چرا دانه‌های هندوانه درون میوه پخشند ولی دانه‌های میوه‌های مشابه نه؟

هندوانه دونه هاش توى تمام میوه پخش هستن، اما خربزه و طالبی و بقیه ی میوه های خانواده ی melon دونه هاشون وسط شون یه جا جمع هستن.

چرا این جوریه؟‌ چه فایده ای برای خود میوه و یا برای خوردنش داره؟

دانه ی هندوانه و خربزه

4 پسندیده

#پرسش
غیر از هندوانه میوه ی دیگه ای می شناسید که دونه ها در مرکز میوه قرار نگرفته باشند و پخش باشند؟ من مشابه دیگه ای پیدا نمی کنم. به نظرم هندوانه رو باید به عنوان یک استثنا بررسی کرد که چه طور میشه که توزیع دونه ها در اون، به این شکل در میاد.

پی نوشت- الان به ذهنم رسید که توی پرتقال و نارنگی هم دونه ها پخشن.

4 پسندیده

من یه سرچ کوچیک کردم ولی چیزی دستگیرم نشد.
نشستم یکم به این سوالت فکر کردم. اولین تفاوتی که هندونه و خربزه دارن و اومد تو ذهن من این بود که یکیشون سرده و یکیششون گرم. شاید اگر بقیه تفاوت هاشون رو هم بیاریم رو کاغذ به یه نتیجه ای برسیم.
شاید اصلا بتونیم از چینش دونه های هندونه به یه معادله ی خفن بین میوه ای برسیم :joy::joy:

2 پسندیده

@somo849

@ghanbarzadeh

یکی از این میوه های استوایی هم هست که اینجوری فکر کنم اسمش دراگون فوروت باشه موز هم اینجوریه.

download

1 پسندیده

کیوی، مرکبات، انار، توت فرنگی، خیار و گوجه فرنگی و انجیر.
کدو و بادمجان هم هستند ولی شاید از خانواده میوه ها نباشند.

2 پسندیده

چیزی که به ذهنم اومد اینه یکیش که @somo849 گفت شاید به دلیل طبیعتش نسبت به بقیه خانواده ملون ها باشه ؛دوم شاید این باشه که دانه هندوانه رو میشه با خود میوه خورد ولی اونا رو نه(بیست امتیاز ازم کم شه بخاطر این جواب آبکی :smile:)،سومین دلیلی که به ذهنم میرسه که اینم البته دست کمی از دلیل دو نداره اینه شاید اون مایع مابین دانه ها در ملون های دیگه که حالت لزج دارند بر اثر تغییر و تحول در هندوانه به قسمت گوشته میوه تبدیل شدن و بر اثر فشار اون دونه ها رو پخش کردن !
مورد آخر که به ذهنم رسید پوست زبرتر هندوانه نسبت به اون یکی خانواده ملون هاس. (با این دلیلای آبکی ام (: )

1 پسندیده

دانه های هندوانه در حقیقت داخل گوشت میوه پخش نیستن و بعضی از کارگرهای ماهر آبمیوه فروشی، هندوانه رو طوری میتونن برش بزنن که قسمت تخم ها کاملا جدا بشه