ورزش چه تاثیری بر زیبایی اندام دارد؟

من فکر می کنم ورزش‌هایی مثل شنا یا والیبال آدم رو چهارشونه می‌کنه و زیبایی اندام خانم‌ها رو کم میکنه. برای همین برای آقایون خوبه، ولی برای خانم ها جالب نیست. حتی به مربی ها که نگاه می کنم، اغلب اینطورن.

آیا این طور هست؟ بهترین ورزش برای تناسب اندام خانم‌ها چیست؟

5 پسندیده

راستش به نظر شخصي من، اگه ورزش توي سنين پايين شروع بشه روي فرم اندام تاثير بهتري داره.
و اينكه معمولا خانم هايي كه باله يا ژيملاستيك كار ميكنن اندام ظريف و دوست داشتي دارن
بازي بسكتبال هم توي سنين پايين شنيدم كه به افزايش قد كمك كنه.
ولي شنا ماهيچه هاي دست رو كلفت ميكنه كه حداقل واسه يه خانم نميپسندم(تازه منم بپسندم، مانتو و لباس شيك و فيت تنشون تو ايران گير نمياد🙃)
بقيه ورزش ها رو واقعا نشنيدم كه تاثيري داره يا نه
ولييييييي من در كل با عضله سازي واسه خانم ها و با احترام به نظر همه دوستان، اندام مثلثي كه تارگت آقايون شده به تازگي مخالفم و در مواردي هم نفرت دارم و ميترسم.

4 پسندیده

دو تا نکته عمومی راجع به تاثیر ورزش روی بدن و فرم بدن ورزشکارهای حرفه‌ای به ذهنم می‌رسه:

1. ورزش حتما روی اندام تاثیر داره، ولی نکته‌ش اینجاس که شما می‌تونی تاثیر ورزش روی اندامت رو کاملا کنترل کنی!

با ورزشِ درست، البته به همراه تغذیه و استراحت مناسب، میتونی سایز و فرم اندام مختلف بدن رو به شکل حساب شده‌ای تغییر بدی. خودتی که تعیین میکنی حجم بیاری یا نه و سایز ماهیچه‌هات دست خودته.

2. مسی برای اینکه نوک حمله فوتبال بازی میکنه، کوتاه نشده؛ بلکه برا اینکه قد کوتاهی داره در نوک حمله موفق‌تره!

اون فرم غالبی که در ورزشکاران حرفه‌ای می‌بینین و استخوان‌بندی، ماجراش تقریبا برعکسه: کسی که چهارشونه هست (شونه‌های پهن‌تری داره) فرم بدنش برای ورزش حرفه‌ای شنا مناسب‌تر هست و در نتیجه در این رشته ورزشی نسبت به کسی که اندام ظریفی داره، موفق‌تره. شنا اون‌ها رو پهن نکرده!

البته ورزش در سن رشد در استخوان‌بندی و فرم اسکلت بدن بی‌تاثیر نیست، ولی الان اطلاعات کافی در این زمینه ندارم که در اختیارتون قرار بدم.

نتیجه‌گیری حرفم: اگه فکر میکنین با ورزش کردن زشت میشین یا اندامتون خراب میشه، لطفا تو فکرتون تجدید نظر کنین! شما با ورزش کردن می‌تونین قدرت و توان بدنتون رو افزایش بدین و در ضمن می‌تونین اندامتون رو به فرم دلخواهتون هم در بیارین. کافیه از یه مربی حرفه‌ای کمک بگیرین و یا اگه اهل خودآموزی هستین در وب دنبال مطالب آموزشی مناسب بگردین.

5 پسندیده