها و پیدا کردن افرادی با علاقه و تخصص نزدیک به موضوع سئوال، اونها رو دعوت کنید تا در صورت امکان جواب بدن.

4 پسندیده

اولا که سوال خیلی باحالیه @Jalal_Razavi . مخصوصا اگه بشه یه جورایی این عادت پاسخ دهی به تعدادی مشخص سوال در روز، مثلا نفری یک-دو سوال، رو جا انداخت. اون وقت حتی اگه بات در ساعت X بعد از ظهر 5-6 تا سوال رو بیاره بالا، دیگه @Erfan نمیتونه چنین اسنپ شاتی بذاره. چون افرادی که در اون ساعت لاگین میشن سریع با 1-2 پاسخشون بات رو از گود به در میکنن.

دوما با @yousef راجع به طرح بهینه سوال و افزایش شانس دیده شدن سوال در اثر بُر خوردن موافقم.

کنارش برداشتم از پرسش شما این بود که با فعالیت سریع بات، امکان ایجاد گفتگوهای fruitful که درش افراد کافی مشارکت کنن مهیا نمیشه. چون بعضی گفتگوها با اینکه جذابن ولی لابلای سایر سوالا گم میشن.

حالا به نظرتون برای ایجاد عادت پاسخ دادن به یک سوال در هر روز و همین طور برای بالا نگه داشتن پرسش های جذاب چه کارایی میشه کرد؟ ایده ای دارین؟

4 پسندیده

پیشنهادم یکمی توی ui و ux سایت تاثیر میزاره حالا من میگم :sweat_smile:
اگر بالای صفحه ۳ تا گزینه داشته باشیم که با استفاده از اون ها بتونیم دسته بندی سوالات رو عوض کنیم چطوره؟
آخرین سوالات
کم جواب ترین سوالات
داغ ترین سوالات
به صورت دیفالت روی آخرین سوالات باشه اما کاربر با کلیک کردن بتونه بحث های داغ یا بحث های یخ زده رو هم دنبال کنه و بین این همه سوال یه دسته بندی جزئی اما تاثیرگذار داشته باشیم.

4 پسندیده

پیشنهاد خوبیه. میتونیم فیلترهایی بر اساس نیاز واقعی کاربر قرار بدیم.

با وجود داشتن دو لیست آخرین موضوعات و موضوعات بی جواب موافقم. هر چند دومی با یه کلیک از اولی حاصل میشه: کافیه تاپیک لیست رو بر اساس تعداد پاسخ ها از کم به زیاد بچینیم؛‌ ولی اختصاص دادن یه فیلتر کمک میکنه این پرسش ها شانس بیشتری برای بهتر طرح شدن و یا پاسخ گرفتن پیدا کنن.

برای لیست سوم، از بین سه لیست زیر، تا حالا نیاز به کدوم رو بیشتر حس کردین؟

• داغ ترین ها
  • جدید: مخصوص پرسش هایی هست که در چند روز اخیر مطرح شده
  • خوانده نشده: مخصوص موضوعاتی هست که فرد دنبال میکنه و درش پاسخ جدیدی ارائه شده

البته با یه تگ انالتیک میشه این ها رو تست کرد که میکنیم. در عین حال برای شروع تست از نقطه بهتر خوبه نظرتون رو بگین.

3 پسندیده

خب آخرین سوالات با جدید ترین سوالات چه فرقی داره؟ فکر کنم فرقی نداره :sweat_smile:
خوانده نشده هم که به صورت نوتیفیکیشن پیام میاد ( البته فکر کنم تنظیمات من روی پیگیر باشه اما خلاصه راهی براش وجود داره )
داغ ترین ها نه جایی میاد نه راه دسترسی آسونی براش وجود داره باید بین سوال ها بگردیم ببینیم کدوم کامنت بیشتر یا پسند بیشتری داره و واردش بشیم. به همین دلیل داغ ترین ها رو پیشنهاد کردم :thinking:

3 پسندیده

آخرین سوالات نداریم، آخرین موضوعات داریم که موضوعاتی هست که اخیرا پاسخی گرفته (شامل پاسخ های بات برای بالا اوردن موضوعات هم میشه).

جدیدترین سوالات، جدیدترین سوالاتی هست که در ۲-۳ روز اخیر مطرح شدن (دیگه سوالی که یه ماه پیش طرح شده و اخیرا پاسخ گرفته در این لیست دیده نمیشه).

میتونیم با داغ ترین شروع کنیم. به نظر معقول میاد. اگه سایر دوستان هم نظری داشتن خوبه مطرح کنن.

3 پسندیده

درسته دقت نکرده بودم :thinking:
آخرین سوالات هم جالبه بر اساس بازه زمانی مثلا 3 4 5 روزه سوالات توی این دسته بندی بمونن بدون توجه به جواب داشتن یا نداشتنشون. فقط بر اساس زمان طرح پرسش.
آخرین موضوعات دیفالت باشه
با یه سوییچ کوچیک ( مثل پنجره های تنظیمات ویندوز که شامل general و performance و … میشه و با تعویض تب محتوای صفحه تغییر می کنه. البته بدون ریفرش قاعدتا ) داغ ترین ها یا آخرین سوالات یا هر مدل دیگه ای که مد نظر هست و دوستان پیشنهاد میدن.
یکمی توی پویایی سایت تاثیر مثبت بزاره خوبه :sweat_smile:

2 پسندیده

ولی من سوالای راحتی هم پرسیدم که بی جواب مونده تخصصی هم نبوده سوالام

بعضیها هم فقط لایک میکنن و حوصله نمیکنند جواب بدن اونها چی :thinking:

2 پسندیده

من خودم در این موردها منظورم اینه که من دیدم سئوال رو، خوب بود ولی الان جوابی براش ندارم. البته بعضی وقتها هم فکر میکنم شاید بهتره اجازه بدم که اول بقیه جواب بدن بعد من هم جواب رو وارد کنم.

3 پسندیده