چرا عده زیادی از افراد آخرین حضورشون در تلگرام رو مخفی می کنند؟

معلوم بودن زمان آخرین حضور در تلگرام چه مشکلی ایجاد میکنه؟ چرا اینقدر این امکان مخفی بودن حضور پر طرفداره؟
حس شما از این حالت در آشناهاتون چیه؟ چه تحلیل و توجیهی دارید؟

7 پسندیده

این سوالی بود که من هم زمانی از دوستانم پرسیدم و کاملن جواب ها برام غبر قابل درک بود تا اینکه دیدم همه انتظار دارن هر زمان که وارد تلگرام می شم جوابشون رو بدم و از من ناراحت می شدن و واقعا من شخصن به همین دلایل آخرین حضور رو مخفی کردم چون گاهی فقط برای جواب دادن به پیام استاد یا یکی از اعضای خانواده به تلگرام سر میزنم و از اونجا که مدریت زمانی خوبی ندارم تلگرام برام آفت بزرگی هست ولی ایمیل این محدودیت رو نداره.

7 پسندیده

فکر کنم یک دلیل‌اش این است که چنین فردی دوست ندارد بقیه بفهمند که او همیشه آنلاین است و احتمالا همیشه سرش با تلفن هوشمندش گرم است.

6 پسندیده

تجربه شخصی در مقایسه ارتباط تلگرامی و ایمیلی

استفاده از تلگرام به من این حس رو میده که اگه درش خطاب قرار بگیرم، مشابه اینه که یکی تو دنیای حقیقی صدام کرده. و یه جورایی این اجازه که دیرتر پاسخ بدم رو برای خودم نمیبینم. تجربه‌ی کاربری تلگرام چنینه، مشابه تماس تلفنی.

من کلا با ابزارهای تعامل در لحظه مثل تلگرام یا گوشی تلفن به همین دلیل مشکل دارم! (احساس میکنم) آزادی عمل در لحظه رو ازم میگیره. ارتباط ایمیلی رو برای تماس‌هایی که با این دو ابزار بهم میشه، بیشتر ترجیح میدم.

البته آخرین حضورم رو در تلگرام مخفی نکردم، ولی از اینکه در لحظه در دسترس باشم هم لذت نبردم.

در مقابل ایمیل بهم این اجازه و اختیار رو میده که در زمان مناسب ریسپانس بدم، در صورت لزوم ایمیل رو بعد از مطالعه ستاره‌دار کنم و یا به حالت خوانده نشده دربیارم که حواسم باشه بهش پاسخ بدم، و در ضمن این وسط هیچ احساس گناهی هم نمیکنم که لازمه یه پاسخ سرعتی بدم که اره دیدم و بعد جواب میدم یا … . ضمن اینکه اکثر تعاملاتی که از طریق تلفن و تلگرام پیش میره واقعا ضرورتی برای پاسخ در لحظه ندارن! (یعنی اگه دیرتر جواب داده بشن چیزی نمیشه).

3 پسندیده

من تا به حال اکانتم رو last seen نکردم :thinking: یه قاعده ای هست. هرکسی که اکانتش رو last seen کنه بقیه رو هم last seen میبینه و من اینو دوست ندارم چون بعضی وقتا با دیدن اینکه فلان دوستم تو آلمان ۲ ساعت پیش آنلاین بوده حالمو بهتر میکنه و میفهمم که حداقل زنده اس :sweat_smile: تا به حال کسی از دیر جواب دادنم ناراحت نشده :thinking: البته کسی بهم نگفته شاید. اکثر دوستان نزدیکم هم آخرین آنلاینیشون مشخصه. تلگرام این اطلاعات رو بی دلیل نمایش نمیده و رو تصمیم آدم برای شروع صحبت بر اساس اهمیت انتقال موضوع تاثیر میزاره. مثلا اگر من ببینم طرف ۱۰ ساعته آنلاین نشده دیگه بهش پیام نمیدم زنگ میزنم یا اس ام اس میدم اما وقتی تایم آنلاینیش زود باشه با تلگرام کارمو انجام میدم. متاسفانه جوونا و نوجوونا بیشتر دنبال این هستن که به هم گیر بدن چرا این همه تو تلگرامی با کی حرف میزنی چیکار میکنی و …
مشکلش هم ربطی به last seen نداره این مشکل ریشه اش فرهنگیه و فرهنگ غلط به همه جا سرایت میکنه اگه درست نشه :thinking:
حالا اینکه چرا بعضیا last seen میکنن شاید به یکی از این دلایل باشه
۱.چیزی برای مخفی کردن وجود داره.

۲.چیزی برای مخفی کردن وجود نداره اما میخوان که بقیه فکر کنن وجود داره.

۳.چیزی برای مخفی کردن وجود نداره و دلیل سومی برای last seen هست.

3 پسندیده

به نطر شما تلگرام ابزار last seen رو به چه دلیل فعال کرده؟

3 پسندیده

از مسائل بازاریابی و مشتری مداری در فضای مجازی هست امثالش هم هست مثل ۲ تا تیک که میخوره الان همه بهش عادت داریم اما قبل تر از تلگرام زیاد فراگیر نبود یا ۲ تیک واتس آپ که سه حالت داره و رنگ ۲ تا تیک هم عوض میشه و خب قطعا بهش فکر شده که داره اینجوری عمل میکنه. وقتی من ببینم دوستم کی آنلاین بوده اگر زود باشه تمایل بیشتری به پیام دادن پیدا می کنم چون میدونم که زود پیامم رو میبینه و این دقیقا همون استفاده من از تلگرامه که در نهایت هدف تلگرام و یا هر جامعه مجازی دیگه ای گسترش کاربرانه

لست سین هم برای نگه داشتن سایر کاربرانیه که شاید مثل من از تلگرام استفاده نمیکنن مثلا استفاده کاری میکنن یا هر نوع استفاده دیگه و اکانت شخصیشون نیست یا هر دلیلی که بشه بهش فکر کرد :thinking:

2 پسندیده