چرا نمیتونم یه کتاب رو تا آخر بخونم؟

چرا نمیتونم یه کتاب رو تا آخر بخونم؟ :pensive:

4 پسندیده

دلایل مختلفی می‌تونه داشته باشه:
نداشتن علاقه به موضوع کتاب
خوب و روون نبودن متن
کاهش جذابیت و گیرایی در نیمه کتاب
بالا بودن سطح کتاب و نیاز به خوندن کتاب های مقدماتی در موضوع کتاب
دغدغه و نداشتن وقت کافی ، آشفتگی فکری
کم طاقت بودن خواننده
تنبلی :yum:

3 پسندیده

چرایی نتونستنش در پاسخ قبل خوب بهش پرداخته شده، @Mahya_Saghebi پیشنهاد میکنم پاسخ های خوبی که در یه موضوع مربوط مطرح شده رو هم مطالعه کنین:

دو نکته مهم در این پاسخ ها:

• «اشکالی نداره، حتما خوب نوشته نشدن،‌ وقتش نبوده بخونی، حسش نبوده توی اون موضوع بخونی، فکرت آزاد نبوده، مسائل جاری مهمی داشتی که اجازه فکر رو ازت گرفتن و … (همیشه می گم روحیات و علایق انسان مرتب تغییر می کنه، شما ممکنه امروز از یه کتابی خوشت بیاد فردا نتونی نگاهش کنی)».

• خیلی ها هستن، از جمله خود من، که کتابایی داریم که نخونده یا نیمه خونده مونده. مهم اینه که به دلیل اینکه نتونستیم چند جلد رو تا ته بخونیم، ناراحت نشیم و بگردیم تا چند جلد کتاب که دلمون میخواد تا ته بخونیم پیدا کنیم.

5 پسندیده

کتابا همشون اینطور نیستن که نتونی تا آخر بخونیشون
اولین و مهمترین موضوع اینه که کتاب باید مورد علاقه ت باشه تا انگیزه خوندنشو داشته باشی
دوم اینکه چه نوع کتابی باشه معمولا کتابای رمان رو همه تا آخر میخونن ،کتابای آموزشی رو بعضیا یه خط در میون میخونن و کتابای فلسفی رو نکته برداری میکنن اما یه مرور کلی تا آخرش دارن اما امان از کتابای درسی که همه دوس دارن خلاصه شو از یه جایی گیر بیارن که مجبور نباشن یه بارم مرور کنن
در کل آدمیزاد تنوع طلب هست و اینکه کتابای زیادی رو نصفه نیمه میخونه جای هیچ نگرانی نیست میخواد همه شونو مزمزه کنه
کتابخون باشیم حالا هر جور تونستیم

4 پسندیده

سلام من هر کتابی از هر ژانری خوندم نتونستم تموم کنم دلیلشم نمیدونم. شما میگید چکار کنم؟؟

کتاب هایی خوندم مثل:

• خوجه تاج دار (تاریخی ، زندگینامه اقا محمد خان قاجار)
  • رمان عقاید یک دلقک
  • کتاب تاریخچه زمان از استیون هاوکینگ
  • کتاب نبرد من از ادولف هیتلر
  • کتاب زندگی نامه استیو جابز و بیل گیتس
    و خیلی کتاب دیگه که یادم نیست ولی هیچکدوم رو نتونستم تموم کنم. نظر شما چیست؟؟
2 پسندیده