وقتی برای مذاکره به کسی مراجعه میکنین چطور جلسه رو شروع میکنین؟

چه نکات ریزی هست که با رعایتش میشه جلسه ی مذاکره ای رو هر چه بهتر و موفق تر شروع کرد؟ فرض کنین شما برای مذاکره ای مهم به جایی مراجعه کردین، میزبان لزوما مراحل یخ شکنی و سلام و علیک رو پیش نمیبره. شما چطور و با چه تریک هایی میتونین یخ ماجرا رو باز کنین و جلسه مذاکره رو از عواقب احتمالی یه اغاز سرد نجات بدین؟

4 پسندیده

با زبان صمیمی و البته تعبیرات تازه در طرح موضوع

1 پسندیده

به نظرم سخن شما کلی است و نیاز به ارایه ی جزییات دارد،با توجه به اهمیت بالای این موضوع لطفا بیشتر توضیح دهید.
((زبان صمیمی))چیست و این صمیمیت تا چه حدی است و اصلا چگونه باید صمیمیت در مذاکره را آموخت؟
((تعبیرات تازه)) چه ماهیتی دارند تا چه حد می توان از این ترفند استفاده کرد؟
و پرسش هایی از این دست که تصور می کنم تا حدودی می توان آن ها را در نوشته هایاوریانا فالاچی و به خصوص کتاب ((مصاحبه با تاریخ)) او،از زبان فردی شنید که بارها گارد گرفتن رهبران جهان در برابر خود را دیده و توانسته به راحتی آن ها را به مصاحبه و گفت و گو بکشاند.
البته شخصی چون او مانند یک خبرنگار حرفه ای رفتار می کند ولی یقینا در نوشته هایش مواردی هست که در زندگی روزمره و حرفه ای هر کدام از ما به کار خواهد آمد.

3 پسندیده

درست گفتید همینطوره صمیمیت رو از زاویه یکدلی و درک متقابل و سخنانی که خوشایند طرف مقابل و در عین حال راه گشاست با زبان نرم و مهربانانه و بدور از غرض ورزی انگار که طرف مقابل با خودش صحبت میکند میشه گفت همینا منظورمه و تعبیرات تازه منظور سخنان را از زاویه جدید وارد بحث کردنه همش با کلیشه نباشه تا جذاب و جلب توجه کننده باشه همچنین در به کار گیری عبارات کمتر استفاده شده و به اصل غافلگیری توجه داشتن است

2 پسندیده

من راهكاراي ساده خودم رو دارم كه چندتا از اون ها رو ميگم:

• در مورد موضوع بي ربطي كه حس كنم واسشون جذابه ازشون راهنمايي ميخوام،

• در مورد خودم يه جمله يخ شكن استفاده ميكنم و بعدش با نگاه كردن به چشم طرف تحريكش ميكنم به واكنش نشون دادن،

• اگه خانم باشه، يه سعي ميكنم با يه جمله اين حس رو بهش بدم كه ازش حس مثبتي گرفتم،

• اگه آقا باشه، سعي ميكنم جملاتي به كار ببرم كه مضمون اين باشه كه ميتونم به شما تكيه كنم.

3 پسندیده