وقتی از پیاده روی حرف می زنم از چه حرف می زنم ؟

جمعه نوآ 003 تموم شد و تیم پیاده روی تونست به یه ابزار حداقلی برای کاری که فکر می کرد خوبه وممکنه راهکار باشه رسید حالا پایین همین مطلب بچه ها بیان ویه خلاصه از راهکارشون رو بگن.
چیزی که من میخوام بگم ولی این نیست .
من بیشتر با این بخشش کار دارم که: بچه ها من خارج از راه حل اپ همونطوری که دوستان گفتن دنبال راه کار گشتم.
به نظرم رسید چندتا کار میشه کرد:
یک اینکه : محله ات رو سبز پوش کن: کاری کنیم که تا جای ممکن محله ها سبزتر بشن یعنی از خود مردم هر محل بخوایم با کاشتن درخت به ما کمک کنن ودرخت بکاریم. این کاشتن درخت های میوه هم برای اونا میوه داره وهم سایه وهم محله رو قشنگ تر میکنه وهم اینکه مردمی که بخوان پیاده روی کنن اشتیاق بیشتری پیدا میکنن به این کار.
دوم بحث تمیزی وکثیفی محله است: من اینو البته از رفتار ژاپنی یاد گرفتم که بچه ها تو مدرسه وظیفشونه هر کاری رو بکنن از تمیز کاری گرفته تا… البته برای خیلی از محله ها مخصوصا بالاشهری ها که تو زندگی خودشونم دست به سیاه وسفید نمیزنن یه خورده سخته راه انداختن این چیزا و البته برای اونام به نظرم رسید که کلاس گذاشتن به شدت میتونه به کمک ما بیاد! یعنی اینکه کلاس این رو بذارن که مثلا محلشون محله ی سبزیه! والبته بازم یه مشکل هست مشکل اینه: اون محله ها همینطوری خیلی هاشون به دلیل دارا بودن مساحت زیاد درخت دارن وسبزن احتیاج چندانی به تشویق ندارن! ولی همه باز هم دوست دارن که کمتر پول بدن! میشه از طرح های تشویقی اونجا هم استفاده کرد. یه کار جالب تر به ذهنم رسید که میشه خود این یه مدل درآمد زایی برای یه گروه بشه که اینا بیان ومحله هارو به محله های سبز تبدیل کنن! از نصب پنل خورشیدی برای ساختمونا تا افزایش میزان گل وگیاه هرخونه توی محله.
من پیاده روی دوست دارم ولی ازون بیشتر دوست دارم توی محله های با صفا راه برم . به نظرتون اگر ما تعداد محله های با صفارو بتونیم با تشویق اهالی محل و این طرحا بالاتر ببریم. تعداد کسایی که پیاده میرن بیشتر نمیشن؟

2 پسندیده