چرا بازی dota 2 با وجود قدیمی بودن طرفدار های خیلی زیادی داره؟

بازی Dota 2 یک بازی آنلاین هست که از مردم از تمام دنیا طرفدارشن و هر روز به تعداد بازیکنان این بازی افزوده میشه.
این بازی از گرافیک بالایی برخوردار نیست و یه جورایی انگار داستان هم نداره. ولی این بازی هیچ وقت از مد نمیفته و خیلی از آدم ها اونو بخشی از زندگیشون میدونن( یکی از دوستای من حدود 3000 ساعت از وقتش رو صرف این بازی کرده بدون اینکه ازین بازی خسته بشه)
علت اعتیاد به این بازی و خسته نشدن بازیکنانش ازش چیه؟
چرا با وجود اینکه بازی های آنلاین خیلی زیادی با گرافیک هایی بهتر و بالاتر هست ولی این بازی هنوز به این شدت طرفدار داره و روز به روز به تعداد طرفدارانش زیاد میشه؟

4 پسندیده

من خودم قبلن از طرفدارای پر و پا قرص این بازی بودم و هنوزم اگه وقت و فرصتش پیش بیادش پایه پایه ام واسه بازی کردنش
اتفاقا dota2 ورژن جدید بازی هستش که گرافیک خیلی بهتری داره نسبت به ورژن اول بازی، تا حدود دو سال پیش فقط dota1 بودش .

بزرگ بودن دنیای world of warcraft ، تنوع بالا هنگام انتخاب هیروها، هر هیرو ویژگی های خودش رو داره و بسته به هیروهای دشمن پیک شده انتخاب های ما برای پیک هیرو محدودتر میشه ، تجربه داشتن تو بازی و حرفه ای بودن خیلی مهمه و به هیچ وجه مبتدیا نمیتونن شانس بیارن و این باعث میشه هرچی که حرفه ای تر بشی بیشتر برات چالش برانگیزتر باشه ، حتی این بازی لیگ جهانی داره و از داخل بازی میتونی با پرداخل پول آنلاین بازی لیگ ها رو ببینی …

برعکس خیلی داستان قوی داره و از قویترین داستان های ژانر خودش هستش ،نویسنده مجموعه WORLD OF WARCRAFT تالکین هستش که تو کارنامه اش کتابایی مثل ارباب حلقه ها رو داره .

4 پسندیده

آره فک کنم همین میتونه علت اعتیادش باشه. ولی فک کنم عوامل دیگه ای هم باشه. مثلا آپدیت هایی که براش میاد همیشه منظمه و بازیکنانش رو همیشه راضی نگه میداره.

2 پسندیده

اره اپدیتا هم خیلی تاثیرگذاره در این حد که حداقل تا دوهفته بعد از هر اپدیت بحث داغ بین دوتا بازا حول محور همون اپدیت هستش که ایول این هیرو باگ گیری شد ، احححح این یکی ضعیف شد ، اووووو این هیرو جدیده چ خفنه :smiley: و …

1 پسندیده

به موضوع جالبی اشاره کردی. من مدت هاست که طرفدار این بازی هستم و از اون مپ های اولیه ۶.۴۰ (فکر میکنم قدیمی ترش هم باشه) تا الان که به ۷.۰0 رسیده پیشرفتش رو دیدم. سوای اینکه بازی های آنلاین و شبکه ای نسبت به دیگر سبک ها جذاب تره، چیزی که این بازی داره تنوع شخصیت ها و به نظر من رول های مختلف (ساپورت، کری، آفلینر و …) که شما درش ایفای نقش میکنی هست و جالبتر اینه که شما هر چی تبحرت بیشتر میشه نقشت تو بازی پر رنگ تر میشه و لذت بیشتری مییبری.
از تنوع آیتم ها هم نمیشه گذشت.
و در آخر اینکه وقتی شخص در حالت رنک بازی میکنه برای بردن احتیاج داره موقع انتخاب هیرو ها سیاست به خرج بده و در خود بازی هم نیاز به فکر تمرکز و سرعت عمل بالا و تصمیم گیری های فوری و سخت داره که همه ی اینها در کنار هم باعث بوجود اومدن یک فضای هیجان انگیز برای مخاطبش میشه.

3 پسندیده

منم از 6.44 یه‌مدت بازی می‌کردم، البته فکر نکنم دیگه کسی تنهایی بشینه بازی کنه، جذابیت‌اش به آنلاین بودنشه، اون موقع گیم‌نت خیلی مُد بود، اینترنت هم Dial-Up بود و یادم نمی‌یاد کسی تونسته باشه این‌طور آنلاین بازی کنه، Counter-Strike هم من 1.6 رو بازی می‌کردم، الآن دیدم ورژن‌های جدید گرافیک خیلی بهتری داره، هنوز هم می‌شینم ورژن 2ش رو بازی می‌کنم.

2 پسندیده