چرا کشک جزء تنقلات خانواده ها نیست؟

کشک یکی از تنقلات تمام ایرانی هست که چون از جوشوندن و غلیظ کردن شیر درست میشه، منبع خیلی خوبی برای کلسیم هست. البته به دلیل اینکه کشک یه منبع خوب پروتئین هست، امکان رشد باکتری ها و میکروارگانیزمهای دیگه هم توش زیاده. چه جوری میشه کشک های جامد بهداشتی رو وارد سیستم تغذیه ی خانواده ها کرد؟

برگرداندن مواد غذایی سالم به سفره‌ها

3 پسندیده

به نظرم یکی از بهترین راه ها فروش این نوع از تنقلات داخل بوفه مدارس هست. با احتمال بالایی دانش آموزا استقبال می کنند و جزو خوراکی های محبوبشون میشه
#ایده

2 پسندیده

قابل توجه دوستان خوب کشک رو با جوشاندن دوغ درست میکنند نه شیر. شاید یکی از دلایلش نبود کشک های خوب و تمیز در بازار باشه مخصوصا بازار شهرهای بزرگ اگه بتونند کشک خونگی تولید کنند که بسیار هم کار آسونیه به راحتی میشه از اون به عنوان یکی از تنقلات روزانه استفاده کرد.

4 پسندیده

چون شور است :slight_smile: همه کشکها شورن یا فقط اونایی که من تا حالا تست کردم شور بودن؟ نسبت نفعش به ضررش رو چطور مقیاس کنیم؟

1 پسندیده

اتفاقا ما یه موقع یه ایده ای داشتیم به اسم کشکیز، که میخواستیم یه سری خوراکی ها و تنقلات سنتی رو برگردونیم تو بازار و برسونیم دست مردم.

کشک رو برا این انتخاب کردیم که خواص زیادی داره و مثلا میدونستیم کوه نوردا خیلی دوستش دارن برا همین.

من به این دلیل رفتن تو تیم که سوابق آشپزی داشتم و شناخت داشتم از قضیه. از اولش رفتم سراغ ریسیپی هایی که توش از کشک استفاده شده، مثلا ادویه جات و سس ها که میشه تو ریسیپی شون از کشک استفاده کنیم.

البته پروژه به موفقیت نرسید و مثلا یکی از مواردی که پروژه قفل شد و نتونستیم براش راه حل پیدا کنیم و دلیل اصلی برا رها شدن پروژه بود، این بود که برای تولید هزارتا از بسته ها به یه تعداد مشخصی نیروی انسانی نیاز داشتیم و وقتی نفر-ساعت رو دراوردیم و هزینه ها رو چیدیم کنار هم، دیدیم هیچ جوری جواب نمیده و بی خیال شدیم!

تیممون یه تیم طراحی بود که هر کدوم در حوزه و صنعت خودش به تیم کمک میکرد: من رو محصول کار میکردم، یکی رو ابعاد بیزینسی ش، یکی رو ابعاد گرافیک بسته بندی، رفتیم نمایشگاه بسته بندی دیدیم، یکی از بچه ها متخصص صنایع غذایی بود کلی کشک خرید و برد ازمایشگاه تحلیل کردیم که سالم باشه و … .

ولی حتما راه‌هایی میشه پیدا کرد که این خوراکی‌ها به سر سفره ی مردم برگردن!

4 پسندیده

من كه حاضر نيستم كشك بخورم
حتي اگه هيچ چيزي ديگه اي نباشه

1 پسندیده