چجوری میتونی بفهمی یک نفر چیزی را درست یاد گرفته؟

فکر کن که عاااالی ترین روش های آموزش هم به کار بردی. چجوری میتونی واقعاً بفهمی یه چیزی را یاد گرفته یا نه. خیلی وقتا خود من وقتی چیزی را یاد گرفتم تا مدت ها ازش استفاده نکردم و تازه اون موقع فهمیدم یادگیریم موثر بوده.چطور میشه این ایراد را رفع کرد؟

6 پسندیده

همون طور که اشاره کردید، لازمه یادگیری درست این است که از آن مفهوم بتوانیم استفاده کنیم. ساده‌ترین مدل استفاده از یک آموزه این است که تمرینی را برای آن حل کنیم و یا آن را به نفر سومی منتقل کنیم.

برای همین می‌توان از این کلک استفاده کرد که «فلان چیز را به من یاد بده!».

5 پسندیده

زمانی که یادگیری در راستای نیاز باشد این مشکل پیش نخواهد آمد.

2 پسندیده

آیا محتوای کتب درسی در راستای نیاز کودکان است؟ کودکان به چه چیزی نیاز دارند؟

1 پسندیده

همه انسان ها به بقا نیاز دارند. اساس اصلی آموزش، ایجاد شرایطی بهتر برای زندگی (رفاه و نیاز های اولیه) و رشد ذهنی و جمعیتی انسان هاست. اگر ریاضیات نبود cpu اختراع نمیشد. از آن عجیب تر اگر جنگ جهانی دوم نبود cpu اختراع نمیشد. فیلمش رو پیشنهاد میکنم ببینید
The imitation game

حالا میدونیم که اتفاقات صرفا برای اونچه که به چشم میان اتفاق نمی افتن اما نتایج همیشه عجیب تر خواهد بود. اینکه ذهن های خلاق بتونن متناسب با دوره زندگیشون با استفاده از آموزش مناسب به بار بشینن و میوه بدن (نمونه هاش در دنیا زیاده افرادی که تغییر ایجاد کردن) به نظر من به بقا بر میگرده و در مجموع هدف نهایی رو منجر میشه که میشه گفت نیاز نهایی.

در نهایت اینکه کودکان به دلیل وجود شرایط آسان در ابتدای زندگی به رشد آنچنان که باید فکر نمیکنند چون به نیاز اولیه که رفاه باشد رسیده اند. این وظیفه والدین و مربیان است تا با آموزش این پتانسیل کم میل شده را تقویت کرده و هدف گرایی و ایده آلیسم را گسترش دهند.

2 پسندیده