چطور متوجه شدید که یک نفر دوستتان دارد؟

دنباله‌ی موضوع تفاوت دوست داشتن با عاشقت هستم چیه؟:
چه حرکات، کلمات و … را نشانه ی عشق می دانید؟

7 پسندیده

اگه انسان عاشق شد همه حرکات و رفتار معشوق نشانه عشق میشه .
اگر با دیگری بودیش میلی / چرا جام مرا بشکست لیلی
نمیذاره بخوابی .
سر فرا گوش من آورد و به آواز حزین / گفت ای عاشق شوریده من خوابت هست.
عشق آتشیست که دل را چون عود و تن را چون منقل آتش میکند.
چنگ بنواز و بساز ار نبود عود چه باک / آتشم عشق و دلم عود و تنم مجمر گیر.
بهانه ها را بخود معطوف میکند و ترانه سرایی میکند.
ای عشق همه بهانه از تست / من خامشم این ترانه از تست.
میسوزاند و میسازد و در نهایت از خود بیخود میکند تا به مقام قرب برساند.
سوزد مرا سازد مرا در آتش اندازد مرا ./ وز من رها سازد مرا بیگانه از خویشم کند.
و…

4 پسندیده

خب این اتفاق بعد از عاشق شدنه خود فرده. اما منظور سوال اینه که شما چطور متوجه میشید فردی شما رو دوست دارد؟ از نظر شما، اگر اون فرد چکار کنه، یعنی دوستتان دارد؟
مثلا ی نفر به من گفت چرا دوسم داری؟ :roll_eyes:
گفتم چرا چنین فکری کردی؟ :stuck_out_tongue_closed_eyes:
گفت چون هربار منو میبینی لبخند میزنی!
یعنی لبخند رو نشانه ی دوست داشتن میدونست :face_with_raised_eyebrow:

5 پسندیده

این سوال سخته و من جوابشو نمی دونم ببخشید وقتتونو گرفتم

2 پسندیده

شعرهاتون خیلی عالیه :heart_eyes:

1 پسندیده

چطور متوجه شدید که یک نفر دوستتان دارد؟

دقت کردم!

2 پسندیده

به چی دقت کردین!؟ فکر کنم لازم باشه دقیق تر بنویسین … مشاهداتتون چیا بودن!؟

مشاهدات ممکن است مورد به مورد متفاوت و متنوع باشد. اما هر فعل، رفتار و به طور کل هر کنش و واکنشی که حکایت از «اهمیت قائل شدن» داشته باشد و البته این «اهمیت قائل شدن» از دید شخص ثالث به صورت منطقی علتی برای آن افعال و رفتارها فرض شود، میتواند سرنخ اصلی را به ما جهت کشف ماهیت این احساس بدهد.
حالا کافی است کمی از بالاتر نگاه کنیم. باید بدانیم این اهمیت داشتن ناشی از چیست. فرض این است که هر چه هست حسی قوی است که توانسته علتی برای این همه فعل و رفتار باشد. یا ترس است. یا محبت است یا …
تفاوت قائل شدن و تصمیم نهایی که کدام یک است نباید خیلی سخت باشد!

4 پسندیده

خیلی ساده، طرف اگر عاشق شما باشه با دیدن شما

• تپش قلب میگیره،
  • صورتش برافروخته میشه،
  • مقدار کمی شروع می کنه به عرق ریختن،
  • حالت بی اشتهایی و سرخوشی بهش دست میده،
  • امکان داره شب خوابش نبره از هیجان زیادی.

دقیقا مثل فردی که اعتیاد داره ولی کمتر!

4 پسندیده

همه حرکات رو معمولا به دقت میبینم :sweat_smile: حتی وقتی یکی رو توی خیابون میبینم و نمیشناسم با توجه به چند تا چیز کوچیک میفهمم داره به چی فکر میکنه و داستانش چیه (به طور کلی)
برای همینم توی رابطه همیشه همه علائم و نشانه ها رو میبینم اما دنبال اون جرئت توی طرف هستم که بهم به صورت زبانی ابراز علاقه کنه.
جرئت دوست داشتن مهمه برام. :grin:

6 پسندیده

خودش گفت.
همین :neutral_face:
‌‌‌‌‌‌

3 پسندیده

از حرکاتش، توجهاتش، ملاحظه کردناش و کلامش.
ولی فکر میکنم میزان عمیق بودن این حسو هیچ وقت نمیشه فهمید!

