چرا وقتی ضربه محکمی به دستمون می خوره، اولین عکس العمل مون فشار دادن محل ضربه هست؟

امروز دستم لای در موند، یه بار هم زیر چکش لهیده شد. بعد اولین کاری که کردم این بود که انگشتم رو محکم بین اون یکی دستم گرفته بودم فشار میدادم و حس می کردم که دردش کم شده. بعدش به این فکر می کردم که من خودم دارم به محل اسیب فشار میارم اما دردش کم میشه این یعنی چی ؟! مگه میشه؟ یا این یه حس کاذبه؟

ضربه دیدن انگشت با چکش

7 پسندیده

ميتونيم اينو تشبيه كنيم به وقتي كه سرمون درد ميكنه و شقيقه ها رو فشار ميديم ، و احساس ميكنيم داره بهتر ميشه؟

بايد از نظر علمي و پزشكي بررسيش كرد

5 پسندیده

شاید وقتی که دست از حالت لهیده میخواد به حالت طبیعی برگرده پروسه دردناکیه و ما با فشار دادنش سرعت انجام این پروسه رو کمتر میکنیم تا درد کمتری داشته باشه :thinking:

3 پسندیده

یه کار دیگه هم که انجام میدیم اینه که انگشتمون رو بعد از ضربه به سمت دهان میبریم که دلیلش این هست که یه نوع پپتید به نام اپیورفین در بزاق انسان هست که شبیه انکفالینه و مسکن درد هست پس وقتی انگشتمون درد میگیره ناخودآگاه انگشتمون رو میبریم سمت دهان. این ماده با یه نیشگون ترشح میشه اما یک مشکل وجود داره، اوپیورفین در دستگاه گوارش یا در جریان خون تجزیه میشه، در نتیجه نمیتونه به برخی از قسمت های بدن برسه و درد اون قسمت رو مسدود کنه.

4 پسندیده

تصور من اینه که اولین باری که به دستم چنین حسی وارد شد، احساس کردم که دستم داره کنده میشه، و فوری با دست دیگه نگهش داشتم که مانع کنده شدنش بشم،
اما اینکه چرا درد با فشار دادن برطرف میشه رو نمیدونم!
احتمال میدم هنگام ضربه، امکان اختلاط مواد در اونجا فراهم میشه و درد و اشکال رو بیشتر میکنه، وقتی فشارش میدیم از اختلاط جلوگیری میکنیم.