چجوری میشه از بستر پادپرس در راستای اهداف انجمن علمی استفاده کرد؟

به عنوان کسی که توی چند تا انجمن بودم با مشکلات زیادی مثل جلسات بی فایده که در ابتدا معلوم بوده برای چی جمع شدیم ولی آخرش نمیدونستم برای چی جمع شدیم مواجه بودم.

از طرفی داخل فضای پادپرس افراد زیادی هستن که توی انجمن های مختلف عضو هستن یا بودن و می تونن در مورد خیلی از پرسش های رایج نظرات مفید و کاربردی بدن.

شاید بشه از اهداف انجمن ایجاد فضایی پویا برای دانشجو نام بر و همین طور از نگاه من دانشجو رو به صورت خود جوش به سمت استفاده از دانش علمی و عملیاتی به صورت هم زمان تشویق کنه.

###پرسش

با توجه به تجربیاتتون به نظر شما یک انجمن به چه صورت می تونه از فضای پادپرس برای رسیدن به هدف هاش استفاده کنه؟

3 پسندیده

صرفا با صدای بلند فکر کردن برای فهم بهتر ماجرا:

• بچه های انجمن علمی معمولا بچه های پویایی هستن که دنبال یادگیری هستن و میدونن زندگی دانشگاهی چیزی بیشتر از گذروندن چند واحد درسی هست.
  • از طرفی این بچه ها، اکثرشون بچه های فعالیت بدنی هم هستن! شاید یه دلیل دیگه که عضو انجمن علمی شدن همینه.
  • معمولا سطح اطلاعات جانبی شون نسبت به رشته شون بالاتر از متوسط جامعه ی دانشگاهی هست.

از اون ور محیط پادپُرس:

• جمع دانشگاهی هست،
  • افرادی موندگار میشن توش که اهل نوشتن هستن و یا به نوعی از تاثیر مستندسازی و نوشتن آگاهن.
  • اکثرا افرادی هستن که ذهن تحلیل گری دارن و میتونن مسئله‌ها رو ببینن.
  • دانش عمومی شون در کنار تخصصی که دارن بالاس، یا توانایی فکر کردن و همین طور تحقیق در زمینه های مختلف رو دارن.
  • جمع کوچک هست و در حال رشد آهسته، که البته این هم منفعت هست و هم ضرر!
3 پسندیده

اینا که شما بر شمردین به نظرم همه درسته ولی یه چیزی توی پرانتز بگم “افراد که یه ساختار رو مدیریت میکنن ترجیح میدن که روی همه چیز تسلط داشته باشن و چیزی از زیر دستشون در نره” حالا فضای پادپرس یه جور خرد جمعیه و یه جورایی با خواست بعضی از مدیران متفاوته.

ساختار پادپرس به نظرم مثل یه انجمن علمی هستش که خیلی فراگیر تر از یه دانشکده و یه دانشگاه هست.

سوال

چجوری باید این همه خوبی که پادپرس داره رو بریزیم روی میز افراد بعضن شکاک و سختگیر؟ یا بهتر بگم چجوری براشون محتوای این فیلم رو ارایه بدیم؟
http://www.aparat.com/v/egw8x

3 پسندیده