4 پسندیده

سوال جالبیه. درک دوست داشتن یک مقدار زمان میبره و به درجه ای از شناخت از فرد بستگی داره. کسی که خوش برخورده ممکنه به همه لبخند بزنه ولی برای کس دیگه فقط به کسایی که بهشون علاقه داره ممکنه لبخند معنی داشته باشه.

دوست داشتن با دادن اولویت به صورت دامنه دار معنی پیدا میکنه. مثلا همسر یا خواهر من بفرض بعد از مصاحبه کاری به اولین کسی که زنگ میزنند من هستم (و بالعکس). این یک نشانه از اولویت دادن هست.

یکی از دوستان روش جالبی برای شناخت افراد داشت: اون همیشه دوستان و همسر آینده را امتحان میکرد. مثلا ازشون درخواستی انجام میداد یا سوالاتی میپرسید. این هم یک روششه.

5 پسندیده

با زبان بدنش و حالات چهره و نوع سخن گفتنش مثلا یکی که مدام عذرخواهی میکنه از طرفی که دوستش داره و البته بدون دلیل خاصی . اینم در نظر بگیریم شاید یه نفر خوش برخورد باشه و با همه این طور باشه و شایدم دوست داشته باشه ولی عاشق نباشه مثل خیلیا

3 پسندیده

راستی خوب شد گفتی کتاب خوبی در این زمینه سراغ داری که ریز حرکات چهره رو بشه ارزیابی کرد

2 پسندیده

من بیشتر به صورت تجربی این موضوع رو یاد گرفتم و بیشتر کتاب هایی که هست ترجمه شده اس :thinking: به کتاب ترجمه شده نمیشه اتکا کرد چون در یک فرهنگ دیگه نوشته شده اما خب بخش های زیادیش درسته :thinking:
کتاب رمزگشایی از چهره نوشته ی پُل اَکمَن منبع خوبیه که چشمت راه بیوفته :sweat_smile:

3 پسندیده

البته جایش آمد و ما هم ناچار باید بگوییم لبته از نگاه یک مرد توضیح میدهم که اگر دختری او را دوست داشته باشد، وقتی عاشق کسی میشوید که او هم شما را دوست دارد نکته این است که خیلی به راحتی میتوانید بفهمید که فرد شما را دوست دارد، همیشه دور و اطراف شما است، مانند پروانه که به دور شمع گردش میکند، از با شما بودن خیلی لذت میبرد و همیشه تبسم روی لبایش نشسته است، و اگر چیزی یا مطلبی باعث شود که از شما دور شود به زودترین فرصت تغیرات را در چهره اش مشاهده میکنید که در حال ناخوشی است، وقتی چند روزی شما را نبیند بعد از دیدن انگار دنیا را برایش داده باشید سر از پا نمیشناسد و کوشش میکند خود را به شما نزدیک کند و با شما صحبت کند، همه خواسته هایش را با خواسته های شما شباهت میدهد مثلا شما میگویید که من فلان رنگ را دوست دارم فورا میشنوید که او هم میگوید چی جالب من هم همان رنگ را دوست دارم ما شبیه هم هستیم منظور ازین شباهت ابراز علاقه است و دیگر نکاتی هم است که بیشتر به لفظ نمیاید…وقتی دست و صورت را میشورید دستمال را به شما تعارف میکند اگر گرمی کرده باشید پنکه را به طرف شما دور میدهد و به فکر هیچ کس دیگری نیست فقط به شما فکر میکند، اگر سر باشید به شما جای گرم تری پیشنهاد میکند، اگر گرسنه باشید به دستان خود به شما چیزی آماده میکند، اگر با جمعی بیرون میروید که او هم حضور دارد بیشترین توجه اش دزدانه همیشه به شما است و از کنج چشم شما را مشاهده گر است توام با لبخندی ملیح.

5 پسندیده

این راهکارهایی که برای شناختن این افراد گفتیم بیشتر برای افراد برون گرا صدق میکنه
چالش اصلی اینه با مواجهه با کسی که کم تعامل و تو داره چطور میشه فهمید؟

2 پسندیده